anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Ostrzeżenie przed wyłudzaniem danych o kartach kredytowych

Client:103498293
#7 Wielbiciel#

W katalogu Spam znalazłem maila który ogłaszał że mam szansę otrzymać wiertarkę przenośną Makita w zamian za wypełnienie ankiety na temat Allegro.

Nie ufam takim prezentom ale postanowiłem przejść przez tą ankietę. Były tam pytania dotyczące firmy, zakupów a na koniec informacja że mam szansę otrzymać wskazany produkt, poproszono mnie o rezerwację w sklepie oraz wpłacenie 9 złotych. Jedyna forma zapłaty to karta kredytowa i należało podać wszystkie jej dane. Przerwałem tą radosną procedurę.

Czy ktoś z Państwa spotkał się z podobną propozycją. Podejrzewam, że jest to zwykła próba wyłudzenia danych i  podszywanie się pod firmę Allegro.

Pozdrawiam

Maciek

oznacz moderatorów
1 ODPOWIEDŹ 1

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Client:103498293 tak, to była próba wyłudzenia Twoich danych, ale jedyne co możemy polecić w takich sytuacjach to ostrożność. W internecie nieuczciwe osoby bardzo często próbują wyłudzić różne dane, dlatego jeśli jakakolwiek wiadomość wydaje Ci się podejrzana nie klikaj w żadne linki w niej zawarte oraz przede wszystkim, nie podawaj żadnych informacji o sobie. 

   Ola
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów