anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Ostrzeżenie przed złodziejem

4739mardlu
#1 Nowicjusz#

W dniu 23.09.2020r. ktoś włamał się na moje konto Allegro i dokonał zakupów na kwotę 3200zł. płacąc środkami z moich kart płatniczych. Dzięki uprzejmości i dobrej woli sprzedających i obsługi portalu udało mi się zapobiec wysyłkom i prawdopodobnie odzyskam pieniądze.

Jako ostrzeżenie podaję informacje o złodzieju - korzystał z adresu e-mail osaosa@op.pl i zamawiał towar do paczkomatu KRA111M na numer telefonu 732 081 308 (może te informacje pomogą zapobiec w przyszłości włamaniom do innych użytkowników).

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

xyz96
#21 Demiurg#

Tak się kończy zalecane przez Allegro zapisywanie danych karty w ustawieniach konta. Czym prędzej usuń dane karty, aby kradzież się nie powtórzyła; https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/karta-platnicza-apple-pay-google-pay/jak-usunac-zapisana-kar...

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@4739mardlu Przy każdym kolejnym takim przypadku powtarzam, że podpinanie kart na stałe gdziekolwiek, to nie jest dobry pomysł. Lepiej stracić te 30 sekund życia na przepisanie tych kilkunastu cyfr i spać spokojnie.

PS Miałeś włączone 2FA na koncie allegro?

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Knowhere możesz odnotować pierwszy sukces, posłuchałam twojego gadania i odpięłam kartę 🤗

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

A masz podpiętą kartę do konta ? To ją odepnij i zastosuj dwustopniowe logowanie. Najczęściej tak się dzieje jak ktoś kto zna np domownik.Dziękujemy za ostrzeżenie. Spora kwota, zgłoś na Policję.

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@4739mardlu Aby uniknąć tego typu sytuacji w przyszłości i uchronić swoje konto przed użyciem przez inne osoby włącz proszę tutaj dwustopniowe logowanie. Dzięki weryfikacji kodem SMS niepowołane osoby nie będą nie będą mogły zalogować się na Twoje konto, nawet jeżeli znają hasło.

   Ola
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

4739mardlu odepnij karty !!!!!

oznacz moderatorów