anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Podana cena na allegro różnie się od ceny odbioru osobistego

lastwarrior
#7 Wielbiciel#

Witam,

zastanawia mnie jedna kwestia i proszę o informację czy tak to powinno funkcjonować.

Znalazłem na któreś z aukcji ślizg (zjeżdżalnia 2,5m) w cenie 179,00 zł. Koszt przesyłki to 100-115 zł. Jako, że sprzedający jest niedaleko mnie, zapytałem czy mogę odebrać go osobiście. Otrzymałem informację, że tak, tylko wtedy muszę zapłacić dodatkowo 40 zł. Cyt:. "witam w przypadku odbioru osobistego jest dopłata 40 zł jest to koszt transportu do Nas".

Nie wiem, albo czegoś nie rozumiem, albo taka praktyka jest stosowana i jest to normalne. Może ktoś mi to wytłumaczy? dla mnie jest to nielogiczne i powinna być zatem cena na aukcji 220 zł a nie 179,00 zł. Czy Waszym zdaniem jest to oszustwo i można się domagać zakupu w kwocie podanej 179,00 zł?

 

Z góry dziękuję

oznacz moderatorów
19 ODPOWIEDZI 19

konto zamknięte
Nie dotyczy

Na Allegro: 179, poza Allegro: +40zł 🙂

oznacz moderatorów

Adekpol
#13 Ambasador#

Specjalnie zaniżył cenę zjeżdżalni i prawdopodobnie zarabia na koszcie transportu który tutaj jest stosunkowo duży, nawet jeśli to jest gabarytowa paczka, więc aby nie stracić przy odbiorze, dodaje 40 zł

 

To jest prawdopodobne, ale nie koniecznie zgodne z rzeczywistością

oznacz moderatorów

tooomek2
#7 Wielbiciel#

Nie jest to sprzedawanie poza allegro, sprzedawca nie ma towaru u siebie, tzw dropshipping.

Sprzedawca sprzedaje towar który znajduje się np w hurtowni, po sprzedaży wysyła info do hurtowni a ta bezpośrednio do klienta.

Przy odbiorze osobistym klient musi dopłacić za przesyłkę towaru w miejsce odebrania a wygórowane koszty wysyłki to zarobek sprzedającego który próbuje ominąć prowizję allegro.

oznacz moderatorów

paisak
#8 Zapaleniec#

Proste: sprzedawca nie trzyma towaru w siedzibie, tylko w zewnętrznym magazynie bądź wysyła bezpośrednio od producenta. Wysyłka z tego magazynu do klienta kosztuje 100-115 zł, a ściągnięcie towaru z magazynu do siedziby sprzedawcy 40 zł. Sam przedmiot kosztuje jednak 179 zł, więc bezzasadnym byłoby wystawianie go za 220 zł.

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

Odbiór osobisty może wiązać się z dodatkowymi kosztami, np. dowozem z magazynu, etc. Ale nie bardzo rozumiem, w czym problem? Jeśli pasuje Ci koszt wysyłki - zapłać z kosztem wysyłki. Jeśli wolisz odbiór osobisty, którego zasady sprzedajacy jasno określił i do czego ma pełne prawo - odbierz osobiście. A jeśli nie pasują Ci oba te rozwiązania, poszukaj towaru gdzie indziej. Ty decydujesz, czy zgodzić się na warunki sprzedającego.

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

To niezgodne z regulaminem. Odbiór osobisty musi być darmowy. Co skąd sprzedawca sprowadza i ile go to kosztuje kupującego i Allegro nie interesuje.

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

@xyz96 bez najmniejszej złośliwości - jakaś podstawa prawna tego twierdzenia..? Bo regulamin Allegro takową nie jest, co zresztą sam często podkreślasz. Swoją drogą to kolejna ingerencja All w zawierane umowy...chyba. Moim zdaniem to sprzedający określa warunki sprzedaży (oczywiście zgodnie z przepisami prawa), a kupujący godzi się na nie, lub nie. 

edit: Czyli wystawione dwie aukcje - jedna z doliczonymi kosztami dowozu (+40zł) i druga, z wysyłką za te 115 byłyby zgodne z regulaminem..? Dostrzegasz bezsens takiego rozwiązania..? 😉

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Vryko Jest zapis w regulaminie, że odbiór osobisty powinien być darmowy - nie mam teraz czasu szukać. Przy umowach zawartych na Allegro obowiązuje regulamin, poza Allegro nie obowiązuje.

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

Z tego, co pamiętam, istnieje swoboda zawierania umów. A kc jest nadrzędny nad regulaminem jakiegoś tam portalu...na szczęście. W kwestii kosztów - ja pamiętam zaś zapis o tym, że koszty dostarczenia nie mogą być przesadnie wysokie. Ale w sumie...poszukam, bo ciekawy jestem.  

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Vryko Na Allegro nie ma swobody zawierania umów, powinieneś to wiedzieć 🙂

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

@xyz96  I już wszystko jasne, znalazłem. Proszę: 

Regulamin, pkt. 6.9.

"Cena za Towar powinna być określona zgodnie z powszechnie obowiązującymi przepisami prawa. Sprzedający, oprócz ceny za Towar, może dodatkowo obciążyć Kupującego jedynie wskazanymi w Ofercie kosztami dostawy w rzeczywistej wysokości."

Kiedyś był jeszcze pkt. 6.11, który mówił, że sprzedający może obciążyć kupującego jedynie kosztami dostawy w rzeczywistej wysokości, a oferty z rażąco zawyżonymi opłatami są usuwane.

 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Vryko Spróbuj wpisać koszt wysyłki przy odbiorze osobistym podczas wystawiania oferty. Nie wstawisz, musi być zero. Takie są zasady. Poszukam później zapisu w regulaminie o odbiorze osobistym, pamiętam, że był taki.

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

@xyz96 W tym przypadku i tak pytający otrzymał propozycję zakupu z dopłatą poza Allegro. Więc Allegro nic do tego 😛

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

paisak
#8 Zapaleniec#

Ale z tego, co napisał autor wątku, sprzedawca w ofercie nie ma odbioru osobistego, a jedynie zgodził się na taką formę na zapytanie kupującego, czyli de facto idzie mu na rękę, dlaczego zatem ma ponosić koszty, które się z tym wiążą?

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@paisak, jeśli to prawda, to co innego 🙂

oznacz moderatorów

lastwarrior
#7 Wielbiciel#

Dla mnie osobiście powinno być tak. Skoro wystawia towar za 179,00 i przyjeżdżam go odebrać sam, to powinienem zapłacić 179,00 a nie pokrywać koszt 40 zł jego jakiś przesunięć. Zdaję sobie sprawę, że nie musi tego trzymać u siebie tylko bierze i pośredniczy z jakąś hurtownią. Tyle tylko, że to jest trochę wprowadzanie w błąd. Oczywiście, to czy wezmę czy nie to już ode mnie zależy. Trudno, zakupię gdzie indziej nawet drożej dla zasady, bo nie lubię takich sytuacji.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@lastwarrior, tylko, że to sprzedający (nie udostępniając odbiorów osobistych) poszedł ci na rękę 🙂

oznacz moderatorów

lastwarrior
#7 Wielbiciel#

@konto zamkniętetak, masz tutaj rację. W opcjach dostawy nie było opcji odbiór osobisty, zatem tak jak napisałeś idzie mi na rękę, że mogę sobie osobiście odebrać i ode mnie zależy czy chcę taką formę czy nie 🙂 Przy okazji tylko wyszło, na jakiej zasadzie działają ... tylko i wyłącznie pośrednictwo w tym przypadku. Ja kupuję od niego, on z jakiegoś hurtu a wszystkie koszty związane z dostawą pokrywam po prostu ja (płacę można powiedzieć 2 razy 🙂 Na pozostałych innych aukcjach ceny po 160-180 zł za ślizg i koszt dostawy 100-115 zł. Czyli wszyscy działają podobnie heheh dobrze wiedzieć

 

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

¯\_(ツ)_/¯

oznacz moderatorów