anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Po wystawieniu negatywnego komentarza sprzedający domaga się zadośćuczynienia za naruszenie dóbr

Client:88263166
#8 Zapaleniec#

Zakupiłem dwie książki  po zapłacie otrzymałem zamówione produkty po czym dodałem częściowo negatywny komentarz ponieważ poczułem się wprowadzony w błąd przy zakupie jednej książki sprzedający domaga się zadość uczynienia za naruszenie jego dóbr

oznacz moderatorów
48 ODPOWIEDZI 48

Client:88263166
#8 Zapaleniec#

Za produkt wyraziłem swoje niezadowolenie po za tym po 5* za świadczone usługi 

oznacz moderatorów

Client:88263166
#8 Zapaleniec#

Za produkt wyraziłem swoje niezadowolenie za resztę usługi po 5*

 

oznacz moderatorów

Client:88263166
#8 Zapaleniec#

Zakupiłem kodeks drogowy na rok 2022 obok kodeksu oczywiście płatny taryfikator mandatów z napisem tytułu ;od nowa;

więc byłem przekonany że kupując kodeks z 2022 taryfikator także będzie aktualny , po otrzymaniu przesyłki okazało się że owy taryfikator jest nieaktualny z 2021 i wydany w 2020 więc poczułem się wprowadzony w błąd  za obsługę i kontakt dałem 5* lecz komentarz negatywny z wiadomego powodu po czym otrzymałem wiadomość o zekomym naruszeniu dóbr sprzedającego. Sprzedający twierdzi że w opisie była informacja o stanie faktycznym lecz ja tego nie odczytałem

 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

To było napisane że stary czy nie? 🤔

oznacz moderatorów

Client:88263166
#8 Zapaleniec#

Na fotografii taryfikatora napis tytułu "od nowa"

na kodeksie   kodeks drogowy 2022

Więc trudno wywnioskować że taryfikator z 2021

oznacz moderatorów

Client:88263166
#8 Zapaleniec#

Nie napis brzmi ,

taryfikator punktów karnych z dopiskiem "od nowa"

oznacz moderatorów

ZapfCreation
#11 Animator#

 od.nowa to nazwa wydawnictwa, a nie dopisek czy "napis tytułu "od nowa" "

oznacz moderatorów

Butiktalulla
#13 Ambasador#

jak była informacja - to ja bym cofał komentarz.... 

Generalnie to nie rozumiem - od tego jest zwrot - było napisane - nie doczytałem - bywa - zwracam towar- kupuje gdzie indziej...............

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@Butiktalulla  "... było napisane - nie doczytałem - bywa - zwracam towar- kupuje gdzie indziej............... "

Ale niesmak po takiej transakcji zostaje i kupujący ma prawo ten niesmak wyrazić, oczywiście poprzez negatywny komentarz.  Właśnie allegrowi sprzedawcy prześcigają się w  metodach ukrywania istotnych informacji. A potem usiłują zrobić z kupującego **piiip**ę - bo nie doczytał, abo nie domyślił się  co  "wybitny intelekt"  czyli  - sprzedawca miał na myśli

oznacz moderatorów

Butiktalulla
#13 Ambasador#

oczywiście - a ile razy ja miałem niesmak bo źle przeczytałem opis i zamówiłem to co nie chciałem. Jakoś nie poczuwałem się,że mnie ktoś oszukał - a raczej swoje niedbalstwo. 

Kwestia - czy sprzedający zrobił "dużo" aby zmylić - czy było napisane jak białe na czarnym co kupuje.

Zatem niesmak  bo nie doczytałem - czy niesmak bo kupujący coś "kombinował"?

Proszę o link do aukcji to sami się przekonamy ; ) 

 

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@Butiktalulla  Nie ma potrzeby dawać linków, nie ma potrzeby cię przekonywać, przyhamuj zdziebko,  nie jesteś chyba sędzią.

Jak pisałem wcześniej komentarz to subiektywna ocena transakcji i kupujący ma prawo wyrazić swoje widzimisię, również  emocje. To tyle w temacie.

oznacz moderatorów

Butiktalulla
#13 Ambasador#

jasne ,że nie jestem

widzimisie to można wyrażać przy rosole...

