anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Paczkomat u jednego 8.99 a u drugiego 14, jak to?

piimaa
#13 Ambasador#

U jednego SS wysyłka dużego przedmiotu 2kg do paczkomatu 8,99zł.

U innego SS wysyłka małego dysku do paczkomatu 15zł.

Są jeszcze tacy co mają i 20zł za wysyłkę czegoś małego.

Dlaczego tak jest?

oznacz moderatorów
45 ODPOWIEDZI 45

konto zamknięte
Nie dotyczy

@piimaa, bo tak może być. Każdy może sobie ustalić koszt wysyłki jaki chce. Najwyżej nie będzie mial smarta. SS to zupełnie inna sprawa.

oznacz moderatorów

glenmoranghie
#14 Krzewiciel#

@piimaa "

U jednego SS wysyłka dużego przedmiotu 2kg do paczkomatu 8,99zł.
U innego SS wysyłka małego dysku do paczkomatu 15zł.
Są jeszcze tacy co mają i 20zł za wysyłkę czegoś małego.
Dlaczego tak jest?" 

W takich przypadkach należy pry wystawianiu komentarza polecieć jednemu z drugim po gwiazdkach za koszty wysyłki. Jak mu oceny spadną to może się w końcu puknie w czerep i się domyśli że nikt nie chce płacić 20zł za wysyłkę długopisu który kosztował 3,50. 
Niektórzy zawyżają koszt wysyłki jednocześnie obniżając cenę towaru. Oczywiście jest to szkodliwe zjawisko, ale Allegro zaczęło z tym walczyć od düpy strony wprowadzając prowizje od kosztów wysyłki. A na końcu za wszystkie te podwyżki i tak zapłacą kupujący.  
Allegro za długo już jest monopolistą, obrośli w piórka już na tyle, że zaczynają podcinać gałąź na której siedzą. 

 

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@glenmoranghie Zasadniczo robiąc zakupy w internecie trzeba się liczyć z kosztami wysyłki, jeżeli zapłacisz 20 zł za przesyłkę, to znaczy, że to zaakceptowałeś i nie ma powodu żeby lecieć po gwiazdkach. Jak ci nie pasuje, to kup tam gdzie koszt przesyłki jest mniejszy.

oznacz moderatorów

glenmoranghie
#14 Krzewiciel#

@konto zamknięte  "Zasadniczo robiąc zakupy w internecie trzeba się liczyć z kosztami wysyłki, jeżeli zapłacisz 20 zł za przesyłkę, to znaczy, że to zaakceptowałeś i nie ma powodu żeby lecieć po gwiazdkach. Jak ci nie pasuje, to kup tam gdzie koszt przesyłki jest mniejszy." 

Owszem, robiąc zakupy w internecie trzeba się liczyć z kosztami wysyłki, ale dobrze jest gdy koszty wysyłki są rozsądne. 
Oczywistym jest, że gdy mam wybór i DOKŁADNIE TEN SAM artykuł jest dostępny u więcej niż jednego sprzedawcy, to wybiorę ofertę za którą wraz z wysyłką zapłacę najmniej (dla uproszczenia pozostałe aspekty jak opinie o sprzedawcy czy czas wysyłki w tym momencie pominę). Jednak są sytuacje, gdzie się tak zrobić nie da. Np. szukam konkretnej płyty CD, ma ją tylko jeden sprzedawca, płyta kosztuje 15zł, a wysyłka ... 25zł bo tylko kuriera udostępnił. Zgrzytam zębami, ale mi zależy a innych ofert nie ma, więc kupuję,ale lecę sprzedającemu po gwiazdkach bo on sobie leci w kulki z kupującymi i albo część ceny towaru przerzuca w cenę wysyłki, albo ma w düpie że kupującym generuje zupełnie zbędne koszty. A jak mu klienci zaczną lecieć po gwiazdkach to może mu coś zaświta w łepetynie.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@glenmoranghie, takie jest prawo rynku. Pewnie, masz prawo lecieć po gwiazdkach, tyle tylko, że gdyby ten sprzedający przejmował się gwiazdkami, to pewnie miałby niższe ceny za wysyłkę. Ty sobie ulżyłeś odbierając mu gwiazdki, a on tym wcale się nie przejął. Co zarobił to jego.🙂 I nie licz na to, że gdziekolwiek, w internecie czy w realu, ktoś będzie przejmował się twoimi zbędnymi kosztami, każdy chce zarobić i robi to jak umie. Jeden uczciwie, drugi mniej uczciwie. Taka jest rzeczywistość.😉

oznacz moderatorów

glenmoranghie
#14 Krzewiciel#

@konto zamknięte "nie licz na to, że gdziekolwiek, w internecie czy w realu, ktoś będzie przejmował się twoimi zbędnymi kosztami, każdy chce zarobić" 

Takich, co nie przejmują się zbędnymi kosztami swoich klientów niech zweryfikuje prawo rynku. Ja staram się nie dać takim zarobić zawsze gdy tylko jest to możliwe. I innym radzę to samo.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@glenmoranghie, i tu muszę się z tobą zgodzić. Dobrze gadasz😀

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@glenmoranghie "płyta kosztuje 15zł, a wysyłka ... 25zł bo tylko kuriera udostępnił. Zgrzytam zębami" - a gdyby płyta kosztowała 25 zł, a wysyłka 15 zł, to już byś nie zgrzytał zębami?😏

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

 piimaa, a wczym problem , kupuj tam gdzie jest paczkomat za 8,99

oznacz moderatorów

Client:80340374
#14 Krzewiciel#

8,99zł to cena jaką oferuje nam allegro przy współpracy i umowie z inpostem.

 

Możliwe, że mało osób o tym wie ale bezpośredni cennik inpostu to:

 

Gabaryt A = 12,99 zł

Gabaryt B = 13,99 zł

Gabaryt C = 15,99 zł

Wg mnie wszystko w normie. Za chwile będą tematy typu " a dlaczego ten ma przesyłke DPD za 12,99 a drugi za 15,99" 

 

Ja osobiscie lubie allegro paczkomaty ale np  z ofertą allegro kurier DPD nie chce mieć nic wspólnego

 

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@mdrogeria   " kupuj tam gdzie jest paczkomat za 8,99 "

Nie zawsze jest możliwe kupić  gdzie się  chce  bo tak  bywa  że jest  tylko jedna oferta.

Niedawno potrzebowałem  plastikowy kapselek - pokrywkę  do zbiorniczka  spryskiwacza  szyb.

Oczywiście  jest jedna oferta do tego modelu, cena 15 zł,  wysyłka  tylko kurier 20 zł.  Kupiłem bo musiałem,  w końcu nie będę jeździł bez  pokrywki.

A przecież  to w zwykłą kopertę można  włożyć,  nawet taką bez  bąbelków  i wtedy  koszt 5,90  o  paczkomatach nie  wspomnę

Można się domyślać jak to oceniłem.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@br. Trzeba było spytać sprzedającego, czy nie mógłby wysłać Ci tego listem. Może akurat poszedłby Ci na rękę.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@Knowhere   Pewnie, można było,  również cenę  można było negocjować, ale  jakoś nie praktykuję  takich metod. Skoro  sprzedający tak  wycenił - niech mu będzie.

Ale oceniać  po zakupie mam prawo.

oznacz moderatorów

piimaa
#13 Ambasador#

Ja akurat mam to do siebie, że nie kupuję tam gdzie koszt przesyłki naciągnięty i przyznam też że zauważyłam różnice dopiero po kilku zakupach, za wspomniany 2 kilowy mikser z maszynką lombard wziął ode mnie 8.99 i wszystko ok. Później licytowałam małą maszynę do szycia, waga 1.7kg i odwołałam albowiem dopiero z czasem dopatrzyłam że paczkomat u niego 25zł. Od tamtej pory już uważam a dziś dowiaduję się, że to jednak sprzedawczyk ustala koszt wysyłki a nie np. poczta. 

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@piimaa Czy to był paczkomat w ramach "allegro paczkomaty 24/7 inpost"?

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@piimaa, sprawdź w słowniku co oznacza słowo sprzedawczyk.


oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@konto zamknięte Myślę, że ona to wie, Edziu, i użyła tego słowa z premedytacją😏

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Knowhere, tak z premedytacją, ale poczytaj sobie jej wcześniejsze wątki. Czyste pieniactwo i obrażanie ludzi, bo nie robią tak, żeby jej to pasowało🙂

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@konto zamknięte Widziałem, czytałem.

 
______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów