anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

ogromna różnica w cenie przesyłki

MAMY ROZWIĄZANIE!
Amanar123
#7 Wielbiciel#

Siemka. Potrzebowałem zakupić psią karmę (rafi 400gram puszka) i wybrałem najtańszą opcję ze SMART. Po wybraniu kilku smaków oraz powieleniu produktów do 3szt chciałem opłacić koszyk. Zdziwiłem się że przesyłka nie była darmowa (130ziko!). Po zdjęciu kilku produktów (łącznie okolice 10 kilogramów) miałem darmową wysyłkę ale tylko jedną opcję - do żabki - reszta prezentowała się tak jak na zdjęciu
all.png

 

Dodam że sprzedawca jest z POLSKI (sprawdzałem "o sprzedającym")

Zmieniłem sprzedającego i przy zakupie tych samych produktów tylko w większej ilości miałem dostawę smart (17kilo - kurier dpd- normalnie byłoby trochę poniżej 60zł bez smarta, dla porównania dhl byłby za 45, inpost 35, pocztex coś w podobie do inpostu,  między 35 a 40).

Skąd takie różnice? jakiś przekręt?

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7
Monika__L
#16 Inspirator#

Nie

kazdy sprzedawca sam ustawia dogodne dla siebie wysyłki uwzględniające jego umowy z przewoźnikami i lokalizacje

oznacz moderatorów
glenmoranghie
#14 Krzewiciel#

@Monika__L   "kazdy sprzedawca sam ustawia dogodne dla siebie wysyłki uwzględniające jego umowy z przewoźnikami i lokalizacje"  

Albo nie potrafi ustawić, bo allegro namodziło niemożebnie. 
I w rezultacie przy zamówieniach wielu sztuk naliczają się absurdalne koszty przesyłki.

oznacz moderatorów
Monika__L
#16 Inspirator#

no też możiwe. Ale nadal: nie akcetujesz=nie kupujesz

oznacz moderatorów
AnnaG-Antyki
#18 Luminarz#

Inaczej ustawione cenniki. Przy dużych gabarytach nie jest to łatwe i nie winiłam bym sprzedawcy. Ale w sumie nie to stanowi problem. Przy smarcie powinno to być bez różnicy.  To taki prezent od allegro. Koszty dostawy włączają się gdy przekroczą w sumie 100zł. Wystarczyło podzielić zakup na 2 tak, żeby bez smarta koszty dostawy nie przekraczały 100zł i byłyby 2 darmowe wysyłki. 

Tu to jeszcze nic, bo na etapie koszyka to widzisz. Gorzej jak ludzie wylicytują kilkanaście przedmiotów, połączą zakupy i im się taka opłata załącza. Rozłączyć się potem nie da, darmowego zwrotu też nie ma...

Cóż taka allegrowa polityka- karać najlepszych klientów, a drobnicy dać zwroty za darmoxD.

oznacz moderatorów
glenmoranghie
#14 Krzewiciel#

@AnnaG-Antyki   "Gorzej jak ludzie wylicytują kilkanaście przedmiotów, połączą zakupy i im się taka opłata załącza. Rozłączyć się potem nie da

Wprost rozłączyć się nie da, ale da się to obejść. Zapłacić tylko za niektóre przedmioty, na przykład za połowę wylicytowanych. A po zapłaceniu za ta połowę można zapłacić za te co pozostały.

oznacz moderatorów
AnnaG-Antyki
#18 Luminarz#

No właśnie nie. Jak się zaznaczy ptaszkiem i kliknie zapłać to już pozamiatane. Wiele razy tu ludzie o to pytali i nie da się. Sama też raz się tak nadziałam. Mając smarta musiałam zapłacić za wysyłkę i częściowy zwrot ciuchów. Potem miałam przez nich schizę i po 2 rzeczy brałam w paczce jak tylko licytacje się kończyły, zamiast płacić więcej naraz. 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@Amanar123 To nie przekręt, tylko celowe działanie sprzedającego i w tym kombinowanie ze Smartem i zarobkiem.

oznacz moderatorów