anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Oszust Allegro Lokalnie

Mil3n4
#7 Wielbiciel#

Witam,
Dwie godziny temu zakupiłam kamerę Gopro hero 11 za 400 złotych na allegro lokalnie. Początkowo była wystawiona na **piiip**, ale sprzedawca prosił o zakup przez allegro lokalnie. Pieniądze już zostały ściągnięte z mojego banku. Zrobiłam przelew blik. Prosiłam o pilną wysyłkę. Po transakcji konto na **piiip** stało się nieaktywne. Brak jakiejkolwiek odpowiedzi. Zauważyłam tez, że konto założone zostało w marcu i to było jedyne ogłoszenie.  Dane z **piiip** i allegro lokalnie różnią się. W opisie ogłoszenia sprzedawca napisał, że sprzedaje kamerę nigdy nie odpakowaną. Na zdjęciach bylo samo opakowanie. Czy można jeszcze anulować tę transakcję? Jestem przekonana, że dostanę pustą paczkę. Co robić w takiej sytuacji? 

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Mil3n4 na razie to zbyt daleko idące wnioski. Sprawdziłam Twój zakup i wszystko jest w jak najlepszym porządku. Opłaciłaś poprawnie to zamówienie przez nasz system, płatność jest zakończona, więc teraz pozostaje jedynie poczekać cierpliwie na wysyłkę. Zakupiłaś tę kamerę ledwie 2 godziny temu, więc na razie dajmy czas sprzedającemu na wysyłkę. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Mil3n4
#7 Wielbiciel#

Dziękuję za odpowiedź. Czy nagrywanie odbioru paczki i otworzenie jej przy inpoście zabezpieczy mnie na wypadek gdyby okazało się, że w paczce nie ma kamery?

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Mil3n4 tak, dokonałaś zakupu na Allegro Lokalnie, więc w razie problemów będziesz mogła skorzystać z Allegro Protect. Więcej na ten temat przeczytasz tutaj: https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/zasady-i-bezpieczenstwo-na-allegro-lokalnie/bezpieczenstwo-z... ale dlaczego zakładasz, że w przesyłce nie będzie kamery? 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Mil3n4
#7 Wielbiciel#

Jeszcze jedno pytanie. Czy można anulować transakcję na tym etapie?

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Mil3n4 systemowo nie, na Allegro Lokalnie nie ma możliwości anulowania zamówienia. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Mil3n4 Tak, najlepiej nagrywaj cały proces odbioru i paczkę otwórz zaraz przy paczkomacie.

oznacz moderatorów

Mil3n4
#7 Wielbiciel#

Nie podałam mu Blika. Zrobiłam przelew poprzez blik. To różnica. Kamera jest zakupiona na allegro lokalnie mam maila i mogę otworzyć panel dyskusji. Sprzedawca pieniędzy nie otrzyma dopóki nie odbiorę paczki, ale z tego co czytałam to paczkę muszę odebrać, ponieważ na allegro lokalnie nie ma zwrotów. Spodziewam się zatem pustej paczki. Jak temu zaradzić?

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@komis-bell nic z tych rzeczy, oferta pochodzi z Allegro Lokalnie: https://allegrolokalnie.pl/oferta/kamera-sportowa-gopro-hero-11-ikn 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@_HolaOla_ Cieszę się, że się myliłem ale tyle teraz oszustw na te linki że byłem pewien kolejnego...
Jeśli to nie problem to mogę prosić o usunięcie mojego wpisu żeby nie zaśmiecać? 🙃

(tak czy inaczej uważam, że to jakiegoś rodzaju SCAM - cena jest zbyt piękna)

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@komis-bell pewnie, usunęłam już Twoją wypowiedź. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Mil3n4
#7 Wielbiciel#

a jaki jest czas na wysyłke po sprzedaży? Tak jak czułam , tak też  sie stało  - intuaicja. Do dziś nie została do mnie wysłana kamera.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

7dni o ile nie ma innej informacji! Otwórz dyskusję jak chcesz odzyskać kasę: https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa?source=LOKALNIE

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Mil3n4 Na allegro lokalnie - o ile w treść oferty nie stanowi inaczej - czas na wysyłkę wynosi 7 dni.
W zakładce 'kupione' rozwiń szczegóły zakupu i kliknij na dole zielony napis zgłoś problem z zakupem.

oznacz moderatorów