anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

otrzymałam fv oraz paragon

Wkoczan1974
#8 Zapaleniec#

w zamówieniu poprosiłam o fv na firmę, została ona załączona zaraz po zakupie, w paczce miałam jednak paragon. czy w razie reklamacji mogę użyć paragonu skoro otrzymałam fv? wiadomo na fv jest rok gwarancji a na paragon 2 lata, czy reklamacja zostałaby odrzucona po roku z powodu że była wystawiona fv? Czy mogę się kłócić skoro mam fizyczny paragon? Czy muszę podjąć decyzję z którego dowodu zakupu skorzystam a pozostały wyrzucić? 

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Wkoczan1974, jeśli towar kupiłaś w związku z prowadzoną działalnością to zgodnie z warunkami gwarancji (jak rozumiem, jest w niej takie rozgraniczenie), wynosi ona rok, a nie dwa lata. Możesz się "kłócić", natomiast decyzja w tej sprawie jest po stronie Sprzedającego. 🙂 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@Wkoczan1974 
Paragon fiskalny do wysokości 450zł zawierający numer NIP Nabywcy jest fakturą.

wiadomo na fv jest rok gwarancji a na paragon 2 lata
To jest nieprawdziwy stereotyp/skrót myślowy.
Nie ma podstaw aby Gwarant mógł różnicować okres udzielanej gwarancji ze względu na typ dokumentu księgowego poświadczającego sprzedaż (może różnicować ze względu na charakter Nabywcy: przedsiębiorca/konsument).
Gwarancję (i prawa do rękojmi) są takie jakie zostały przewidziane dla konkretnego Nabywcy (niezależnie od tego jaki typ dokumentu księgowego otrzymał).

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów