anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Ominięcie sprzedaży na Allegro przez sprzedającego

michal_mankowski
#7 Wielbiciel#

Witam,

Mam problem ze sprzedającym na Allegro.

Szukałem części do auta i tylko  jeden sklep miał coś podobnego w ofercie. Po rozmowie telefonicznej poprosiłem go wystawienie aukcji na której od razu dokonam zakupu. Sprzedający stwierdził jednak że szkoda jego czasu i wysyła towar od razu, moja sytuacja była podbramkowa więc przystałem na takie warunki.

Oczywiście sprzedający nie wystawił aukcji, towar okazał się błędnie dobrany.

Od razu odesłałem towar, wraz z paragonem ( nie robiąc kopii lub zdjęcia)

Mija miesiąc od momentu kiedy towar został dostarczony do Sprzedającego, ten nie odbiera telefonów,  nie odpisuje na maile, jak już odbierze telefon to próbuje mi wmówić iż wysłałem zły paragon itp.

 

Na opiniach w googlach widzę że jest więcej takich osób, które nie otrzymały zwrotu.

Czy Allegro może mi jakoś pomóc w tej sprawie, już nie liczę na zwrot ale na usunięcie takich Sprzedawców z portalu...

 

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

michal_mankowski
#7 Wielbiciel#

Dzięki!

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

michal_mankowski niestety allegro Ci nie pomoże tylko RPK

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@michal_mankowski 

Jeśli odesłałeś towar w ramach odstąpienia od umowy, sprzedawca powinien Ci zwrócić wpłatę w czasie 14 dni. Jeśli odesłałeś w ramach reklamacji i sprzedawca nie ustosunkował się do niej w czasie 14 dni, także powinien oddać pieniądze lub naprawić, albo wymienić towar na własny koszt. Po 14 dniach nie może już zmienić żądania kupującego, który reklamuje towar z rękojmi. Poczytaj o rękojmi na stronie UOKiK. Allegro Ci nie pomoże, ponieważ kupiłeś poza serwisem. Skontaktuj się za najbliższym rzecznikiem konsumentów, pomagają bezpłatnie. Wyszukiwarkę masz tu;

https://www.uokik.gov.pl/pomoc.php

oznacz moderatorów