Opinia ma być prawdziwa 

 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Komentarz musi odzwierciedlać faktyczny przebieg transakcji.😁

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@Butiktalulla  " widzimisie to można wyrażać przy rosole..."

Właśnie przy rosole nie powinno się wyrażać  swego  widzimisię.

Jeśli tak robisz to wyrazy ubolewania dla twojej rodziny.

A opinia jest zawsze prawdziwa,  oczywiście każda strona ma  tylko swoją prawdę.

oznacz moderatorów

Butiktalulla
#13 Ambasador#

taka opinia : " zakupiony produkt nie pasuje na moje dziecko !!! Skandal !  Negatyw.

Prawda kupującego : dziecko z "lekką nadwagą" - wylewanie żalu mamusi na sprzedawcy.

Prawda sprzedawcy : rzetelne podanie wymiarów.

Tak można wg. Ciebie ? Subiektywne opinie ? 

 

Oceń. 

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@Butiktalulla , @Client:88263166   Hmmm....  zajrzałem do regulaminu Allegro i faktycznie dzięki doskonałym ulepszeniom  słowo "subiektywne"  z regulaminu zniknęło

Jest tylko:

11.5. Oceny i odpowiedzi powinny być zgodne z rzeczywistym przebiegiem Transakcji....

Oraz:

11.3.  Ocena zawsze przyporządkowana jest do danego Konta oraz konkretnej Transakcji. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treści umieszczane w ocenach i odpowiedziach.

Ale wyraz "subiektywne" pozostał jeszcze w ocenie  przedmiotu,  wyrobu:

11.11  Publikowane opinie w zakładce „Opinie o produkcie” są subiektywnymi ocenami Użytkowników. Użytkownicy ponoszą odpowiedzialność za treść swoich wypowiedzi w ramach przedmiotowych opinii.

Czyli kupujący musi pochwalić sprzedającego a również producenta  bubla  jeśli nie chce się narazić na kłopotliwy proces sądowy.  Podobno jeszcze nikogo nie skazano, ale  wszystko przed nami...   Właściwie to system ocen można już zamknąć nie ma on już sensu.

No cóż Allegro zmierza w jedynym słusznym kierunku, kiedyś zakupy były nieco ryzykowne lecz tanie, teraz są drogie, a  będą  jeszcze droższe  i sukcesywnie,  pomaleńku  znikną  wszystkie gwarancje jakości, pewności zakupu itp...  To jest droga do nikąd.

Szczęśliwych  Świąt życzę

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Musisz jeszcze Czyli kupujący musi pochwalić sprzedającego a również producenta, są to dwie rożne oceny, ocena sprzedającego i ocena produktu.😁

oznacz moderatorów

Butiktalulla
#13 Ambasador#

Ziolko39  - ma 100% racji swoim wpisem. 

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Client:88263166 Zakupiłem kodeks drogowy na rok 2022 obok kodeksu oczywiście płatny taryfikator mandatów z napisem tytułu ;od nowa;

Logiczne jest to, że kodeks na 2022 i taryfikator został wydany w 2021 roku. Najnowsza podwyżka mandatów dopiero co weszła w życie. Kupiłeś kodeks "na 2022 r", a nie "z 2022r"

Drobna różnica, ale istotna. 

"kupujący ma prawo wyrazić swoje widzimisię, również  emocje." Ale to "widzimisie" szkodzi sprzedawcom. To znaczy, że kupującym wszystko wolno ? Jak się zrobiło bląd przy zakupie to nie zaczyna się od negatywa. I jeszcze nie wiadomo kto miał rację. Dlaczego nie podasz linku do aukcji ?

oznacz moderatorów

annawu34
#10 Popularyzator#

Opinia ma być rzetelna i dotycząca aukcji a nie wymyślonych przez kupującego warunków. Mój były pracodawca regularnie rozwiązywał takie kwestie na drodze prawnej "dla zasady" i chyba w każdym przypadku wygrywał.

oznacz moderatorów