anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

paragon z zaniżoną kwotą zakupu

Wojtek1379
#7 Wielbiciel#

Kupiłem części samochodowe za 497 zł. Dostałem paragon na 344 zł. Kupujący twierdzi, że mój paragon wysłał komuś innemu, a ja dostałem czyjś. Nie chce mi wystawić dowodu sprzedaży na właściwą kwotę ani przesłać jakiejś kopii paragonu z właściwą kwotą. Zbywa mnie. Powtarza ciągle, że dowodem zakupu jest to, że kupiłem od niego na allegro i zrobiłem przelew na te 497 zł.
Mogę żądać od niego wysłania/wystawienia mi dowodu zakupu na 497 zł?
Ewentualnie jakich argumentów mogę użyć.
Pozdrawiam

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

xyz96
#21 Demiurg#

Możesz zadać, ale sens niewielki. Dowodem zakupu jest też dowód wpłaty, tu ma rację. Paragon nie jest konieczny ani do zwrotu towaru, ani do reklamacji. 

oznacz moderatorów

rafi2466
#9 Pomysłodawca#

od kiedy paragon nie jest konieczny do zwrotu towaru? 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

Od zawsze 😉 Anie do reklamacji ani do zwrotu 🙂 Warto dołożyć bo to ułatwia życie ale jak nie ma to nie problem 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Przynajmniej odkad obowiązuje nowa ustawa konsumencka, czyli już kilka lat, a może i dłużej. Sprawdź na stronie UOKiK. 

oznacz moderatorów

rafi2466
#9 Pomysłodawca#

Faktycznie. Księgowy zawsze kazał mi dostarczyć paragon jeśli klient zwraca towar, stąd moje zdziwienie

oznacz moderatorów

peentech
#9 Pomysłodawca#

Mój księgowy też, ale ja byłem jego pierwszym sklepem internetowym. Teraz wystarczy księgowemu formularz odstąpienia od umowy + potwierdzenie przelewu.

oznacz moderatorów

Client:80340374
#14 Krzewiciel#

na 100% nie jest potrzebny.

Wystarczy, ze klient potrafi udowodnić, że zaplacil

czyli przelew, platnosc kartą - inaczej wyciąg z konta

 

Sprzedający mogł faktycznie przypadkowo zamienic paragony, nie wiem w czym problem.

 i tak za chwile wyblaknie albo trafi do kosza

oznacz moderatorów