anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Otrzymałem niedziałający sprzęt, czy mogę go zwrócić jeśli już próbowałem go uruchomić?

dav1977
#9 Pomysłodawca#

witajcie. kupiłem drukarkę epsona l3150 wlałem tusze - cały proces zgodnie z instrukcją i ...nie chce ruszyć. kontakt z epsonem, który stwierdził, że to wada egzemplarza. pytanie: czy mogę odesłać drukarkę w ciągu 14 dni, wpisując "bez podawania przyczyny"? oczywiście pisząc do sprzedającego o zaistniałej sytuacji. czy fakt,że są wlane tusze coś zmienia? zresztą innej opcji nie bylo,aby uruchomić drukarkę - od tego trzeba było zacząć. 

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

Client:44052296
#21 Demiurg#

@dav1977  jeżeli postąpiłeś zgodnie z instrukcją nie pomijając żadnego z punktów a drukarka nadal nie reaguje to najwidoczniej trafiła Ci się wadliwa sztuka. Złóż reklamacje do sprzedawcy. Przy zwrocie będziesz musiał podać przyczynę np: Towar jest wadliwy lub uszkodzony.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@dav1977 W takiej sytuacji lepiej nie odsyłaj bez podania przyczyny, tylko odeślij w ramach reklamacji z rękojmi. Wyślij sprzedawcy mailem pismo reklamacyjne, podaj wady i zażądaj wymiany lub zwrotu wszystkich kosztów, także kosztu odesłania - ma obowiązek oddać Ci ten koszt nawet wtedy, gdy drukarkę wymieni na sprawną. Sprzęt odeślij na adres podany w zakładce Reklamacja. Na reklamację z rękojmi masz znacznie więcej czasu niż na zwrot bez podania przyczyny.

Zazwyczaj w takich sytuacjach lepiej jest składać reklamację sprzedawcy z rękojmi niż z gwarancji w serwisie. Przy rękojmi masz więcej praw.

oznacz moderatorów

dav1977
#9 Pomysłodawca#

nigdy nie robiłem rękojmi ,jest jakiś druk, czy coś?

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Nie trzeba żądnych druków. Sprzedawca odpowiada za wady z rękojmi przez 2 lata. Rękojmia jest obowiązkowa. Pismo reklamacyjne - data, dane sprzedawcy, Twoje dane, data zakupu, nazwa towaru, możesz dodać numer aukcji, opis wad, żądania - naprawa, wymiana lub zwrot wszystkich kosztów po odesłaniu, jeżeli naprawa lub wymiana nie są możliwe.

Jeżeli koniecznie chcesz wzór pisma reklamacyjnego, poszukaj w necie, jest tego mnóstwo.

https://prawakonsumenta.uokik.gov.pl/reklamacje/rekojmia/

oznacz moderatorów

dav1977
#9 Pomysłodawca#

a ciekawe, czy dogadałbym się ze sprzedawcą, żeby wysłał mi nową, a tą wadliwą zabrał.  

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

No ciekawe, dogaduj się 🙂

oznacz moderatorów

dav1977
#9 Pomysłodawca#

wracając do rękojmi. nie robię zwrotu - tego 14dni - tylko odsyłam drukarkę z papierem rękojmi?

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Tak, bo przy zwrocie bez podania przyczyny sprzedawca może próbować obciążyć Cię kosztami za użycie sprzętu, wykorzystanie tuszu itp. Przy reklamacji nie może.

oznacz moderatorów