anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

ostrzeżenie

EGO1
#2 Obserwator#

Drodzy Allegrowicze uważajcie na maile i wiadomości SMS. Otrzymałem pod znakiem Allegro wiadomość z "prośbą o aktualizację danych: Ważne powiadomienie" o treści "Pragniemy poinformować  Cię o istotnej aktualizacji dotyczącej Twojego konta Allegro. W związku z nowymi zmianami w regulaminie platformy Allegro konieczne jest dokonanie aktualizacji Twoich danych.

Nowe zasady dotyczą :

Polityki ochrony prywatności

Warunków korzystania z platformy

Metod płatności

Zachęcamy do szybkiego zaktualizowania swojego konta aby uniknąć problemów z dostępem"

Pod wiadomością był przycisk "Aktualizuj" który wymagał zalogowania się na konto potem podania numeru karty bankomatowej i podania kodu dostępu podanego przez bank.

I właśnie wypełniając te polecenia wierząc że to Allegro z karty natychmiast wypłacono kwotę 3000 zł na adres Farftech Europe Tradin Amsterdam-Dui. Nie dałem polecenia wypłaty a straciłem kwotę jw. UWAŻAJCIE!!

Ponieważ korzystam z Allegro i mam do firmy zaufanie łatwo dałem się nabrać na Idealne "podrobienie" Allegro.

oznacz moderatorów
1 ODPOWIEDŹ 1

NajlepszyComPL
#12 Orędownik#

Zawsze sprawdzajcie skąd przychodzą maile, zresztą podrobić to dla "fachowca" nie jest problemem. Czytajcie uważnie adresy, nie wystarczy, że w jakimś fragmencie adresu/linka będzie allegro/allegrolokalnie jeśli dalej adres będzie typu .oferta123.pl

Nie klikajcie w podesłane linki tak jak nie dotykacie zwisającej linki, bo może być pod napięciem 😞

 

*** SZTUCZNA inteligencja NIE DORÓWNA nigdy NATURALNEJ głupocie 😉
oznacz moderatorów