anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Podróbki przenośnych dysków SSD: wszystkie SSD no-name to podróbki

Krzeszny
#9 Pomysłodawca#

Nie trzeba być nawet nerdem żeby dojść do wniosku, że nie ma dysków kosztujących 10 razy mniej niż najtańszy firmowy SSD obecnie do kupienia, a będąc nerdem można stwierdzić, że w przypadku dysków SSD wszystkie produkty bez znaku handlowego (bez firmy) to podróbki. Wszystkie co do jednego, nowe czy używane (chyba, że ktoś mi udowodni, że tak nie jest, to proszę o film z testem).

Niezależnie od tego czy jest to dysk 1 TB czy 16 TB (ten drugi nie jest jeszcze do kupienia nigdzie na świecie, kwiecień 2023), nie ma niefirmowych niepodróbek.

Na serwisach wideo można sobie sprawdzić jak działa taka podróbka: wyświetla dowolną pojemność pamięci (czy 1 TB czy nawet 128 TB, bez znaczenia), na obudowie jest zwykle napis "X TB" (czasem bez napisu), a w środku jest karta SD o pojemności 64 gigabajtów podłączona do adaptera, który nadpisuje pliki po przekroczeniu 64 GB ale zostawia miniaturki plików.

Edit: dlaczego akurat przenośne SSD? Bo w obudowie można ukryć cokolwiek.

A teraz zobaczcie ile ich jest tylko pod filtrem nowy SSD 4 TB do 1000 zł (oprócz błędnie umieszczonych tam tależowych HDD):  https://allegro.pl/kategoria/dyski-i-pamieci-przenosne-dyski-ssd-257335?price_to=1000&stan=nowe&orde...

A ile jest pod filtrem nowy SSD 2 TB do 300 zł (wszystkie to podróbki): https://allegro.pl/kategoria/dyski-i-pamieci-przenosne-dyski-ssd-257335?price_to=300&pojemnosc-dysku...

A także SSD 1 TB do 150 zł (wszystkie to podróbki, z wyjątkiem błędnie umieszonych w tej kategorii adapterów): https://allegro.pl/kategoria/dyski-i-pamieci-przenosne-dyski-ssd-257335?price_to=150&stan=nowe&order... 

Oto podobny filtr dla SSD 8 TB, ale już je ręcznie pozgłaszałem, więc chwilowo ich nie będzie: https://allegro.pl/kategoria/dyski-i-pamieci-przenosne-dyski-ssd-257335?price_to=2000&stan=nowe&orde...

Wymyśliłem tym sposobem filtry, które łapią jakieś 99% podróbek z wyjątkiem błędnie umieszczonych w kategorii SSD innych produktów. Dodatkowo niektórzy użytkownicy-oszuści piszą np. "Toshiba" pomimo, że na produkcie nie ma nawet znaku Toshiby, więc lepiej nie filtrować jako "firma: inne".

A jeśli nie zaznaczymy pojemności i ceny granicznej, ile jest manipulacji słowami kluczowymi (oferty o tytułach zawierających wszystko naraz: "250 GB 500 GB 1 TB 2 TB 4 TB") i przy okazji kont sprzedających HDD w kategorii SSD: https://allegro.pl/kategoria/dyski-i-pamieci-przenosne-dyski-ssd-257335?string=ssd%204%20tb&producen...

 

Zgłosiłem Allegro do tej pory kilkanaście podróbek o pojemności 8 TB i 16 TB sprzedawanych za 100 zł-300 zł, bo pojawia się ich mało (przypominam, nie ma na rynku SSD 16 TB) i podziwiam moderatorów i moderatorki za to, że usuwają te ogłoszenia na tej podstawie, że cena jest 10-20 razy mniejsza niż rynkowa i dbają o serwis. Ale podróbek 4 TB, 2 TB i 1 TB są setki i szkoda mi czasu na ich zgłaszanie... bo to powinien robić automat albo ktoś, komu za to płacą. Ceny się z biegiem czasu zmniejszają i niedługo jakaś chińska, nieanonimowa firma wypuści SSD 4 TB poniżej 1000 zł, ale czy faktycznie będzie miał 4 TB... nie wiem. Do przetestowania.

Jeśli kogoś nie przekonuje mój wniosek, że wszystkie SSD bez znaku handlowego są podróbkami, proszę zastosować moje filtry i znaleźć coś, co nie ma znaku handlowego, jest podróbką, a jest dyskiem SSD. To według mnie niewykonalne wyzwanie.

P.S.

Co robić gdy niefirmowy produkt kosztuje niewiele mniej niż firmowy? Np. podróbki SSD 4 TB są normalnie za 100-200 zł, ale widziałem dokładnie takie same za 600-700 zł, przy czym prawdziwe kosztują od 1000 zł. Czy to wystarczający powód żeby usunąć ogłoszenie i nie dać konsumentom zostać oszukanym?

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

Krzeszny
#9 Pomysłodawca#

Zapomniałem dodać: trzeba uważać na podróbki w firmowych obudowach. Można znaleźć obudowy ze znakiem handlowym, podczas gdy w środku wciąż jest adapter z kartą SD 64 GB. Na szczęście cena wciąż sugeruje, że to podróbka.

Wiem to wszystko, bo kupiłem raz podróbkę i przestudiowałem temat dogłębnie. Eh, gdyby tylko szukali specjalistów od zgłaszania fałszywych ogłoszeń w elektronice...

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Krzeszny dziękuję za Twoją wiadomość i za zgłaszania nam ofert, które naruszają regulamin. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Krzeszny
#9 Pomysłodawca#

Proszę bardzo, ale proszę pamiętać, że ja zgłosiłem najwyżej 20 z kilkuset fałszywych ogłoszeń (bo to nie moja praca, tylko po prostu nie lubię scammerów).

Utworzyłem powyżej filtry, dzięki którym można będzie hurtowo usuwać ogłoszenia, albo zgłaszać je hurtowo, ale domyślam się, że takiej opcji na razie nie ma. Rozwiązanie tego problemu należy więc do Was.

oznacz moderatorów

FenomenoVero
#11 Animator#

kliknąłem w te linki co podesłałeś i pierwsze 4 które otwarłem patrzę kraj wysyłki Chiny dalej nie chcę mi się sprawdzać, więc co się dziwić za podróbki jak to z chin leci 🙂

oznacz moderatorów

Krzeszny
#9 Pomysłodawca#

Nie wszystkie są z Chin. Na Allegro Lokalnie widziałem takie same i nawet pisałem do sprzedawców, którzy upierali się, że nic nie wiedzą o podróbkach.

oznacz moderatorów

Krzeszny
#9 Pomysłodawca#

Co z dyskami, które nie mają znaku handlowego, a są sprzedawane na Allegro Lokalnie?

https://allegrolokalnie.pl/oferty/q/dysk%20ssd%204tb

Zgłaszałem je, ale w przeciwieństwie do tych z głównego Allegro, ogłoszenia nie zostały usunięte.

oznacz moderatorów

szvvejk
#7 Wielbiciel#

Niestety to walka z wiatrakami, fałszywe dyski (wewnętrzne i zewnetrze) jak i pendrive o bardzo wysokich pojemnościach pojawiąją się kilka ostatnich lat, możesz je zgłaszać, allegro uswa, kolejnego dnia wracają znów i to nawet od tych samych sprzedawców.

oznacz moderatorów

Krzeszny
#9 Pomysłodawca#

Ceny się zmniejszyły, więc moje filtry dla dysków 4 TB i 8 TB są nieaktualne. Reszta jeszcze aktualna, ale pozmieniałem ceny graniczne:

8 TB 

4 TB 

2 TB 

1 TB 

Dużo do zgłaszania, ale mi się nie chce.

Also, na Allegro Lokalnie zgłoszenia z jakiegoś powodu nie są akceptowane.

oznacz moderatorów

szvvejk
#7 Wielbiciel#

Niestety alllegro kompletnie ignoruje ten problem, oczywiście że moderatorzy mogą ocenić na odległość ponieważ po prostu w tej cenie nie istnieją dyski SSD o takiej pojemności. Wszystkie wyglądają dość podobnie - polecam wpisać na YT "fake ssd" gdzie wyjaśniają cały ten przemysł.

Do twoich podróbek dodam pendrive - wszystkie w linku poniżej to podróbki - najzabawniejsze jest to że z logiem lenovo, xioami nigdy nawet nie były oficjalnie dostępne przez te firmy - to podróbka modelu który nie istnieje z naniesionym logo.

1TB, 2TB >150 złotych

oznacz moderatorów

Krzeszny
#9 Pomysłodawca#

Ciekawostka: sprzedawanie podróbek jest w Polsce wykroczeniem/przestępstwem z art. 305 p.w.p.

oznacz moderatorów