anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

oszustwo allegrolokalnie.pi (a nie .PL)

Family_Partners
#7 Wielbiciel#

Witam,

05.08.2024 znalazłem ogłoszenie na **piiip** które mnie zainteresowało. Odezwałem się w komunikatorze **piiip** gdzie poprosiłem o możliwość kupna. Zwrotnie otrzymałem info, że dla mojego bezpieczeństwa (sic!) może wystawić aukcje na allegro na co się zgodziłem. Dostałem link do aukcji poprzez SMS. Strona wyglądała 1 do 1 jak allegro. Postanowiłem zakupić towar z aukcji za pomocą BLIK. W momencie potwierdzenia kodu stronę zawiesiło i po ok. 10 sek wyskoczył monit o problemie z dokończeniem transakcji. Wchodząc w allegro w zakładce zakupy nie widziałem strony z dokończeniem Spłaty. Natomiast w banku pieniądze "zeszły". Odezwałem się do sprzedającego z moim problemem, uspokoił mnie mówiąc że u niego jest ok i ma dane do wysyłki. Na tym kontakt się urwał. Odezwałem się do zespołu Allegro z moim problemem, w odpowiedzi konsultant poinformował że link do strony nie należy do ich serwisu bo końcówka domeny to .pI (p oraz duże I) a nie .pl . Polecili skontaktować się z bankiem i policja. Bank przyjął zgłoszenie podejrzenia oszustwa i również polecił złożyć zawiadomienie na policji. Policja przyjęła moje zgłoszenie, sprawe również zgłosiłem do CERT. Czekam na to co dalej. Co może mi jeszcze pomóc w odzyskaniu pieniędzy?
 
oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

NipponShorty
#13 Ambasador#

Jedynie co możesz jeszcze zrobić to wyciągnąć naukę z tej niestety kosztownej lekcji i zwracać uwagę na linki w które wchodzisz. Każda oferta na Allegro/Allegro lokalnie posiada swój indywidualny numer aukcji - następnym razem poproś o sam numer i sprawdź ofertę na allegro.pl 

W tej sytuacji jak zrobiłeś zgłoszenie na policji to zostaje tylko czekać ale szanse na odzyskanie pieniędzy marne. Mam tylko nadzieje że nie było to duża kwota.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Family_Partners Raczej nic więcej nie możesz zrobić a odzyskanie pieniędzy będzie w zasadzie niemożliwe.
Ten schemat oszustwa funkcjonuje już od długiego czasu i póki co nikt z tym jeszcze nic nie zrobił.
Niestety,

oznacz moderatorów

Family_Partners
#7 Wielbiciel#

nie znalazłem u wujka gogle podobnego problemu z fałszywą domeną 😞 a z chęcią bym przyjrzał się podobnym historiom. 

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Family_Partners Zaglądaj tu na forum - nie ma dnia bez jednego / dwóch lub więcej tematów takich jak Twój. Do tego dochodzi niewiadoma ilość spraw które nie są tu opisywane.

Proceder trwa w najlepsze już od długiego czasu i są to oszustwa na masową skalę.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Family_Partners Nic i nikt tylko policja > ale szanse na odzyskanie pieniędzy to 1% > płaciłeś blikiem, więc sprawdź w historii banku > najprawdopodobniej poszła wypłata z bankomatu > a dalej to szukaj wiatru w polu

oznacz moderatorów

Family_Partners
#7 Wielbiciel#

wedle informacji z banku pieniądze poszły na jakąś krypto ari 10. Więc niekoniecznie wypłata z bankomatu. I tu wierzę w pomoc z tej strony. 

oznacz moderatorów

brakestop
#15 Entuzjasta#

W dzisiejszych czasach trzeba 10 razy sprawdzić, 5 razy potwierdzić i raz się rozmyślić, żeby spać spokojnie.

 

Niestety Allegro jest potwornie hakowane, phishingowane, kopiowane, kserowane i stało się najmniej bezpiecznym miejscem w sieci. Nawet zakupy na prawdziwym allegro to loteria. Nawet sprzedający maja lipne transakcje.

 

Po zgłoszeniu na policje już nic nie możesz robić. Taki zwyczaj. Czekać. U nich też mają Call Center i dział bezpieczeństwa. Jesteś w kolejce oczekiwania ... no parę miesięcy.

--------------------------------------------------------------------------------------------
oznacz moderatorów