anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Podczas zwrotu towaru został uszkodzony

matimik
#1 Nowicjusz#

Zakupiłem na allegro towar na fakturę VAT . Towar został przeze mnie zwrócony. Niestety dotarł do sprzedawcy uszkodzony.   Dostałem informację , żebym to sobie  reklamował to w firmy kurierskiej. (co też zrobiłem) . Dodatkowo  dniu otrzymana zwrotu sprzedawca wystawia mi korektę ( z adnotacją na korekcie  przelew i zwrócono).  Oczywiście żadnego przelewu od nich ie otrzymałem. Dodatkowo napisali że mogę odebrać uszkodzony towar.  I tu mam pytanie, czy sprzedawca może mi wystawić korektę, jeżeli towar został uszkodzony, sprzedawca  nie wie czy zdecyduję się odebrać uszkodzony towar i jeszcze pisać na korekcie, że  za zwrot otrzymałem przelew?

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

kostas11
#21 Demiurg#

@matimik jeśli odebrał bez zastrzeżeń i protokołu szkody to jego problem, chyba że był źle spakowany towar to wiadomo że odpowiadasz Ty 😞 ale warunek to zgłoszenie szkody w dniu odbioru o ile widoczne uszkodzenia lub do 7 dni jeśli z zewnątrz nie było widać uszkodzeń. Co nie zatrzymuje biegu na zwrot konsumencki ( jeśli był to zakup nie związany z działalnością ) musi Ci przelać kasę do 14 dni od odstąpienia. 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Towar zwrócony po zakupie na FV? jeżeli nie było zastrzeżeń w momencie odbioru, ma opis uszkodzeń, zgłoszenie? W przypadku uszkodzenia przesyłki, sprzedawca nie może odmówić zwrotu pieniędzy lub wymiany towaru, orzekł Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. ... Ponadto sprzedawca nie może odmówić zwrotu pieniędzy lub wymiany towaru w sytuacji, gdy przesyłka została uszkodzona.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Może zacznij od otwarcia dyskusji, tam masz do pomocy Allegro: https://allegro.pl/dyskusje/nowa

oznacz moderatorów