anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

omyłkowy zakup

kamila891125
#7 Wielbiciel#

Witam. Podczas pisania zapytania do sprzedawcy, niechcący nacisnęłam opcję kup teraz. Zakup okazał się być za pobraniem, więc bez wpisywania blika czy tez innych procedur, dzięki którym w porę bym się zorientowała.  O samym zakupie uświadomiłam się dopiero, gdy dostałam sms z informacja o nadaniu przesyłki, której nie chciałam zakupić...  Dodam, że chodzi o duży gabaryt i w grę wchodzi kwota 400 zł za transport w dwie strony (taka inf. dostałam od sprzedawcy). Powiadomiłam sprzedawcę o tym, że chce anulować zakup, że został dokonany przez pomyłkę SMS-em (w telefon zagląda się cześciej niż na maila...). Następnego dnia kurier zadzwonił z informacją, że za godzinę dostarczy mi towar, więc od razu powiedziała, że nie odbieram zamówienia, bo jest pomyłką i informowałam o tym sprzedawcę. Kilka dni później zadzwonił do mnie sprzedawca z informacją, że poniósł duże koszty i że wyśle mi nr konta na który mam wpłacić połowę kosztu za transport tj 200 zł. Kto powinien w takiej sytacji ponosić koszt transportu? 

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@kamila891125, w takiej sytuacji sprzedający ma prawo pociągnąć Cię do odpowiedzialności za powstałą szkodę (nieodebraną paczkę).

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Anulować możesz do czasu zmiany statusu przesyłki, jeżeli była już nadana to niestety nie da się jej anulować, więc należy pokryć straty sprzedającego.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@kamila891125 Sprzedający ma prawo domagać się od ciebie zwrotu poniesionych kosztów - błąd był ewidentnie po Twojej stronie i tak na prawdę to może się domagać całości kwoty a nie tylko połowy.
Warto mieć na uwadze, że sprzedający może iść z tym do sądu a w takiej sytuacji wygraną ma w zasadzie w kieszeni - w takim wypadku koszty jedynie wzrosną.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@kamila891125 za mocno głaskałaś... smartfona , zabawa tak się kończy .

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@kamila891125  "O samym zakupie uświadomiłam się dopiero, gdy dostałam sms z informacja"

No nie, to tłumaczenie jest niewiarygodne.  Po kliknięciu  Kup teraz jest cała fura maili od Allegro, od sprzedającego, absolutnie nikt nie uwierzy że jedynym mailem było zawiadomienie o wysłaniu. Należało napisać do sprzedającego, użyć słów "przepraszam i proszę"  i na pewno problem by nie wystąpił.

Ubolewam że tak się stało.

oznacz moderatorów