anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Oszustwo

Client:101171817
#7 Wielbiciel#

Padłam przed wczoraj ofiarą oszustwa, znalazłam na **piiip** telefon i po pisaniu wiadomości gościu wysłał mi lin na maila, w którym mogę dokonać zakupu. Oczywiście weszłam w ten link i tam były tylko dane do wpisania imię, nazwisko i adres i numer telefonu, wpisałam to wszystko i doszło do płatności, wpisałam kod blik, ale długo się ładowało i zanim potwierdzałam na koncie bankowym to na tej oszukanej stronie pojawił się komunikat,że ,,nie udaną transakcja i pieniądze wrócą do mnie w przeciągu trzech dni,, dzisiaj patrzałam na konto bankowe i jest zaksięgowana płatność, a przy niej zapis,że wypłata w bankomacie… oznacza to,że już pieniędzy nie wrócą ? 😭 jestem załamana 😞 

oznacz moderatorów
16 ODPOWIEDZI 16

Client:44052296
#21 Demiurg#

Nie ty pierwsza i nie ostatnia pewnie. 

oznacz moderatorów

Client:101171817
#7 Wielbiciel#

Czyli mogę sobie przybić piątkę za bezmyślną decyzję 😭 a się łudziłam,że kasa wróci 😔😔😔

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

Jeśli znalazłaś ofertę na o.l.x lub marketplace FB i dostałaś "link do allegro" to tak - zostałaś oszukana.

Link nie prowadził do Allegro tylko do fałszywej strony imitującej serwis Allegro.

Możesz się zgłosić na policję ale na odzyskanie pieniędzy się niestety nie nastawiaj bo będzie to w praktyce niemożliwe.

oznacz moderatorów

Client:101171817
#7 Wielbiciel#

Tak znalazłam ofertę na o.l.x 😔 świetnie jestem lżejsza o kilka stów 😭😭😭  odpuszczam bo to walka z wiatrakami, jedno szczęście w nieszczęściu,że nie dałam się oszukać na więcej bo koleś był tak natarczywy,że w końcu chciał ode mnie kod blik,a jak mu powiedziałam,że nie i chce kupić z przesyłką O.L.X to mnie wyzwał i usunął konto 😔😔😔😔

oznacz moderatorów

Client:101171817
#7 Wielbiciel#

A i jeszcze sprawdzałam to rzekomo jest od kilku lat na o.l.x 

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Client:101171817 Konto na O.L.X. na 99,9% jest skradzione.

oznacz moderatorów

Client:101171817
#7 Wielbiciel#

Już nigdy więcej nic nie kupię przez o.l.x chyba,że będzie odbiór osobisty. 😔

oznacz moderatorów

wojtekmarchewka
#9 Pomysłodawca#

Przykra sytuacja, ale niestety to nie wina **piiip**, a Twoja. Na **piiip** da się kupić bezpiecznie, ale trzeba dokonywać transakcji, wewnątrz serwisu/apki, gdzie jest dostępna wysyłka (Twoje pieniądze są zabezpieczone, dopóki nie potwierdzisz, że przesyłka jest ok). Nie korzystać, z podesłanych linków. Poświęcić więcej czasu na weryfikację ogłoszenia. Dokładnie przyjrzeć się adresom internetowym. 

oznacz moderatorów

Egzoguz
#8 Zapaleniec#

Czyli wychodzi na to, że podałaś mu kod blik a on stojąc przy bankomacie wpisał go i wypłacił twoje pieniądze. Czy w takiej sytuacji nie miałaś na telefonie komunikatu z potwierdzeniem transakcji? Czy nie pisało w niej, że to WYPŁATA z bankomatu?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Egzoguz Tak dokładnie to działa.

oznacz moderatorów

Egzoguz
#8 Zapaleniec#

No to jak byk musiało pisac "wypłata z bankomatu" zapewne jeszcze adres tego bankomatu był xD Jak można robiąc jakiekolwiek operacje finansowe bezmyślnie klikać "dalej" nie czytając komunikatów? Na miejscu autorki potraktowałbym to jako bardzo cenną życiową lekcje, być może ta sytuacja uchroni ją przed znacznie większą stratą w przyszłości. Ja w życiu zostałem oszukany w debilny sposób raz, jak miałem może 12 lat i było to w grze, ta lekcja wystarczyła.

oznacz moderatorów

Client:101171817
#7 Wielbiciel#

Owszem mam lekcje na całe życie

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Coraz więcej oszustw, BLIK jest niebezpieczny a niby tak łatwo płacić, bo łatwo, parę stów i tak dobrze że nie tysiące, a zawsze szkoda i strata.

oznacz moderatorów

Client:101171817
#7 Wielbiciel#

Mam lekcje do końca życia 

oznacz moderatorów

NipponShorty
#13 Ambasador#

Na następny raz czytać w jaki link się wchodzi.
https://allegrolokalnie.pl/ lub https://allegro.pl/ reszta innych "podobnych" domen to oszustwa.
Nie Ty pierwsza ale pewnie niestety nie Ty ostatnia.

oznacz moderatorów

AGLOPRIMA2
#14 Krzewiciel#

@Client:101171817 

oszustwo.JPG

 

Pierwszy link jest fałszywy

oznacz moderatorów