anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Otrzymałam spodnie w innym rozmiarze, niż zamawiałam, co zrobić?

Client:108738326
#2 Obserwator#

Mam problem. Wybrałam na allegro spodnie z rozmiarem M. Dziś odebrałam paczkę okazało się, że spodnie są rozmiarem 36S. Napisałam również do sprzedającego o tym problemie. Co dziwne dostałem je we folii z oznaczeniem M. Myślicie, że to mogłabyć taka pomyłka? Spodnie pewnie i tak powinnam oddać, bądź wymienić. 

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12

LEW433
#21 Demiurg#

Moim zdaniem to co piszesz to reklamacja, niezgodność z opisem i najlepiej to zrobić poprzez otwarcie dyskusji, tam sprzedający się do tego odniesie>ma 24godz na odpowiedź, https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Client:108738326 jak masz darmowy zwrot to odeślij z kartką że zły rozmiar spodnie - opakowanie i zakup ponownie z informacją żeby dla pewności sprawdzili czy nie zamienili opakowania 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@Client:108738326  Myślę że zanim oddasz po prostu je przymierz.  W oznaczeniach wymiarów jest spory rozgardiasz, już nie raz kupowałem ciuchy o innych dziwnych numerach i pasowały.  Wydaje mi się że sprzedający wie co wysyła, wiec sprawdź najpierw.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Przecież napisał że okazały się mniejsze.

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

Ktoś z nas chyba niedowidzi, Napisała rozmiar 36 S a to wcale nie znaczy ze mniejsze.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

No masz rację . inny!!!

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Niczego nie odsyłaj jako zwrot, możesz starcić i zwrot i środki, otwórz dyskusję i złóż reklamację.

oznacz moderatorów

Client:108738326
#2 Obserwator#

Ogólnie spodnie nie pasują, bo je przymierzyłam, gdyby pasowały to nie byłoby problemu. Trochę się poczułam oszukana, bo nie może być tak, że ktoś sprzedaje komuś ubranie o takim rozmiarze, po czym na produkcie jest inny rozmiar wypisany. Podana była również tabela z wymiarami i tym się sugerowałam, nie liczyłam, że dostanę kota w worku.

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@Client:108738326  OK, wiec jesli masz bezpłatny zwrot to wykorzystaj i odeślij, jeśli nie  no to złóż formalną reklamację tak jak już radzili inni. Sprzedający ma prawo dostarczyć ci  właściwe spodnie albo zwrócić pieniądze.  Takich problemów jest tu na forum mnóstwo poczytaj sobie.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nie korzystaj z żadnego zwrotu, ponieważ zawsze jest tylko 1, tylko reklamuj i to przez dyskusję, masz tam pomoc Allegro.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@LEW433 czy ty się dziś dobrze czujesz? od tego ma 14dni na odstąpienie bez podania przyczyny od firmy i darmowy zwrot smartem by z tego korzystać, a jak zgłosi reklamację i się okaże że gacie mają wymiary dokładnie takie jak w tabelce na aukcji to sprzedawca reklamację odrzuci i zostanie z gaciami niepasującymi na tyłek bo minie 14dni i będzie lament, odzież ma ze 4 lub więcej rodzaje rozmiarówek us, uk, fr i czort wie co jeszcze do czego się odnosić może 35S do Chińczyków / Japończyków czy Zulu Guli bo nawet nie wiadomo kto ją wyprodukował.

oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@Client:108738326 co kraj, nawet co producent, to inny zakres rozmiarówki. Przy spodniach oznaczenia M, L, XL, stosuje się zwykle przy spodniach typu joggery czy dresowe. Jednak stosowane są też przy innych. Tu masz tabelę rozmiarową np. Adidasa, M to tutaj rozmiar 32-34.

Spodnie-adidas-Tiro-tabela-rozmiarow.jpg
Oznaczenie literowe to tzw. miara US, w nawiasie European. Jest jeszcze Italian, UK i bodajże ze 2 inne rodzaje. 🙂

Jeszcze weselej jest przy jeansach. Brałem spodnie od jednego producenta, ten sam rozmiar. Spodnie typu regular leżały idealnie, w slim fit nie mogłem się za grzyba wcisnąć.

Dlatego spokojnie z pędzeniem do reklamacji, bo sprzedawca ją odrzuci (i może mieć rację!), minie termin na zwrot i zostaniesz z niczym. Może tylko dodatkowymi kosztami poniesionymi za podróże reklamowanego towaru.

oznacz moderatorów