anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Oszustwo przez sprzedającego- nie chce wymienić towaru

MatiWier
#7 Wielbiciel#

Witam, zanim znalazłem aukcje z przystępną ceną pytałem się sprzedawcy czy jest przedmiot dostępny, dostałem odpowiedz tak. Zamówiłem przyszło coś innego napisałem o tym, dostałem odpowiedz ze pomyłka i wyślą kuriera, po kilku dniach dostałem odpowiedz ze to jednak błąd i mi nie wyślą na wymianę bo by za dużo stracili na tym, chwile później dostałem wiadomość ze jednak nawet na magazynie nie mają i wysyłają kuriera po cześć i oddanie pieniędzy, nie chce pieniędzy, chce to co zamówiłem? Chroni mnie jakieś prawo? Zwykle oszustwo nie pomyłka….

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@MatiWier Cześć. 🙂 Przykro mi, że spotkała Cię taka sytuacja, ale jeśli doszło do pomyłki i Sprzedający rzeczywiście nie ma takiego produktu, to nie jesteśmy w stanie w żaden sposób go do tego zmusić. Możesz ewentualnie dopytać, czy planują dostawę tego przedmiotu - wtedy możesz dokonać zakupu w innym terminie 🙂 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@MatiWier Otworzyłeś drugi wątek z tym samym tematem. Nikt Ci nie podpowie niczego innego > po prostu nie ma innej opcji > jak sprzedający zwróci Ci pieniądze po odebraniu przedmiotu, to Allegro nie kiwnie palcem > a w sądzie też nic nie ugrasz. Jeżeli rzeczywiście przedmiot jest wart 10x tyle to nawet sąd uzna to za zwykła pomyłkę. Mnie też się kiedyś zdarzyła pomyłka, że przy zestawie zamiast dać rabat 30 zł dałem 300. Zaraz się sprzedał > po tym zobaczyłem błąd > napisałem do kupującej, że nie wyślę z powodu w/w błędu. Ona zrozumiała i nie robiła problemów.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Co żeś dzisiaj taki stonowany-melisa?🤔

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

🤣🤣🤣

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@MatiWier Sprzedający powinien wydać Ci zakupioną rzecz i generalnie nie ma prawa tego odmówić ale... jeśli fizycznie nie ma towaru to co zrobisz? Nic.
Możesz iść z tym do sądu ale nic tam nie wskórasz.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Chroni Cię prawo konsumenta lale jak sprzedający nie ma towaru na wymianę , a tego nie wiemy i proponuje zwrot środków to nic więcej nie zdziałasz, możesz otworzyć dyskusję i tam żądać wyjaśnień dlaczego raz mówi że wyśle kuriera i wymieni a następnie mówi że nie, dyskusję otwierasz tu: https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa

oznacz moderatorów

MatiWier
#7 Wielbiciel#

wiem że go ma tylko zaczął kłamać i skasował ogłoszenie. a to tylko dlatego że kupiłem coś co na innej jego auckji kosztuje 10x tyle. 

oznacz moderatorów

MatiWier
#7 Wielbiciel#

oczywiście po całej sytuacji skasował ogłoszenia i z odpowiedzi wyślemy kuriera dostałem odpowiedz nie mamy jednak tego towaru i kuriera wyślemy bez wymiany 

oznacz moderatorów

MatiWier
#7 Wielbiciel#

Odpowiedz : Witam, proszę o zdjęcie otrzymanego towaru i adres gdzie możemy wysłać kuriera z wymiana towaru. pozdrawiam. i później zaczęły się wymówki że towru jednak nie ma.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@MatiWier Nie otrzymasz towaru który normalnie kosztuje 10x tyle nawet sądownie.😫

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

diabeł tkwi w szczegółach

kwestia co i jak reklamowałeś

jeżeli otrzymanie złego przedmiotu - sprzedawca ma prawo zwrócić towar

jeżeli niewykonanie umowy to w teorii możesz domagać się wykonania umowy

oznacz moderatorów

Mac20ek00
#13 Ambasador#

Miałem taką sytuację i powyższe/poniższe ( dziwnie to jest wyświetlane ) odpowiedzi wprowadzają Cię w błąd.

To nie jest oszustwo, a pomyłka. Co innego różnica w cenie 10%, a co innego ( jak napisałeś ) 10ciokrotność ceny.

Są przepisy chroniące sprzedawcę, któremu taka pomyłka ( powiedzmy brak jednego zera się zdarzyła ) i nie ma opcji żebyś coś ugrał w sądzie, czy gdziekolwiek indziej. 

oznacz moderatorów