anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Płatność nadal w toku

Client:35709197
#8 Zapaleniec#

Witam. I tak. W dniu 15.03.2023 roku zakupiłem na Allegro przedmioty na dwócch aukcjach. Ponieważ wyszło tak jak wyszło za wymienione przedmioty zapłaciłem na Poczcie Polskiej przelewem tradycyjnym, tego samego dnia w godzinach porannych. Do dnia dzisiejszego Status zakupów jest jako płatność w toku. Rozumiem, że gdzieś wpłacone pieniądze utkneły - tylko gdzie?. Dlaczego piszę? Zdażało się tak kupować i zawsze - powtarzam zawsze max. po 24h status zmieniał się na opłacony. Ale tym razem nie. Poniżej dane z konta Allegro dotyczące zakupów:

NUMER ZAMÓWIENIA

75634870-c334-11ed-85d0-7327ff3178a8
DANE DO FAKTURY

Zakup bez faktury
WIADOMOŚĆ DO SPRZEDAJĄCEGO

Brak
METODA PŁATNOŚCI

Przelew tradycyjny
KWOTA PŁATNOŚCI

53,35 zł
STATUS PŁATNOŚCI

Płatność rozpoczęta
15 mar 2023, 14:24
IDENTYFIKATOR PŁATNOŚCI

7b3f8718-c334-11ed-8730-cdeb8dfeac12
Płatność w ramach usługi PayU

I poniżej:

 

NUMER ZAMÓWIENIA

a687f5f0-c333-11ed-a2cf-adee3bead95b
DANE DO FAKTURY

Zakup bez faktury
WIADOMOŚĆ DO SPRZEDAJĄCEGO

Brak
METODA PŁATNOŚCI

Przelew tradycyjny
KWOTA PŁATNOŚCI

68,99 zł
STATUS PŁATNOŚCI

Płatność rozpoczęta
15 mar 2023, 14:17
IDENTYFIKATOR PŁATNOŚCI

a6ec5d57-c333-11ed-8730-cdeb8dfeac12
Płatność w ramach usługi PayU

 

Martwić się i ,,działać,, czy cierpliwje czekać? Oto jest pytanie.

 

 

 

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

LEW433
#21 Demiurg#

Taki przelew tradycyjny idzie do 5dni.

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Client:35709197 Dokładnie tak jak napisał @LEW433 przelewy tradycyjne księgowane są do 5 dni roboczych, więc na razie nie ma żadnych powodów do niepokoju. Jeśli po tym czasie statusy płatności nie zmienią się, napisz proszę tutaj ponownie. Wówczas będziemy działać. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Client:35709197
#8 Zapaleniec#

Ok. Dzięki.

oznacz moderatorów

Client:35709197
#8 Zapaleniec#

Witam Ponownie. Właśnie mineło całe 5 dni i w mojej sprawie się nic nie zmieniło. Płatność nadal w toku. Na Poczcie Polskiej sprawdzono i podobno przelewy poszły /posiadam wydruki/. Na stronie Payu to samo czyli pieniędzy nie zaksięgowano-transakcja w toku. Dochdzę do wniosku, że na takich ,,łosiach,, jak ja Allegro, ,,nabija odsetki,,. Trzeba się tej praktyce od strony prawnej przyjrzeć a takie możliwości mam. PS: Regulamin nie ma wyższej mocy od Prawa Stanowionego.

 

No dobra prosze o pomoc w yjaśnieniu. Pozdraawiam

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Client:35709197 W takim razie prześlij proszę zgłoszenie wraz z potwierdzeniem dokonania płatności przez ten formularz. Nasi pracownicy postarają się zidentyfikować tę płatność i wyjaśnić Twój problem. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Client:35709197
#8 Zapaleniec#

Tak zrobiłem. Dziękuję.

oznacz moderatorów

Client:35709197
#8 Zapaleniec#

Witam ponownie. Jestem zatroskany sposobem załatwienia sprawy przez ...no właśnie przez kogo?. Co prawda w dniu wczorajszym bez żadnej informacji z niczyjej strony zostały Mnie zwrócone /na konto/ pięniądze wpłacone za w/w aukcje. I jest OK.

Ciekawi mnie tylko dlaczego tak zakończono sprawę choćby bez jednego słowa wyjaśnienia zaistniałej sytuacji. Zacne firmy czy to Allegro czy Payu powinny działać na odpowiednim pozomie przyzwoitości i wiarygodności.

 

Może ktoś coś wie,wyjaśni,rozjaśni?????

oznacz moderatorów

Client:35709197
#8 Zapaleniec#

No i jeszcze jedna sprawa. Tak jak pisałem wcześniej nigdy się nie zdażało aby przelewy tak długo ,,trwały,,. Nawet te zwykłe ,,blankietem na Poczcie,,.

Czy coś się pozmieniało w tych tzw: ,,Regulaminach,, w ostatnim okresie czasu?

oznacz moderatorów

Client:35709197
#8 Zapaleniec#

 Witam Ponownie. Właśnie mineło całe 5 dni i w mojej sprawie się nic nie zmieniło. Płatność nadal w toku. Na Poczcie Polskiej sprawdzono i podobno przelewy poszły /posiadam wydruki/. Na stronie Payu to samo czyli pieniędzy nie zaksięgowano-transakcja w toku. Dochdzę do wniosku, że na takich ,,łosiach,, jak ja Allegro, ,,nabija odsetki,,. Trzeba się tej praktyce od strony prawnej przyjrzeć a takie możliwości mam. PS: Regulamin nie ma wyższej mocy od Prawa Stanowionego.

 

No dobra prosze o pomoc w yjaśnieniu. Pozdraawiam.

oznacz moderatorów