anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Otrzymałem produkt niezgodny z opisem, co robić?

stukgips
#7 Wielbiciel#

witam zastanawiam sie czemu allegro pozwala na oszukiwania kupujacych z tego co zobaczyem wiele juz komentarzy bylo na ten temat negatywnych chodzi o strecz aukcja 10 x 3 kg daje nam 30 kg a  waga paczki 25 kg czyli brakuje 5 kg w tymjedna gilza wazy ponad kg i  to juz ciagnie sie bardzo długo  https://allegro.pl/oferta/folia-stretch-3kg-10szt-strecz-czarny-czarna-mocna-9514063759?snapshot=MjA...

 

czemu allegro na to pozwala i nic  z tym nie robi widzac ile  jest komenatrzy na ten temat 

oznacz moderatorów
17 ODPOWIEDZI 17

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@stukgips Cześć. Jeśli folia stretch nie waży 3 KG, tylko 2,5 KG - to jest to produkt niezgodny z opisem. Widzę, że rozpocząłeś Dyskusję. Poczekajmy na odpowiedź sprzedającego w tej sprawie. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

Skill_Player
#14 Krzewiciel#

@stukgips  otworzyłem komentarze sprzedającego i jest tam odpowiedź sprzedającego do jednego z ostatnich negatywów dotyczących tej folii:

"

"Folia ważny znacznie mniej niż podana w aukcji. Nie polecam "

Odpowiedź z dnia 26 sty 2022

"Już wyjaśniam, na allegro mamy opisane 2,2kg folii netto + tuba 0,8kg, łącznie 3kg. Ostatnia dostawa przyszła nam na mniejszych tubach, bo 0,2kg i całość powinna ważyć w okolicach 2,4kg, folii powinno być cały czas bez zmian, jak opisano w aukcji 2,2kg netto. Proszę to zweryfikować ważąc całą rolkę, a następnie samą tubę po zużyciu folii. Zaznaczam, że my nie produkujemy tych rolek, jedynie je sprzedajemy, jeżeli coś jest nie tak, możemy dosłać braki, lub obniżyć cenę. Czekamy na kontakt."

"

oznacz moderatorów

stukgips
#7 Wielbiciel#

w opisie jest wyrażnie napisane 10 x 3 kg  a nie czarownie ile tuba wazy nie taki materiał itd ja zakupowal to co jest w opisie podane 

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@stukgips Trzeba czytać też PARAMETRY tam jest podane : 

  • Waga netto folii     22 kg                      Waga tuby           8 kg                            
    • Waga produktu z opakowaniem jednostkowym               30 kg
      To też należy do opisu aukcji. Sam też kupuję folię i jeszcze się nie trafiło 3 kg netto folii.
oznacz moderatorów

stukgips
#7 Wielbiciel#

tu chodzi o to ze paczka nie rozpakwoana wazyla nie całe 25 kg 🙂 plus gilzy pewnie waza jakies  ponad 6-8 kg obctawiam to nam daje foli 17   kg:) wiec cos tu nie gra 

 

oznacz moderatorów

stukgips
#7 Wielbiciel#

i tu nie chodzi ze nie ma foli 30 kg tylko ze paczka wazy przy doreczeniu 25 kg a nie 30 🙂 proste i logiczne w opisie jest ze 10 x 3 kg daje nam to 30 kg proste a nie 25 kg 🙂 

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@stukgips Przeczytałeś wyjśnienia o lżejszych tubach. Zamiast 0,8 kg, 0,2 kg

Odpowiedź z dnia 26 sty 2022

"Już wyjaśniam, na allegro mamy opisane 2,2kg folii netto + tuba 0,8kg, łącznie 3kg. Ostatnia dostawa przyszła nam na mniejszych tubach, bo 0,2kg i całość powinna ważyć w okolicach 2,4kg, folii powinno być cały czas bez zmian, jak opisano w aukcji 2,2kg netto.

oznacz moderatorów

stukgips
#7 Wielbiciel#

rolka nie waży 0,2 tylko prawie  1 kg  wiec rozumeim obrone przyjaciela ale niestety nie tym razem  sie nie uda 

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@stukgips  

Jak się dostaje dostawę towaru o innych parametrach to trzeba też zmienić opis i parametry w aukcji. Ja nie kupuję tych tłumaczeń sprzedającego, do tego słaby tekst folii powinno być.  To powinno być czy jest ? 

Nie rozumiem dlaczego go bronisz.

 

 

_____________
Kama
oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@stukgips A skąd wiesz ile waży tuba w tej dostawie ? Przewinąłeś folię ? I nie bronię żadnego przyjaciela (wypraszam sobie takie insynuacje) Znam tą firmę bo kupuję od nich folie i rzeczywiście same tuby są różne. A poza tym co co chwila zmienisz wagę tuby "plus gilzy pewnie waza jakies  ponad 6-8 kg " "rolka nie waży 0,2 tylko prawie  1 kg " To są cytaty z Twoich postów. Co post to waga rośnie.

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@Ziolko39  

Przejrzyj negatywne komentarze tego sprzedającego. Przecież tekst o nowej dostawie na mniejszych tubach on wciska kupującym już od maja ubiegłego roku 😂🤣

_____________
Kama
oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Kaliope_Brzeg Tak, znam je. Ale podobne mają prawie wszyscy sprzedający folie. Poza tym nie bronię sprzedawcy tylko chcę wyjaśnić. 

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@Ziolko39  

No ale co tu wyjaśniać?  Skoro od blisko roku jego towar waży mniej to świadomie wprowadza kupujących w błąd, nie chcę już tutaj używać słowa oszukuje.

_____________
Kama
oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Kaliope_Brzeg Ten link podał mi @LEW433 https://spolecznosc.allegro.pl/t5/dyskusje-kupuj%C4%85cych/nieuczciwy-sprzedawca-deklarowana-waga-fo...

Powtarza się ten sam temat. Ja sam zamawiając folię (ja zamawiam po 1 szt) zauważyłem, że te tuby są różne - raz grube, ciężkie raz cienkie, lżejsze. Podejrzewam, że tak robi producent, a błedem sprzedawcy jest brak aktualizacji oferty po każdej nowej dostawie.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Podobny wątek był już.🤔

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@LEW433 Byl, tylko nie pamiętam jaki był wynik.

oznacz moderatorów