anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Plaga wysyłek z Chin - jak to odfiltrować.

gremi_gm
#9 Pomysłodawca#

Ostatnio plagą na Allegro są wysyłki z Chin. Dopiero po wejściu na stronę przedmiotu widać, że sprzedaż jest z Chin. Taki przedmiot na liście jest dla mnie bezwartościowy.

Jak więc odfiltrować te nieużyteczne wyniki, gdzie wysyłka jest z Chin?

Jeśli będę chciał coś kupić z Chin to sam sobie zamówię z **piiip**s 🙂

Z tego co widzę, możliwy jest wybór tylko miasta lub województwa, z którego jest sprzedawca, a nie kraju wysyłki. 

Dziękuję za pomoc. 

Grzegorz.

oznacz moderatorów
17 ODPOWIEDZI 17

xyz96
#21 Demiurg#

W niektórych kategoriach, na przykład telefony, po lewej stronie listy ofert możesz zaptaszkować "Dostawa z Polski."

oznacz moderatorów

gpz500
#12 Orędownik#

Dziwne, że Allegro do dziś nie wprowadziło takiego filtru...

Też go niejednokrotnie potrzebowałem. 

oznacz moderatorów

AdamNajmanowicz
#8 Zapaleniec#

Ja też poproszę o filtr "tylko dostawa z Polski".

Filtr "dostawa do 5 dni" też by załatwił sprawę poniekąd. Dla mnie  takie aukcje z 2 tygodniowym terminem dostawy są bezużyteczne.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@AdamNajmanowicz trochu pomaga zaanaczenie smart i faktura bo oni nie wyślą w smarcie z Chin i często mają nie wystawiam faktury 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

AdamNajmanowicz
#8 Zapaleniec#

Ciekawe podejście... tyle że odsiewa zwykłych ludzi. Bardzo często można okazyjnie kupić coś w super cenie używanego od użytkownika końcowego... takie filtrowanie daje możliwość kupna praktycznie tylko nowego od firmy

oznacz moderatorów

gremi_gm
#9 Pomysłodawca#

Smart już nie pomaga. Dużo ofert z Chin jest oznaczone Smart. 

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

Nie do końca. Dość często kupuję u Polaka, który ma maksymalny czas wysyłki 10 dni. Zależy od ilości zamówień, zdarza się że wyśle tego samego czy następnego dnia, a zdarza się że z tydzień poczekałam. Takiego filtr na czas dostawy też by wychwycił. Problem nie jest w tym, jak to zrobić, allegro pewnie wielkiego problemu by nie miało z ustawieniem filtrów na wysyłki z Polski. Problem jest w tym że oni celowo dążą do samych dużych, tanich i sprzedających miliony badziewia miesięcznie sprzedawców na platformie. Chińczycy im się w to idealnie wpasowują. I żadna ilość narzekań zarówno na czas wysyłki, jak i jakość obsługi czy zgodność towaru ich od tego nie odwiedzie jak od wielu innych "dziwnych udoskonaleń". 

Kiedyś allegro to była jakość obsługi, komunikacja z klientem, dbałość o solidne pakowanie, możliwość porozumienia przy każdym problemie (np inny czas wysyłki, czy dokupienie czegoś 5 minut później). Teraz jakość jest udawana. Podstawą jakości jest np szybki czas wysyłki. Ja rozumiem ze tydzień to długo ale ciśnięcie na wysyłkę tego samego dnia powoduje marne pakowanie i ciągłe zgrzyty z klientami gdy kurier się spóźnił. Co złego jest w spokojnym nadaniu w ciągu 2 dni??? I tak ze wszystkim. SS obecnie polega na wrzucaniu towaru w foliopak i proponowaniu kupony gdy ktoś jest niezadowolony- to jest jakość? A małe firmy stające na uszach by wszystko grało jakość i wyświetlenia maja gorsze bo wysyłają porządnie...

oznacz moderatorów

AdamNajmanowicz
#8 Zapaleniec#

Tak przypuszczam... kiedyś była opcja "Wysyłka tylko z Polski" i magicznie zniknęła albo ja jej nie mogę znaleźć. Ja osobiście nie szukam nie wiadomo jakiej jakości pakowania, dla mnie istotne jest to, że jestem chroniony jako klient. Sprzedawca może zapakować, jak uważa ale jak się popsuje w transporcie to on ponosi ryzyko i zakładam, że Allegro stanie po mojej stronie w takiej potencjalnie nierównej walce. 

Sporo kupuję na Allegro i bardzo rzadko mi się zdarzają problemy ze sprzedającymi ale jak już są to samo wspomnienie o wciągnięciu Allegro w dyskusję i dokładne opisanie sytuacji w komentarzu dla innych kupujących sprawia, że sprzedający przypominają sobie o fakcie, że klient raczej powinien być traktowany rzetelnie.

oznacz moderatorów

jglowa
#8 Zapaleniec#

Najprostsze rozwiązanie to filtr do uBlock Origin ukrywający oferty z dostawą za n dni (nie jutro, pojutrze lub w pon.😞

allegro.pl##article[data-analytics-view-custom-deliverylabel^="dostawa za"]

Jeśli powyższy filtr nie działa lub chcemy bardziej zaawansowany przedział dni, np. 7 dni i więcej, to możemy użyć wyrażeń regularnych:

allegro.pl##article:has-text(/dostawa za ([7-9]|[1-9][0-9])/) 

 

oznacz moderatorów

oscarns
#8 Zapaleniec#

Cześć, czy macie ten sam problem że jest pełno ofert z Chin? Np szukając konkretnego produktu mam pełno ofert za 1/5 ceny z Chin właśnie.

- oferty z chin nie mają vatu i nie wystawiają faktur, dziwie się ze nie można zaznaczyć np. na swoim koncie w ustawieniach "nie pokazuj ofert spoza pl" lub coś podobnego.

- bardzo słabe oznaczenie ofert spoza EU

Sam kupiłem przez przypadek coś co:
- szło do mnie 20dni

- bez paragonów,

- bez realnej gwarancji,

- na dodatek przyszło całkiem co innego niż w ofercie

- odesłanie produktu do Chin mimo świadomego błędu sprzedającego na swój koszt?!


Ogólnie takie oferty są bardzo mało widoczne i trzeba się "pilnować" żeby nie wpaść na "mine". Przecież dopuszczając do sprzedaży takich oszustów, allegro samo sobie szkodzi ponieważ ma mniejszy zarobek od prowizji i traci realnie klientów, którzy mogli by kupić prawdziwy produkt u normalnego sprzedającego.

Dziwie sie ze allegro niz z tym nie robi dla kupujących.....a podobno tak bardzo wspierają klienta.

oznacz moderatorów

gremi_gm
#9 Pomysłodawca#

Ostatnio problem z odfiltrowaniem ofert z Chin jeszcze się nasilił. Jakiś czas temu wystarczyło, że zaznaczyłem opcję "Smart" i już takie oferty znikały (przy okazji odfiltrowywałem niestety też kilku polskich sprzedawców). Teraz nawet wybranie tej opcji nie pomaga, co więcej oferty z Chin są oznaczone nawet jako "Black Weeks". 
Robienie zakupów na Allegro zaczyna robić się frustrujące, a nie tego oczekuje klient w sklepie. Na pewno nie frustracji...

 

A Allegro Lokalnie to już totalna "wolna amerykanka" i pełna swoboda oszustów i kombinatorów, ale to nie temat na ten wątek...

oznacz moderatorów

oscarns
#8 Zapaleniec#

co lepsze -> już znikła informacja "wysyłka z Chin" na karcie produktu, trzeba szukać i sie domyślać. Masakra jakaś - tyle lat w allegro jestem, ale chyba niestety trzeba bedzie iść do konkurencji.

oznacz moderatorów

jglowa
#8 Zapaleniec#

Napisałem wyżej, że wystarczy uBlock Origin z dodanym poniższym filtrem (dla 7+ dni):

allegro.pl##article:has-text(/dostawa za ([7-9]|[1-9][0-9])/) 

 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@gremi_gm allegro nie pozbędzie się sprzedawców z Chin bo zapełniają lukę odchodzących Polskich firm, do statystyk jak to rośnie w siłę przyda się każde konto nie ważne z jakiego kierunku 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

mix-mce
#14 Krzewiciel#

@kostas11  Tak samo z ilością użytkowników i obrotem, co z tego że większość kont jest blokowanych zaraz po utworzeniu bo służą tylko wyłudzaniu danych, a transakcje nie są opłacane po zakupie. Liczy się że są nowe konta i nowe kliknięcia "kup".

oznacz moderatorów

oscarns
#8 Zapaleniec#

to akurat nie tyczy sie tylko Chin i karty produktów , w pl to samo mogą robić. Mi chodzi głównie o to że allegro chowa i ukrywa informacje przed swoimi klientami... robią na szkodę firmy (ciekawe co na to akcjonariusze 😉 ) - traci w ten sposób klientów i oni nie widzą w tym problemu...

oznacz moderatorów

oscarns
#8 Zapaleniec#

no -> tylko mogli by dać wybór dla klientów "tylko polskie" w filtrach, zaznaczyć oferty spoza itp. czytelnie i widocznie.

oznacz moderatorów