anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Płatność Blikiem realizowana na nie właściwy numer telefonu.

ewaka70
#7 Wielbiciel#

Płatność blikiem pokazuje drugi numer w telefonie i próbuje go zrealizować - wszędzie jest podany właściwy, a aplikacja próbuje na drugi. Moje pytanie to - jak sprawić, by płatność była realizowana na właściwy, powiązany z bankiem a nie telefonem?

oznacz moderatorów
33 ODPOWIEDZI 33

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@ewaka70 czy w tej sprawie kontaktowałaś się z bankiem z usług, którego korzystasz?

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

ewaka70
#7 Wielbiciel#

Drugi numer nie jest podpięty do żadnej aplikacji bankowej i nigdy nie był podawany - to aplikacja Allegro wybiera tamten jako numer do dokonania płatności - powtarzam - nigdy nie był podawany - ani w allegro, ani w banku - jest tylko w telefonie.

 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@ewaka70 muszę jeszcze dopytać, bo nie do końca rozumiem. Płatność BLIK jest potwierdzana w aplikacji banku czy masz dwa numery (dwie karty SIM) w jednym telefonie i przy płatności na Allegro BLIK w aplikacji bankowej łączy się z tym drugim numerem telefonu? 
Czy możesz dokładnie opisać kiedy ten drugi numer telefonu się pojawia?

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

rolka63
#7 Wielbiciel#

Tak, jest druga karta sim w telefonie - ale nie jest podpięta ani do banku, ani do allegro - a allegro / w dzwaniając się na numer z telefonu do banku /  realizując płatność Blikiem wybiera drugi numer który nie jest nigdzie podany a nie do właściwego. Wygląda mi to tak - allegro dostając jako apka uprawnienia do grzebania w telefonie popełniła błąd i zdecydowała, że numer który jej pasuje będzie lepszym numerem - apka ma za dużo uprawnień i nie wiem, czy nie zgłoszę tego faktu do "Niebezpiecznika", bo sytuacja jest kuriozalna i wygląda mi na to, że ktoś zbiera dane bez uprawnień.

 

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@rolka63 Przy użyciu której karty SIM realizowanie jest połącznie internetowe, gdy korzystasz z aplikacji? 

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

rolka63
#7 Wielbiciel#

Pierwszej i jedynej włączonej - druga jest wyłączona w telefonie - allegro chce korzystać z drugiej i wyłączonej - moje pytanie. Skąd aplikacja allegro wie, że tam jest drugi numer?

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

Allegro wie wszystko 😀

A tak na serio to numer telefonu nie ma nic do blika, chyba że robisz przelew na numer telefonu powiązanego z numerem rachunku w banku za pomocą blik. 

Jeśli dokonujesz płatności w tym internetowe blikiem, to aplikacja musi połączyć się przez Internet np. wi-fi albo przez kartę sim jeśli internet realizowany jest przez operatora, ale to ty ustawiasz, domyślną kartę sim dla rozmów, sms-ów czy połączeń - transmisji danych. 

oznacz moderatorów

rolka63
#7 Wielbiciel#

Masz rację - wszystko jasne - tylko, że druga karta nie jest podłączona ani do blika, ani do allegro - jest tylko w telefonie i jest na dodatek wyłączona - gdy dokonujesz zakupu przez blik do allegro wykonuje połączenie z bankiem poprzez numer telefonu - bo się aplikacja łączy z operatorem banku - i obojętne jest mu medium z jakiego korzysta, bo istotne jest zrealizowanie połączenia przez zdefiniowany numer który wybiera allegro. Jak we wcześniejszych postach napisałem, że wszędzie jest podany właściwy numer i nie jest to ten który wybiera allegro. Allegro do banku ma tyle, na ile ja mu podam - czy numer karty, czy numer telefonu - tu przypadek jest taki, że allegro wybrało sobie numer który jest, owszem, ale wyłączony.

 

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@rolka63 Żeby zweryfikować to, co piszesz, będziemy potrzebować zrzutów ekranu lub filmiku, na którym cały proces będzie przedstawiony oraz numerów telefonu. Prześlij te dane na spolecznosc@allegro.pl.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

rolka63
#7 Wielbiciel#

W niedzielę będę miał dostęp do tego telefonu, to nagram film.

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@rolka63 może masz włączona jakoś weryfikacje poprzez kod sms?

oznacz moderatorów

rolka63
#7 Wielbiciel#

Nie ma takiej opcji - kupuję przez blik i to wszystko.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@rolka63 Wyjmij nieużywana kartę sim z telefonu > odinstaluj aplikację Allegro łacznie z wyczyszczeniem jej pamięci > ponownie zainstaluj aplikację (ale tylko z jedną kartą sim w telefonie)

oznacz moderatorów

rolka63
#7 Wielbiciel#

A możesz wyjaśnić czemu druga karta jest widziana przez apkę? Bo jak na moją wiedzę, to chyba nie powinna - nie ważne, czy jest włączona czy wyłączona - nie będę obchodził tego systemu - być może takie zdarzenie wyszło przypadkiem, a może specjalnie.

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

Przed chwilą dokonałem zakupu w ofercie, za pomocą aplikacji allegro, płacą kodem BLIK z telefonu, w którym wcześniej usunąłem karty sim. Korzystałem z internetu przez wi-fi. Na żadnym etapie, ani aplikacja allegro, ani bankowa nie próbowały wykorzystać karty sim telefonu. 

oznacz moderatorów

rolka63
#7 Wielbiciel#

Napisałem wcześniej - będę miał do tego telefonu to nagram - nawet nie zauważyłeś, że weryfikacja dostępu do konta następuje przez podany numer sprzężony z aplikacją bankową  - wi-fi nie ma tu nic do rzeczy, to tylko medium.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@rolka63 Nawet jak wyłączysz drugi nr to on i tak jest gdzieś w pamięci telefonu. Aplikacja przy instalacji dostaje dostęp do różnych części telefonu. Zrób tak jak Ci napisałem. To nie jest obejście, tylko poprawa działania. Albo usuń obydwie karty i zrób tak jak @Halfrunt przez wi-fi

oznacz moderatorów

rolka63
#7 Wielbiciel#

Nie wygładzaj problemu, "Aplikacja przy instalacji dostaje dostęp do różnych części telefonu." - to zdanie zdejmuje odpowiedzialność za brak autoryzacji - chyba, że sam do końca tego nie rozumiesz.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@rolka63 Nie bardzo rozumiem oc Ci teraz chodzi. Było pytanie "Moje pytanie to - jak sprawić, by płatność była realizowana na właściwy, powiązany z bankiem a nie telefonem?" Dostajesz odpowiedzi co masz zrobić, a Tobie dalej źle. To napisz skargę na twórców aplikacji, do odpowiednich organów i już. Dowolna aplikacja czy to na telefon zcy to na komputer zbiera rózne dane, niekoniecznie te właściwe i gdzieś je przekazuje. Nie masz na to żadnego wpływu (przynajmniej jeśli chodzi o telefon) Jak zablokujesz aplikację to przestanie działać i po zabawie, a jak chcesz korzystać to musisz się pogodzić z niektórymi działaniami. Jeżeli nie chcesz słuchć co mówią Ci inni.Którzy chcą pomóc, to po co ciągniesz ten wątek. Chcesz to idź do serwisu, tam Ci może wyjaśnią jka to funkcjonyje "bez wygładzania"

oznacz moderatorów