anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

odstąpienie przed opłaceniem

WielkiPlantronik
#11 Animator#

Czy dobrze wydaje mi się, że niemożliwe je st obecnie:

-przed wyborem sposobu dostawy
-i opłaceniem zakupu zgodnie z tym sposobem
-zrezygnować  z jednego z kilku towarów zakupionych na przestrzeni kilku dni od jednej osoby?

Czy tylko u mnie te towary grupują się w jeden zakup i nie ma możliwości częściowej zapłaty za nie?
Czy prawidłowo uważam, że przed odbiorem towaru strona Allegro nie wyświetla przycisku "zwróć całość lub..."?

Problem pojawia się w różnych wersjach: https://spolecznosc.allegro.pl/t5/pocz%C4%85tkuj%C4%85cy-sprzedawcy/anulowanie-zam%C3%B3wienia-nieop...

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/dyskusje-kupuj%C4%85cych/jak-anulowa%C4%87-nieop%C5%82acon%C4%85-t...

Na zgłoszenie (16159152) pracownik Allegro zbywa sprawę "proszę sobie radzić samemu i negocjować ze sprzedawcą", więc czy sprzedający mają możliwość anulować sobie część sprzedawanego towaru przed opłaceniem?

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

xyz96
#21 Demiurg#

@WielkiPlantronik Na Allegro masz trzy możliwości odstąpienia od umowy, także przed zapłatą, przed wysyłką, przed dostawą.

Sprawdź, czy jest dostępna ta metoda;

 

  1. Wejdź w zakładkę Moje zakupy, przy właściwym produkcie kliknij Szczegóły, potem w pozycji „anulowanie zakupu” kliknij Anuluj Zakup, wybierz powód anulowania i ponownie kliknij Anuluj zakup.

 

Jeśli nie ma takiej opcji;

 

  1. Wejdź w Moje zakupy, przy właściwym przedmiocie kliknij „Szczegóły”, potem na dole „Zwróć całość lub część zakupu”, następnie zaznacz przedmiot i wskaż jeden z powodów, najlepiej zaznacz „Bez podania przyczyny”, wpisz numer konta i na koniec zatwierdź zwrot. 

 

  1. Możesz też wysłać sprzedającemu mailem oświadczenie o odstąpieniu od umowy, czyli krótkie pismo z datą zakupu, numerem oferty, nazwą przedmiotu, swoimi danymi osobowymi, informacją o rezygnacji z zakupu oraz numerem konta do zwrotu wpłaty.

Jeżeli nie płaciłeś, w trzeciej opcji nie podajesz numeru konta do zwrotu wpłaty.

oznacz moderatorów

WielkiPlantronik
#11 Animator#

Dziękuję za dobre chęci.
1. Nie ma takiej opcji. Jest: "Płatność Dokończ zakup - podaj dane do wysyłki i zapłać. Przyspieszy to realizację zamówienia."
2. Nie ma takiego przycisku na ten moment. On pojawia się po odebraniu towaru.
3. Już skorzystałem, czekam reakcję sprzedawcy. Obawiam się, że on również może nie mieć możliwości samodzielnego anulowania jednego z kilku artykułów.

 
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@WielkiPlantronik To nie ma znaczenia, co on może. Nie musisz czekać na jego reakcję. Ty odstąpiłeś od umowy na podstawie art. 27 Ustawy konsumenckiej, więc zgodnie z prawem umowa dotycząca tego przedmiotu jest niezawarta. Nie wszystko musi się odbywać w systemie Allegro i na stronie Allegro. Można odstąpić od umowy poza Allegro. Allegro nie może ograniczać Twoich praw.

oznacz moderatorów

WielkiPlantronik
#11 Animator#

@xyz96

Oczywiście z odstąpieniem nie ma problemu. Problem jest z opłatą. Dlatego ma znaczenie co on może na swoich stronach allegro. Bo ja odłączyć produktu od zakupu przy kalkulacji opłaty nie mogę.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@WielkiPlantronik najpierw zacznijmy od tego czy kupione u firmy czy osoby prywatnej, na allegro czy allegro lokalnie ? Narzędzia allegro mogą zawodzić ale, po kontakcie z firmą możesz odstąpić od umowy przed wysyłką lub 14 dni od odebrania paczki wysyłając maila nie trzeba korzystać z narzędzi allegro 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

WielkiPlantronik
#11 Animator#

Od firmy na głównym allegro.

Nie mam problemu z odstąpieniem od strony prawnej. Problem polega na braku możliwości zapłaty za niektóre z zakupionych od... i dalej jw., nie przepisuję.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@WielkiPlantronik no tu jest problem, ale zawsze można Zgłoś swój pomysł! 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

WielkiPlantronik
#11 Animator#

@kostas11 
No właśnie ktoś zgłosił. Czuję się jak kolejna ofiara seryjnego programisty.

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zg%C5%82o%C5%9B-sw%C3%B3j-pomys%C5%82/rozdzielenie-po%C5%82%C4%85c...

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@WielkiPlantronik Płacić też można poza Allegro, zwyczajnie, na konto sprzedawcy tylko za to, co chce się kupić. Allegro nie może Cię zmuszać do zapłaty za całość. Takie wpłaty nie są zabronione. Jeśli sprzedawca stwarza Ci problem, nie chce podać nr konta, anuluj wszystko i kup ponownie to, co potrzebujesz.

oznacz moderatorów

WielkiPlantronik
#11 Animator#

@xyz96W tę stronę właśnie planuję prowadzić rozmowę, ale nie będę miał pretensji, jeśli sprzedawca będzie chciał to rozwiązać najszybciej i najłatwiej, bo dla niego to jakiś groszowy zarobek, a czasu na to trzeba poświęcić sporo, żeby komuś coś umożliwić na około majtki przez głowę, co można rozwiązać jednym przyciskiem.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@WielkiPlantronik pamiętaj że sprzedawca może nie zgodzić się na płatność poza allegro bo tu też nie przemyśleli i przy płatności poza systemem, sprzedawca nie widzi paczki do utworzenia i ma problem z nadaniem / importem 😞 kolejna rzecz nie przemyślana 😞

Wtedy zostanie odstąpienie od całości i zakup ponownie to co ma być 🙂 Nie wiem czy to nie będzie szybsze i łatwiejsze dal obydwu stron 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

WielkiPlantronik
#11 Animator#

@kostas11 

Właśnie... 😬 Tylko to są towary wylicytowane...😠

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@WielkiPlantronik Czyli generalnie Allegro utrudnia Ci zakupy i zmusza do zakupu tego, czego nie chcesz, a masz prawo odstąpić od umowy 🙂

oznacz moderatorów