anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Opłata za przesyłkę przy Allegro Smart

Client:40957570
#8 Zapaleniec#

Witam, czy ktoś wie, dlaczego jak mam opłacony Allegro Smart i wybieram produkty z opcją dostawy Smart muszę zapłacić za przesyłkę? 

 

oznacz moderatorów
19 ODPOWIEDZI 19

xyz96
#21 Demiurg#

Aukcja musi być wyróżniona ikoną Smart. Metoda wysyłki musi być wyróżniona ikoną Smart. Zakup musi być na kwotę minimum 40 zł. Koszt wysyłki nie może przekraczać 40 zł. Jeśli kupujesz kilka przedmiotów, wszystkie muszą mieć tę samą metodę dostawy ze znaczkiem Smart.

https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/korzysci-i-aktywacja-allegro-smart/jak-korzystac-z-allegro-s...

 

oznacz moderatorów

Client:40957570
#8 Zapaleniec#

Od dawna korzystam z Allegro Smart i do tej pory nie zdarzyła mi się sytuacja, kiedy w koszyku mam same produkty Smart, a jednak muszę zapłacić za przesyłkę.

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Client:40957570, widzę, że Twoje ostatnie zamówienia były dostarczone za darmo w ramach usługi Allegro Smart!. 🙂 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

Client:40957570
#8 Zapaleniec#

No właśnie, a dzisiaj wyskakuje mi opłata ponad 15 zł. Dlaczego? W koszyku mam tylko produkty oznaczone Smart.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Wyżej masz podane możliwe powody. Wkładaj do koszyka po jednej rzeczy i sprawdzaj, kiedy Smart znika. Przedmiot, przy którym zniknie jest przyczyną doliczenia kosztu dostawy.

oznacz moderatorów

Client:40957570
#8 Zapaleniec#

Ok. Mam w koszyku filtry do dzbanka filtrującego i jest ok. Dodaje odkamieniacz do ekspresu i pojawia się opłata, a przy odkamieniaczu jest opcja Smart.

oznacz moderatorów

Client:40957570
#8 Zapaleniec#

Wyrzucam filtry do dzbanka, przy których smart działał i zostawiam sam odkamieniacz i mam już darmową dostawę. Co jest grane?

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Ale może to opcja Smart inną metodą dostawy, musi być taka sama metoda dostawy dla całości zamówienia. Może przy dodaniu odkamieniacza koszt wysyłki przekracza już 40 zł, wtedy też Smart zniknie.

oznacz moderatorów

Client:40957570
#8 Zapaleniec#

Dodaniu odkamieniacza do czego?

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Do reszty zamówienia.

oznacz moderatorów

Client:40957570
#8 Zapaleniec#

Acha, już kumam. Odkamieniacz kosztuje równo 40 zł, więc dodanie go do filtrów przekracza 40 zł. Zastanawiam się jednak, bo wcześniej normalnie kupowałem kilka rzeczy, które w sumie przekraczały 40 zł i nie było problemu z darmową dostawą. Coś od wczoraj się zmieniło?

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Chodzi o łączny koszt wysyłki, nie koszt towarów. Wysyłka całości nie może być droższa niż 40 zł. Masz tam cenniki, posprawdzaj.

oznacz moderatorów

Client:40957570
#8 Zapaleniec#

Ciężko przy kilku rzeczach nie przekroczyć 40 zł. Do tej pory to była dolna granica, a nie górna.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Nie odróżniasz kosztu wysyłki od kosztu towarów. Koszt towaru musi być na poziome minimum 40 zł. Koszt wysyłki nie może przekroczyć 40 zł.

oznacz moderatorów

Client:40957570
#8 Zapaleniec#

Ok. Masz rację. Sprawdziłem i rzeczywiście tak jest. Dzięki za info. Byłem zaskoczony, bo już kilka lat kupuję i taka sytuacja spotkała mnie po raz pierwszy. Do tej pory nigdy nie musiałem liczyć kosztów dostawy. Zawsze wystarczało, że dorzucałem do koszyka powyżej 40 zł i była darmowa dostawa. Ale, jak widać codziennie człowiek się czegoś uczy. Jeszcze raz dzięki😀

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Kup to w dwóch zamówieniach, oddzielnie filtry, oddzielnie odkamieniacz. Będziesz miał za darmo dostawę jednego i drugiego.

oznacz moderatorów

Client:40957570
#8 Zapaleniec#

Nie będę miał, bo filtry za mało kosztują, ale dodałem najpierw odkamieniacz, a potem dodawałem filtry po jednej sztuce i udało się zamówić za darmo obie rzeczy w jednym zamówieniu. 

A to liczenie kosztów przesyłki, aby nie przekroczyły 40 zł, to coś nowego? Bo tak, jak pisałem, nie spotkałem się z tym "problemem" wcześniej.

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@Client:40957570 tak było od samego początku, limit 40zł w przypadku kosztów wysyłki. podejrzewam, że na tej aukcji sprzedający ustawił tak cennik, że w paczce idzie 1 sztuka danego produktu, jesli kupujesz kilka to oczywiście liczy Ci kilka razy przesyłkę i w momencie jak przekroczy 40zł smart już nie działa 🙂

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

Client:40957570
#8 Zapaleniec#

Rzeczywiście tak zrobił, bo koszt przesyłki jednego filtra do dzbanka wynosi 6,70. Ale dzięki takim ludziom, jak Ty, teraz już wiem, co było przyczyną tego, że wyskakiwała opłata. Jeszcze raz dzięki, że jesteś.😁

oznacz moderatorów