anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

(pilne) jak obliczyć cło / vat? chcę coś kupic z chin.

viperek2009
#2 Obserwator#

witam. pierwszy raz chcę zamówic coś z chin,mianowicie zestaw modelarski (sinik a2212 1000kv z dwoma śmigłami plus kontroler esc 30a i jakies srubki/podkładki) sam przedmiot kosztuje ok. 5zł koszt wysyłki 60zł.  chce kupić takich 10 zestawów. koszt bedzie ok 50zł plus wysyłka 60zł razem 110zł chyba że koszt wysyłki tez większy? o ile?.

jak obliczyć vat/cło dla tego zamówienia?

 

sprawa numer 2 podobna do pierwszej z tym że to zestaw silników zamiennik do lego technic do modelu mclaren p1,koszt ok 410zł za cały zestaw a koszt wysyłki jakieś 49zł jaka wysokość vatu / cła byłaby dla tego zamówienia?

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12

az1rael
#21 Demiurg#

Zdaje sie że zamówienia do 100 albo do 150 euro są wyłączone ze cła dokladnie nie pamiętam 

oznacz moderatorów

viperek2009
#2 Obserwator#

szukałem na google i niby pisało że cło jest od 150 euro  ale wole poczekac na więcej odpowiedzi bo nie jestem pewny a nie chcę wpaść w podatkowe problemy.  to co chcę kupic w Plsce to po prostu drogo strasznie . w sklepie modelarskim jest ale za te 10 zestawów wybuliłbym jakieś  2 tysiaki bo sam silnik to ponad stówę plus reszta to druga stówa a zestawu do mclaren p1 kupienie w naszym kraju graniczy z cudem.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@viperek2009 a jesteś pewny że przyjdzie ci to co myślisz że zamówileś czy produkt podróbopodobny?

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@viperek2009 serio myślisz że kupisz coś co u nas kosztuje 200 zł za 5 zł i będzie takiej samej jakości ? daj link do oferty ?

________
Κώστας
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@viperek2009 Z zapisów tych wprost wynika, że z cła są zwolnione towary, których faktyczna wartość nie przekracza 150 euro na przesyłkę. W pozostałych przypadkach opłata celna obowiązuje, a cło na towar z Chin jest wyliczane na podstawie zaszeregowania go do konkretnej kategorii związanej z ustaloną stawką celną

oznacz moderatorów

viperek2009
#2 Obserwator#

i tu jest pies pogrzebany bo ten zestaw do modelu mclaren p1 to 410zł ale nie wiem czy to realna wartość czy tylko wartość wpisana w allegro bo z tym jest różnie, tego zestawu u nas nie znalazłem. silniki modelarskie są ponad stówe plus dodatki kolejna stówa a u chińczyka cały zestaw to niecałe 5zł. 

 

czy zamówienia się sumują?  tzn jak kupie 1 produkt za 410zł u sprzedawcy x a drugi produkt za 110 u sprzedawcy y  to bedzie podwójne cło/vat czy jedno.  to dla mnie zupełnie nowa sytuacja

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@viperek2009 ty sobie najpierw zamów 1 szt tego co cię interesuje bo jak przyjdzie coś podrabianego że z 100m przypomina to nie wtopisz 2tysi

oznacz moderatorów

viperek2009
#2 Obserwator#

to co zamawiam to jest zamiennik i co najwyżej wtopiłbym 110zł  gdybym kupił 10 sztuk a sprzedawca chyba by nie wysłał 10 popsutych silników.

druga sprawa, to cło lub ten vat. o ile cło jest od 150 euro to co z vatem?

 

 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@viperek2009 tego ci nikt nie powie jest na googlach kalkulator cła z Chin trzeba tylko znać kod towaru i ci policzy wygooglaj sobie. Jest jeszcze katalog produktów ost byl post zmywarka z chin za 300zł a forumowicze wklejali przyklady baboli katalogu w rodzaju pompa od zmywarki jako zmywarka więc nie zdziwie się jak po 5zł to to będzie koło od modelu maclarena 

oznacz moderatorów

pecela
#16 Inspirator#

@viperek2009

Jeżeli chodzi silnik to tu wszystko zależy od typu silnika. Natomiast jeżeli chodzi o kontroler, to na elektronikę z Chin stawka celna to 0%.

VAT to zaś 23% od wartości celnej powiększonej o cło.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

To kupuj z przerwą 24h bo ci zlutują paczkę od jednego sprzedawcy chińczyka 150 euro na paczkę.

oznacz moderatorów

drekenzes
#16 Inspirator#

@viperek2009 Mhm, i serio uważasz że za 5 zł kupisz coś, co u nas kosztuje 100 zł? 🙂 Chiny to taki niby cudowny kraj, gdzie jest towar niemalże za friko? Nawet odpad z produkcji byłby droższy.

Vatem i cłem się przejmujesz, a nie przejmujesz się konsekwencjami zakupienia podróbek?

Doczytaj sobie opis aukcji, bo często wystawiają miniaturki modeli. Oczywiście na zdjęciach wszystko duże, że pół człowieka zakryte, a w opisie 2-3 cm. 

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów