anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Otrzymałem uszkodzony towar i nie posiadam protokołu - czy mogę go zwrócić?

adriano-06
#1 Nowicjusz#

Towar przyszedl uszkodzony nie posiadam protokołu czy moge zwrócić jako uszkodzony

oznacz moderatorów
29 ODPOWIEDZI 29

konto zamknięte
Nie dotyczy

@xyz96 

No spoko.

Wymyślaj dalej jeśli Ci lepiej,ale to co robisz nie jest normalne😐

Dla Ciebie zwrot to to samo co reklamacja,więc myślę,że na tym powinniśmy zaprzestać dyskusję.

No cóż,pozostaje współczuć...

Baw się sama.

To co istotne zostało już napisane Pani Rzecznik🤣

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@konto zamknięte 

😄 Tak, dla mnie zwrot to to samo co reklamacja, ja w ogóle tego nie odróżniam, nie mam o tym pojęcia, o rękojmi też nie mam 😄

Sam sobie współczuj, bo współczucia wymagasz 🙂

oznacz moderatorów

Cott666
#10 Popularyzator#

@konto zamknięte Nie ma Pan/i racji. Nabywca dostał uszkodzony przedmiot, a zapłacił za dobry. Chce go zwrócić i ma do tego prawo. Ten "zwrot", to w tym wypadku reklamacja. Często sam się nie zgadzam z @xyz96 ale akurat w tym przypadku ma sto procent racji.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@mr_oma @Cott666 @xyz96 @konto zamknięte @mdrogeria @kostas11 

1. Oczywiście Kupujący może zwrócić/reklamować przedmiot uszkodzony w transporcie i to sprzedawca dopowiada za transport. Koniec kropka.

2. Mnie ciekawi co innego. Nie ma protokołu spisanego przy kurierze ( czy do 7 dni po) - Skąd Sprzedający ma widzieć że powstałe uszkodzenie mechaniczne ( bo zakładam ze o takie chodzi) nie powstało po odbiorze przedmiotu?  Ja na miejscu Sprzedającego taką reklamację bym od razu odrzucał...bo jaki jest dowód że tak nie było?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

Opcja "zwrot" - będę do tego co chwilę wracał, dopóki ktoś pi nie przedstawi odpowiednich przepisów prawa.

Kupujący odstępuje od umowy i wysyła sprzedającemu stosowną informację. Sprzedającemu - a nie serwisowi Allegro (Allegro nie jest stroną transakcji). Sprzedający otrzymuje od Allegro e-mail, że kupujący dokonał zwrotu. Nie otrzymuje tej informacji od kupującego. Dodatkowo, w tej wiadomości e-mail brak jest jakiejkolwiek informacji, że kupujący odstąpił od zawartej umowy. Opcja "zwrot" jest przez kupujących wykorzystywana do różnych celów: wymiana, reklamacja, zwrot. Niestety, Allegro nie udostępnia takich opcji w tym zwrocie i są to indywidualne ustalenia pomiędzy stronami transakcji (z wyłączeniem Allegro, gdyż nie jest ono stroną transakcji). Więc sprawa nader oczywistą jest fakt, że opcja "zwrotu" przez Allegro nie jest równoznaczna z odstąpieniem od zawartej umowy przez kupującego - brak wyraźnego i jednoznacznego oświadczenia woli kupującego. Żeby taki zwrot był równoznaczny z odstąpieniem od umowy potrzebny jest dodatkowy formularz odstąpienia od umowy. Lub info na e-mail typu : "nie chcę tego towaru". 

Jak się mylę, to proszę o sprostowania (od sprzedających lub moderatorów) i podstawy prawne, odpowiedzi od "nożyczek" i innych "teoretyków" kompletnie mnie nie interesują.

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

Cott666
#10 Popularyzator#

@maxr01 Moim zdaniem ma Pan słuszność. Zwrot ma być jasno wyrażony bezpośrednio sprzedającemu. Może być mailowo, ale nie przez jakichś pośredników.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@maxr01 @Cott666 

A moim zdaniem i tak i nie.

Wszystko zależy od tego jak w regulaminie jest to przedstawione.

Przecież zakup,czyli umowa kupna/sprzedaży następuje za pośrednictwem portalu allegro,więc dlaczego zwrot miałby nie być za ich pośrednictwem?

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@pinsplash, Sprzedający jest odpowiedzialny za towar do momentu otrzymania go przez Kupującego. Jeśli istnieje prawdopodobieństwo, że uszkodzenie nastąpiło z winy przewoźnika, Kupujący może spisać protokół szkody, jednak chciałabym podkreślić, że nie ma takiego obowiązku.

Co do punktu drugiego, jeśli Kupującym jest konsument, a wada przedmiotu została zgłoszona w ciągu roku od wydania, domniemywa się, że istniała ona w chwili wydania przedmiotu i to na Sprzedającym ciąży obowiązek udowodnienia, że wada powstała z winy Kupującego (uprzedzając pytania, podstawa prawna to Art. 5562. k.c).

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@mr_oma Jak oceniamy to prawdopodobieństwo ? I kto to robi? 🙂

A tak na poważnie - wada, tak np popsuł się ekspres do kawy. Ale uszkodzenie mechaniczne - ekspres ma zbity pojemnik na kawę? 

Bo zdojesz sobie sprawę do czego taki tok rozumowania prowadzi - do tego : Sprzedajacy jest odpowiedzialny za wszelkie zniszczenia mechaniczne dokonane przez kupującego w ciagu roku nawet te wynikające z jego nie uwagi, złej woli czy nie czytania instrukcji..... czy coś pokręciłem ?🤔

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@pinsplash, każda taka sprawa jest wyjaśniana indywidualnie. Ja natomiast powiedziałam Ci jak to wygląda od strony prawnej.  

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów