anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

POK a zwrot zapłaconej raty

WikoShico
#7 Wielbiciel#

Mój ojciec zakupił na raty przedmiot, który nie dotarł. Sprzedawca zadeklarowal, że realizacja przedmiotu trwa do 21 dni roboczych. Po tym czasie wielokrotnie zapewniał, że wyślę przedmiot. Koniec końców zaproponował zwrot kosztów, kontakt ze sprzedającym się urwał, jego konto zostało zawieszone. Jesteśmy zmuszenie polegać na POK i moje pytanie brzmi,

 

Została zapłacona pierwsza rata. W jaki sposób mogę odzyskać te ratę po zwrocie kosztów bezpośrednio do pożyczkodawcy. Czy można dostać zwrot kosztów bezpośrednio na konto bankowe zamiast przez allegro finanse? 

 

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

xyz96
#21 Demiurg#

Skontaktuj się z bankiem i to ustal. Z pewnością bank Ci zwróci te pieniądze, a jaką metoda to chyba mniej ważne.

Możesz też zapytać w odpowiednim dziale Allegro; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=03326446-3f17-47ae-adf1-2d52e1419d5a Najszybszy jest czat.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@WikoShico Raty to umowa z bankiem, więc jak zwrócą środki na AF, Allegro przeleje do banku, skontaktuj się z bankiem i rozwiąż umowę.

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@WikoShico mi się wydaje że pieniądze zostaną zwrócone tobie i będziesz miał możliwość spłacenia całego kredytu w danym banku.

oznacz moderatorów

WikoShico
#7 Wielbiciel#

A jest możliwość aby zwrot środków został przesłany bezpośrednio na ojca konto bankowe? Nie przez allegro finanse?

 

Będę się jeszcze kontaktować z allegro, ale może ktoś miał podobną sytuacje

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Z tego co wiem, POK zwraca pieniądze temu, kto zapłacił, czyli pójdą do banku, a Ty odzyskasz ratę. Zapytaj na czacie Allegro, tam to wiedzą, a na forum raczej nie.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@WikoShico ale w POK podajesz numer konta więc kasa wpłynie na konto w całości, przelejecie do banku resztę rat i będzie na 0 😄

Przy zwrocie sprzedawca zwraca przez payu, kasa idzie do banku i trzeba rozwiązać umowę 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów