anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

[Paczkomat][inPost] Czasy dostaw odbiegają od deklarowanych

Draghmar
#8 Zapaleniec#

Czy to już teraz będzie standard, że wybór Paczkomatów albo kuriera inPosta to zawsze co najmniej +1 dzień względem deklarowanego? Pytam, bo jeśli tak, to przestanę po prostu z tych usług korzystać. A dla tych, co Smarta mają lub go rozważają, to jest minus.

Ostatnio każde zamówienie do Paczkomatu miało jeden lub dwa dni obsuwy. Zakup do południa, paczka zapakowana z wygenerowanym nr i czeka na kuriera albo jest nadana później w paczkomacie. Kurier nie odbiera nawet w ten sam dzień! Bez wzg na to czy bezpośrednio czy z samego Paczkomatu. Później potrzebuje cały kolejny na wszystko i w rezultacie dostaję paczkę dwa dni później lub trzy jak mam pecha.

Kurier to samo. Zakup rano, w południe paczka czeka na odbiór kuriera, który pojawia się...na kolejny dzień. A Allegro oczywiście cały czas pokazuje przewidywaną dostawę na termin już nierealny. Bym wiedział, że te terminy, to takie bzdury obecnie, to bym wziął normalnego kuriera.

Kiedyś tak nie było. Wpierw skok na kasę w postacie rezygnacji dostaw w soboty, a teraz schodzimy do poziomu Poczty Polskiej...choć i nawet ona często dostarcza szybciej niż inPost obecnie.

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@Draghmar Bo kurierzy odbierają paczki z paczkomatu do godziny 13. Przynajmniej tak jest w moim mieście. Nadane po 13 wyjmowane są wczesnym rankiem następnego dnia. Nadaję tego sporo i większoścć dociera następnego dnia. Ostatnio zostałam mile zaskoczona bo paczki nadane w piątek wieczorem zostały wyjęte w sobotę i ruszyły w trasę.

Allegro przegina z przewidywaniem czasu dostawy i tu bym upatrywała problemów o których piszesz. Spójrz na pierwszą lepszą moją aukcję:

https://allegro.pl/oferta/sztuka-tatuazu-russ-thorne-9634188785

Jeśli klient zakupi dzisiaj to Allegro przewiduje czas dostawy : pt. 28 sie. - pon. 31 sie. w punkcie. Żeby paczka dotarła na jutro musiałabym ją nadać dzisiaj do godziny 13. A jakbyś się dobrze przyjrzał aukcji to wyczytałbyś, że zadeklarowałam nadanie towaru do 2 dni roboczych .

Kiedyś paczkomaty działały podobnie tylko mogłam sama ustawiać parametry dostaw. Teraz Allegro robi to za mnie i zupełnie nie tak jak ja chcę i mogę a klient otrzymuje informacje zupełnie wyssane z palca.

_____________
Kama
oznacz moderatorów

Draghmar
#8 Zapaleniec#

Szacowanie Allegro to jedno, ale ja do paczkomatów zamawiam od dawien dawna. Dopiero od jakiegoś czasu zaczęły się takie akcje, że są opóźnienia. Kiedyś bardzo często było tak, że paczka przygotowana jednego dnia, była również tego odbierana i na następny dzień była w paczkomacie. Raczej rzadko zdarzały się sytuacje gdy jakieś opóźnienie się pojawiło. Teraz to jest standard.

To co piszesz sugeruje właśnie, że nastąpiły jakieś zmiany w inPost, które spowolniły przesyłki. Ostatni mój zakup miał miejsce 25.08 ok. 14:00. Przesyłka przygotowana do wysyłki dnia następnego (zgodnie z opisem) ok. 12:00 i nadana w paczkomacie ok. 17. Dopiero dziś rano została odebrana z tego paczkomatu, więc będzie u mnie dopiero jutro...prawdopodobnie. Kiedyś normą było, że paczkomaty były odbierane przez kurierów późniejszymi godzinami, właśnie po to by przez noc przewieść je do miasta docelowego.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Draghmar piszesz to jako kupujący czy sprzedający ??? 

Jak sam napisałeś jest to przewidywany czas dostawy więc 1 - 2 dni to żaden problem 😄

To że sprzedawca zapakował to nie znaczy ze nadał w ten sam dzień sprawdź co ma w deklarowanym czasie wysyłki bo ja mam wysyłkę w aukcjach 3 dni a allegro pokazuje że paczka będzie za dwa dni i kupującego, bo przeważnie nadaję w 24h 😞 

Problemem jest tu wprowadzanie w błąd kupujących czasami dostawy, bo u mnie paczki spakowane w dzień są zabierane o godzinie 15 i następnego dnia w doręczeniu lub paczkomacie 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Draghmar
#8 Zapaleniec#

Kupujący.

Wiem jak działają sprzedawcy. Spotkałem się wiele razy z sytuacją gdy ktoś tylko wygenerował nr, żeby zrealizować "natychmiastową wysyłkę", a paczka tak naprawdę przygotowana była dopiero dnia kolejngo.

Tutaj jednak mówię o sytuacji gdy paczki są gotowe, bo np. leżą nadane w paczkomacie. Poza tym przez ostatnie kika miesięcy to była norma. Nie pamiętam już w sumie sytuacji gdy przesyłka doszła normalnie, czyli tak jak kiedyś. Obecnie podawane czasy dostawy są takie same jak kiedyś, ale inPost zmienił swoje czasy odbiorów i przejazdów, a to wpłynęło ostatecznie na czasy szacowane. I moje zapytanie jest właśnie o to. Jeśli to jest po prostu kwestia okresu wakacyjnego, to ok. Słabe to, ale przynajmniej rozumiem. Ale jak to po prostu taki nowy standard, jak brak wsadzania paczek w soboty, to fajnie byłoby wiedzieć, bo wtedy po prostu wróciłbym do wyboru sprawdzonych kurierów i tym samym ofert, które je posiadają.

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@Draghmar  Nie wiem czy nie idealizujesz tego " kiedyś". Ja również dużo kupuję i też od dawien dawna i wiem, że nawet jak paczka po 17 została wyjęta z paczkomatu to i tak nie wyruszyła w trasę tego dnia. Nie przypominam sobie by kurierzy kiedykolwiek pracowali na okrągło. Dla mnie wciąż paczkomat jest najlepszym sposobem dostawy z perspektywy kupującej i sprzedającej również. Tym bardziej, że w moim mieście kurierzy są naprawdę rewelacyjni.

_____________
Kama
oznacz moderatorów

Draghmar
#8 Zapaleniec#

Hm...Na pewno "kiedyś" idealnie też nie było, bo i o ideał trudno. 😉 Ale fakt jest taki, że odczuwam różnicę. Zresztą nie tylko ja.

Akurat ja pamiętam, że paczki wyjęte w danym dniu, w nocy ruszały w trasę. Podobnie jak inni kurierzy mają, gdzie jak paczka została zdana do centrali do wieczora danego dnia, to w ciągu nocy dojeżdżała do centrali docelowej.

Nie wiem z czego wynikają te opóźnienia...Oszczędności w ilości kurierów? Oszczędności w płacach, co przekłada się na małą ilość chętnych do pracy? Jakieś "optymalizacje" przemieszczania paczek?

Zresztą dowodem nawet są szacunki Allegro, które "kiedyś" były bardziej precyzyjne, a ostatnio dla inPosta właśnie się rozjeżdżają (nadal wg Allegro mam paczkę dostać dziś, gdy ona w ogóle jeszcze nie dotarła do centrali początkowej). 😉

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Draghmar może tak trafiasz kiepsko że sprzedawcy nadają w paczkomatach a nie przez odbiór stały kuriera 😞 a może to zależy od rejonów, ja sporo kupuje i mam zawsze na drugi dzień ot dowód zamówienia z weekendu nadane w poniedziałek 24 a w paczkomacie odebrane 25 wtorek 🙂

636007367070953012174180

  • Oczekuje na nadanie 24 sie. 2020, 09:02

  • W drodze 24 sie. 2020, 15:34

  • Oczekuje na odbiór 25 sie. 2020, 11:50

  • Doręczona 25 sie. 2020, 15:29

605090367070953115523216

  • Oczekuje na nadanie 24 sie. 2020, 07:31

  • W drodze 24 sie. 2020, 13:30

  • Oczekuje na odbiór 25 sie. 2020, 11:50

  • Doręczona 25 sie. 2020, 15:29

 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Draghmar
#8 Zapaleniec#

Musiałbym mieć naprawdę strasznego pecha wobec tego. I nie tylko ja, bo i żona ma podobne odczucia. I teraz pytanie czy to my mieliśmy pecha czy Ty miałeś szczęście. 😉 Wolałbym tą pierwszą opcję.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Draghmar Dawniej bylo malo paczkomatów i bywało ,że kurier podjeżdżal 2 a nawet 3 razy , a obecnie gdzie się nie obeżysz stoi , trzeba by rzeszy ludzi . Blisko sklepu mam paczkomat , kurier obecnie jest tylko 1 raz .

oznacz moderatorów

boczek100
#7 Wielbiciel#

Odkopię stary temat ale pasujący do mnie. 
Mam problem z przewidywanym czasem dostawy dla kupującego. 
Dziś jest np wtorek godz. 21.00 a klient wybierając jedną z opcji dostawy a konkretnie Inpost ma informację, że dostawa jutro w punkcie. nie wiem co bym robił i nawet teraz wysłał paczkę to klient paczki na jutro mieć nie będzie. 
Czas wysyłki mam zaznaczony, że wysyłka jest natychmiast, gdy zaznaczę czas wysyłki  za 1 dzień to w dalszym ciągu kupującemu wyświetla się, że paczkę będzie miał u siebie jutro, gdy zaznaczę czas wysyłki za 2 dni to  zmienia się dostawa u klienta na piątek, czyli gdzieś tam po drodze chyba pominęli ten czwartek 🙂

Doradzicie co mam zrobić, nie chciałbym wpisywać że czas wysyłki za 2-3 dni bo potencjalnie mógłbym stracić klienta a wprowadzając czas wysyłki na 1 dzień klient jest oszukiwany, że paczkę będzie miał kolejnego dnia. 

oznacz moderatorów

Agent051
#16 Inspirator#

@boczek100  Wysyłka natychmiast jest przewidziana dla przesyłek elektronicznych. Ustaw wysyłkę na 1 dzień, z czasem system to zauważy i zmieni opis w twoich ofertach. 

oznacz moderatorów

boczek100
#7 Wielbiciel#

Przesyłkę inpostu oferuję od niedawna więc mam nadzieję, że będzie tak jak piszesz bo przesyłki kurierskie oferowałem wcześniej i tam nie ma problemu z szacowaniem czasu dostawy do klienta. Dzięki. 

oznacz moderatorów

Agent051
#16 Inspirator#

@boczek100 Czas dostawy szacuje Allegro na podstawie twoich wcześniejszych wysyłek. Zmiana w ustawieniach musi być przetrawiona przez system, co nie znaczy że będzie idealnie. Ja mam czas wysyłki ustawiony na 1 dzień, a czasami pokazuje mi że przesyłka będzie u klienta za 3-4 dni. 

oznacz moderatorów