anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Oszustwa i kradzież dowodu

MAMY ROZWIĄZANIE!
lidia_prd
#2 Obserwator#

Witam, na dowód mojej babci ktoś wziął kredyt na odległość. Dowiedzieliśmy się o tym dopiero po otrzymaniu harmonogramu spłaty z banku. Podczas próby wyjaśnienia sytuacji, Pani w banku zasugerowała, że mogło to się odbyć właśnie na portalu allegro. 

Dowód został zastrzeżony ale nie mamy pewności czy nie dokonano większej ilości zakupów , o których jeszcze nie wiemy. Gdzie mogę zgłosić taką sytuację, jak sprawdzić i zweryfikować czy to faktycznie na allegro dokonano wyłudzenia. Oprócz nr dowodu i imienia i nazwiska nie mam żadnych punktów zaczepienia. Czy jest jakaś jednostka allegro, która zajmuje się takimi rzeczami?

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13
aragil
#15 Entuzjasta#

 policja.

oznacz moderatorów
lidia_prd
#2 Obserwator#

aleś zabawny jesteś ... trochę to za skomplikowana sytuacja żeby ją tutaj w szczegółach opisywać. Proszę o poradę kto w allegro może sprawdzić czy na dowód mojej babci kupiono coś na raty.

oznacz moderatorów
aragil
#15 Entuzjasta#

 lidia_prd Cos zabawnego  stoi na przeszkodzie żeby zapytać o tym allegro? https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=65a29468-5e40-4672-a8d6-e0a1f77e6d3a

oznacz moderatorów
ZibiK30
#18 Luminarz#

@lidia_prd A na jakiej podstawie allegro może Ci podać dane i operacje osób trzecich? 🙂 Bez zgłoszenia na policje i jakiegoś pełnomocnictwa od babci to nie mają prawa Ci nic pisać o niej.

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów
Client:44052296
#21 Demiurg#

Możesz sprawdzić czy "babcia" nie ma konta na allegro. Raczej ciężko coś kupić na allegro na dowód. 

oznacz moderatorów
lidia_prd
#2 Obserwator#

Według Pani w banku jest to możliwe. Babcia nie ma konta na allegro.

oznacz moderatorów
Client:44052296
#21 Demiurg#

@lidia_prd a ten kredyt to za zakup na allegro czy coś innego

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@lidia_prd Zapytaj Allegro, czy z Twojego konta ktoś robił zakupy ratalne; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=e9a08961-adcb-41a5-8cd9-142dd478e1fc Być może było włamanie na konto i po zrobieniu zakupów zostały one ukryte.

oznacz moderatorów
Client:44052296
#21 Demiurg#

Napisz w pomocy ogólnej tam jak coś to przekierują cię do odpowiedniego działu

oznacz moderatorów
ZibiK30
#18 Luminarz#

@lidia_prd Jeśli bank wskazał to też musiał podać kiedy, jakie u u kogo operacje na allegro zostały dokonane. Jak allegro ma to wiedzieć? Napisz do allegro i podaj wszystkie dane transakcji. Policje trzeba zawiadomić, bo skąd allegro będzie wiedziało, ze babcia sama nie kupiła? 😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów
lidia_prd
#2 Obserwator#

Proszę o poradę kto w allegro może sprawdzić czy na dowód mojej babci kupiono coś na raty. 

Rada policji jest taka, że taką sytuację można spokojnie odkręcić jeśli zgłosi się ją do 14 dni. Ale moja babcia dowiedziała się znacznie później. 

oznacz moderatorów
aragil
#15 Entuzjasta#

lidia_prd Zacznij od prezesa.

oznacz moderatorów
ZibiK30
#18 Luminarz#

@lidia_prd Tylko Ty nadal nie rozumiesz, ze są jakieś prawa danych osobowych np RODO i nie otrzymasz od tak sobie informacje o osobie trzeciej bez żadnych potwierdzeń typu kim jesteś w jakich charakterze występujesz, na jakiej podstawie w imieniu tej osoby. Możesz ich powiadomić o tym fakcie i prosić o wstrzymanie, anulowanie transakcji wszystkich związanych z tą osobą przedstawiając im zgłoszenie na Policje

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów