anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Otrzymałam podejrzane wiadomości, czy doszło do wycieku danych?

mateuszjasz
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry, 

wczoraj miałam dwa zdarzenia:

1. Fałszywa paczka z DPD (mail z DPD zawierający inny adres od mojego, ale prawidłowy mail - którym posługuję się w Allegro oraz moje nazwisko).

2. Wysyp maili wieczorem od sprzedającego z Allegro zawierający dane z mojego zamówienia z Allegro z 2021, mój mail, moje imię i nazwisko. Maile przychodziły najpierw co kilka minut, potem druga tura w nocy. Sprzedający mówi, że maile są przypadkowym błędem systemu, ale ja w ich systemie (sklepie internetowym) nigdy nie robiłam zakupów - tylko przez Allegro. W tych mailach są szczegóły moich zamówień z Allegro (tytuły książek) oraz mój mail, którym posługuję się w Allegro.

Gdyby to było jedno takie zdarzenie - uznałabym, że to przypadek. Dwa w jednym dniu świadczą o tym, że moje dane osobowe są u Państwa zagrożone. Proszę o wyjaśnienie sprawy. 

 

oznacz moderatorów
1 ODPOWIEDŹ 1

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@mateuszjasz rozumiem, że mogło to wzbudzić Twoje podejrzenia, abyśmy mogli to dokładnie zweryfikować konieczne będzie przesłanie tych wiadomości. 
Prześlij proszę za pomocą opcji [przekaż dalej] jedną z otrzymanych wiadomości na adres phishing@allegro.pl.
Proszę napisz też do zespołu zajmującego się bezpieczeństwem danych i prześlij zrzuty otrzymanych wiadomości (na tej stronie wybierz proszę ścieżkę: Kupuję > Konto > Pytania o RODO). Przyjrzą się temu dokładnie. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów