anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Parametr Stan Nowy ale dopiero w opisie dodatkowa prawda że Recertyfikowany

robmar_eu
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry,

Zakupiłem dysk u sprzedawcy na allegro. Potrzebowałem nowy dysk jako magazyn danych kopii zapasowych moich danych firmowych. Wersja produktu PRO przez producenta ma 5 lat gwarancji. Zawsze przeszukuje produktów w liście ukłądając od najtańszych. Na liscie z produktami był jedym z najtańszych - ale były tańsze oznaczone w Parametrze produktu jako Odnowiony przez producenta - co skutkowowało odrzuceniem tych dysków bo zależało mi na nowy. Ten jak widać miał parametr oznaczony jako nowy. Zdjęcia też przedstawiają nowy produkt  (ten recertyfikowany jest specjalnie oznaczony zieloną ramką - nigdzie zdjęcia takie nie zostały dodane) no i kupiłem dysk nie przeglądałem opisu aukcji bo no co skoro produkt nowy to nowy 😉 ale jednak w opisie jest dodatkowo dopisane że jest to Nowy(recertyfikowany) czyli odnowiony  przez producent. No przyszedł dysk do mnie do firmy i po otwarciu pudełka odrazu zauważyłem że nie jest to nowy tylko recertyfikowany przez co producent z 5 lat gwaracji zamniejsza. W tym przypadku jako że zakup na firmę Okres gwarancji dla przedsiębiorców 12 miesięcy dla przedsiębiorców. Dysk zapakowałem z powrotem do pudełka i tego samego dnia odesłałem. Dużo rzeczy kupuje przez allegro i nigdy nie miałem problemów ze zwrotami nawet zakupując na firmę. W szczególności żadnych śladów używania nietknięte opakowanie wszyszcy robią korektę i zwracają pieniadze. Ale tutaj trafiłem na opór. Okazuje się że nie zaznaczyłem oddanie bez podania przyczyny. Po 2 tygodniach nie otrzynałem pieniędzy chodź towar wrócił 2 dni po zakupie był już u sprzedawcy. Więc otworzyłem dyskusje aby przyspieszyć zwrot pieniędzy. Otrzymałem informacje że nie mogę jako firma zwrócić bez podania przyczyny. Więc opisałem że dysk jest recertyfikowany. Na co sprzedawca zadzwonił do mnie i powiedział że nie może zwrócić mi pieniędzy bo zakup na firmę. Stwierdził, że jeżeli wystawię pozytywną opinię za zakup to zgodzi się na zwrot pieniedzy. Jak dla mnie jest to osoba która specjalnie naciąga ludzi i na codzień to robi. Nie sądziłem że jeszcze takie pratyki da się tutaj spotkać. Przeglądając komentarze natknołem się na kilka takich własnie. A reszta pewnie oznacza pozytywny komentarz i daje za wygraną. Postanowiłem się zwrócić do allegro w dykusji o pomoc. Ale toczy się już 2 tygodnie i allegro nie widzi mojego punktu widzenia. Jako że mam w mojej działności sprzedaż sprzętu komputerowego nie przysługuje mi prawo do odstąpienia od umowy. W dyskusji allegro za każdym razem jest inna osoba która całego wątku nie przeczytała i jedynie ustosunkowywyje się do opini sprzedajacego. W innych ofertach także ukrywa ten fakt że dysk jest odnowiony nie wpisując to jako prawidłowy parametr Stanu towaru odnowiony przez producenta. 

Dajcie znać co wy sądzicie o takiej sprawie i jak dalsze kroki podjąć.

https://allegro.pl/oferta/dysk-zewnetrzny-seagate-ironwolf-pro-8tb-gw-fv-hit-13917951215

oznacz moderatorów
23 ODPOWIEDZI 23

az1rael
#21 Demiurg#

@robmar_eu stanowisko allegro kupiles na fakture jako firma tzn zwrot ci nie przysluguje rekojmia ci nie przysluguje oni nie beda wnikac w co i jak mozesz isc do sadu temat przewalkowany w innym watku na forum na kilkaset wpisow

oznacz moderatorów

robmar_eu
#7 Wielbiciel#

Ja się już pogodziłem. Ale wydaje mi się że jednak trzeba kupując nowe rzeczy z parametrem nowe - powinny być nowe a nie odnawiane. Allegro powinno tego pilnować. Zgłosiłem aukcje tego Janusza i jednak aukcje zostały w końcu oznaczone poprawnie. Jako że w komentarzach znalazłem dokądnie takie sam komentarz jednego kupującego domyślam się że ten sprzedający nadużywa sobie wpędzając ludzi do wystawienia pozytynych komentarzy aby ktoś mógł odzyskać pieniadze. Nie każdy pójdzie do sądu i wyda pieniądze na prawnika. I dodatkowo staraci na to czas - bo to jest ta największa strata. No i tutaj allegro powinno odrazu zareagować i zablokować takie oferty a nie brnąć w drugą stronę że opis jest najważniejszy. Bo w końcu kupiłem produkt nowy. Nawet teraz przeglądając ten zakup zauważyłem że zdjęcia są orginalnego dysku (a nie recertyfikowanego) a nie ma w opisie informacji że są to zdjecia poglądowe.  

Co do stanowiska że na firmę ten dysk typowo kupiłem na magazynownie moich archiuw a nie do odsprzedaży czy czerpania z tego zysku. Też w sumie zastanawiam się  kiedy powinien takie oświadczenie dostarczyć do sprzedającego skoro w ustawie nie ma podanego terminu i w jaki sposob dostarczyć taką informację. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@robmar_eu Skomplikowana sprawa, spróbuj odznaczyć dyskusję jako nierozwiązaną.

oznacz moderatorów

robmar_eu
#7 Wielbiciel#

Witam,

Mam pytanie o aukcje https://allegro.pl/oferta/dysk-twardy-western-digital-wd-gold-2tb-sata-iii-3-5-wd2005fbyz-1501018633...

Dysk jest opisany jako recertyfikowany a parametr ma jako nowy

Istnieje parametr stan jako odnowiony przez producenta ale ten sprzedający go nie wybrał

Producent podaje że dyski recertyfikowane sa jako odnowione w fabryce i sprzedawane dalej.

Czy sprzedający może tak oszukiwać kupujących? Bo wiele ma takich aukcji. Jak to jest?

oznacz moderatorów