anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
Szlak19911
#7 Wielbiciel#

Witam serdecznie wczoraj sprzedałem przedmiot w postaci konta w grze online chciałbym się dowiedzieć na jakiej zasadzie to działa ten POK... Kupujący otrzymał ode mnie przedmiot zgodny z opisem, następnego dnia składa reklamacje nie potrafi w żaden sposób uzasadnić przyczyny reklamacji w wiadomościach prywatnych pisał jedynie że PRZYPUSZCZA iż konto zostanie zablokowane poprzez administrację gry oraz że sprawę zgłosi do POK okej wszystko super ja reklamacje odrzuciłem oraz rzecz jasna odmówiłem zwrotu pieniędzy gdyż nie mam sobie nic do zarzucenia ani przedmiotowi który sprzedałem . Osoba zajmująca się sprawą ku memu zdziwieniu zdecydowała że spór zamykamy kupujący zatrzyma przedmiot dostanie rekompensatę nie obciążająca mojego salda za co naprawdę i szczerze chylę czoła... Pytanie moje jest takie dlaczego kupujący mój przedmiot którego z czystym sumieniem mogę nazwać oszustem żerującym na lukach w polityce allegro ma otrzymać 2 rzeczy na raz i w ten sposób allegro wspiera działania takiego oszusta oczywiście temat jest załatwiony podkreślam. Czysta ciekawość pozdrawiam Mateusz

oznacz moderatorów
47 ODPOWIEDZI 47
cd-keye_pl
#11 Animator#

@Bea8a czy na tym zrzucie ekranu w rozmowie 2 osób imię i nazwisko zgadza się z danymi sprzedawcy?

 

oznacz moderatorów
Bea8a
#7 Wielbiciel#

Tak i w prywatnej wiadomości również tak i jako potwierdzenie, że to sprzedawca tam po kupnie podał mi również dane do konta.

oznacz moderatorów
cd-keye_pl
#11 Animator#

@Bea8a musisz postąpić tak:

1. Złóż zawiadomienie na policji o możliwości popełnienia przestępstwa w związku z art. 286 kk o wyłudzenie i opisz całą sprawę kupna przedmiotu. 

2. Jak będziesz składał w poniedziałek zawiadomienie to także tym samym złóż o groźby karalne w związku z  art. 190 § 1 k.k (wydrukuj sobie wszystkie screeny zakupu jak i gróźb skierowanych pod Twoim adresem i przedstaw osobie której będziesz składał zawiadomienie). 

3. Po wyjściu z komisariatu wróć do domu, napisz w sporze że złożyłeś zawiadomienie i wezwij pracownika Allegro do dyskusji. Po napisaniu tego złóż od razu wniosek POK i załącz zdjęcie lub skan złożonego zawiadomienia (pamiętaj aby powiedzieć osobie, której składasz aby po prostu wystawiła Ci karteczkę bo chcesz wysłać też to do serwisu Allegro w związku ze złożeniem POK'u), a także opisz dokładnie sprawę, i także załącz screeny które masz z rozmów, ale już nie zamazane.

POK praktycznie od razu wypłaci Ci środki i obciąży nimi sprzedającego, tutaj masz o tyle dobrze, że jeśli pod wyłudzenie podepniesz jeszcze groźby sprawa startuje od razu z automatu nie trzeba już czekać miesiąca na wszczęcie postępowania.

I TERAZ WAŻNE: to o czym napisałam, możesz zrobić tylko i wyłącznie w tedy kiedy jesteś w 100% pewien, że nie groziłeś sprzedającemu tak jak on twierdzi ani, że nie przerabiałeś screenów. Jeśli wiesz, że tego nie zrobiłeś, nie masz się o co martwić o sądzę, że do końca tygodnia środki znajdą się na Twoim koncie w związku z wypłatą POK.

oznacz moderatorów
Szlak19911
#7 Wielbiciel#

@cd-keye_pl oh to jeszcze będzie mnie sądził o wyłudzenie bo sprzedałem mu przedmiot który był zgodny z opisem tak ? I który już wyzerował bo taki był w sumie jego plan nie mogę się doczekać przedstawiania dowodów to będzie doprawdy świetna przygoda ale nie dla niego gdyż to jest oczywiste że nigdzie nie pójdzie bo jest oszustem i gwarantuje że to nie pierwszy numer tego typu w jego karierze. Odpowiedziałem na oszczerstwa myślę że w spokoju mogę oddalić się z tego postu bo nic więcej do powiedzenia nie mam 

oznacz moderatorów
cd-keye_pl
#11 Animator#

@Szlak19911 pamiętaj, że sprzedaż kont na portalu Allegro jest zabroniona i tutaj jest pies pogrzebany... A ty jako sprzedawca musisz znać regulamin... Oczywiście jeśli prawda leży po Twojej stronie możesz zrobić to samo o czym pisałam, niestety chyba rozumiesz, że jak jest spór 2 osób, a ja nie jestem stroną to nie mam wglądu w prawdziwość przesyłanych materiałów równie dobrze teraz mogła bym przerobić zrzut ekranu, że to Ty mi groziłeś a w rzeczywistości tak nie jest więc nie potrafię się odnieść do stanu faktycznego i tak naprawdę prawda może leżeć po Twojej stronie. Ty jako sprzedający mogłeś nie pisać do supportu o zbanowanie konta, pamiętaj, że sprzedając na AL nie musisz przyjąć zwrotu tylko reklamację, mogłeś obniżyć cenę lub cokolwiek innego, lub jeśli kupujący zabrał sobie itemy to po prostu podliczyć je, zostawić mu konto a różnicę kwoty zwrócić mu.

oznacz moderatorów
Szlak19911
#7 Wielbiciel#

@cd-keye_pl @ Sprawa jest tak oczywista że aż śmieszna nigdzie konta nie zgłaszałem nie miałem takiego zamiaru plan jego był taki jak i oszustom jemu podobnym że kupi konto zareklamuje dostanie rekompensatę oraz przedmiot po czym sprzeda dalej konto za kolejne 3k i tak zrobił 6k w tym przypadku osoba trafiła na twardy mur czyli mnie i zrobię wszystko by nie dać się oszukac... 

Screenshot_2022-06-25-13-57-07-650_com.facebook.orca.jpg

  

Proszę bardzo ja jego konta nie zgłosiłem do bana zrobił to ktoś z forum kto to czytał i zna osobę która to kupiła . Ogólnie jest bardzo znana personą w świecie gry i nie cieszy się on za bardzo dobrą opinią 

oznacz moderatorów
Szlak19911
#7 Wielbiciel#

Screenshot_2022-06-25-13-55-07-610_com.facebook.orca.jpg

Screenshot_2022-06-25-13-55-34-168_com.facebook.orca.jpg

 a tutaj proszę bardzo tak myślałem by zgłosić konto by nie wzbogacił się na mnie ale machnąłem ręką . Ktoś inny mnie wyręczył i w sumie już mało mnie to interesuje 

oznacz moderatorów
Szlak19911
#7 Wielbiciel#

Radzilbym przestać rozsyłać przerobione zrzuty tak samo jak osoba trzecia napisała do mnie że groziłem tobie oraz Twojej partnerce jakimś powieszeniem nie wiem jaki cel masz w tym wszystkim ale nie idzie ci za dobrze cel osiągnąłeś masz konto które ci sprzedałem (już jest puste bo sprawdzałem) wycyganiles pieniądze od portalu Allegro... Przez cały spór byłem przez ciebie obrażany generalnie właścicielka konta allegro to Beata a cały czas rozmawiam z przemiłym chłopcem który jak się okazało przemielił zawartość konta w grze swojej dziewczyny bo się pokłócili. Pokaż gdzie groziłem Pani Beacie powieszeniem ? Spór zakończony konto już opustoszyles bo sprawdziłem straciłem na ciebie dwa dni czego jeszcze młody człowieku ode mnie chcesz 

oznacz moderatorów
Szlak19911
#7 Wielbiciel#

W wiadomości prywatnej napisałem ci z 10x że za mordę cię na komisariat zaprowadzę śmiało pokaż ... W żadnej wypowiedzi nie było groźby w kierunku twojego zdrowia lub życia na komisariacie byłbyś bezpieczny to gdzie tu groźba? Jestem wściekły na siebie że sprzedałem to konto i straciłem tyle czasu 

oznacz moderatorów
cd-keye_pl
#11 Animator#

@Szlak19911 czy mógłbyś dodać zdjęcia na darmowy hosting i wkleić linki bo nie widać ich tylko moderatorzy widzą. 

oznacz moderatorów
Bea8a
#7 Wielbiciel#

A może uwzględniać też że rozpowiadasz publicznie że zablokujesz konto, że napisałeś zgłoszęnie, i że sam napisałeś mi że je zablokujesz. Człowieku czarno na białym widać jak kłamiesz, zgłoszenie na policji zostało już zrobione więc w takim razie co mam zrobić @cd-keye_pl , zeznania zostały złożone screeny przekazane całe rozmowy. 

oznacz moderatorów
Bea8a
#7 Wielbiciel#

Do tego cały czas od początku było proszone sprzedającego żeby zwrócił pieniądze a ja mu towar i sam doprowadził do tej sytuacji jaka jest teraz i oskarża mnie o wykorzystywanie wniosku POK. Abstrakcja, przecież tu nic się nie trzyma całości. 

oznacz moderatorów
cd-keye_pl
#11 Animator#

@Bea8a odpisz w sporze że złożyłeś zawiadomienie, złóż POK i załącz zdjęcie zawiadomienia, i opisz sprawę, wyślij i czekaj z reguły trwa to 2-3 dni.

oznacz moderatorów
cd-keye_pl
#11 Animator#

@Bea8a @Szlak19911 a czy jest jakiś cień szans na nić porozumienia między wami? Chodzi o to żeby w jakiś sposób się dogadać jak pisałam wcześniej... czy tylko @Bea8a satysfakcjonuje Cię zwrot całościowy?

oznacz moderatorów
Bea8a
#7 Wielbiciel#

W tej chwili interesuje mnie tylko zwrot wpłaty sprzedający zrobił opinie o koncie zrobił zgłoszenie porozdawal nick dziękuję bardzo 

oznacz moderatorów
Szlak19911
#7 Wielbiciel#

Tutaj zalacze jeden ss kiedy to napisał do mnie na priv ktoś kto już miał doczynienia z tym ptysiem 

IMG_20220625_140718.jpg

 a tutaj zalacze moja rozmowę z przyjacielem 

IMG_20220625_140843.jpg

 

oznacz moderatorów
cd-keye_pl
#11 Animator#

@Szlak19911 musisz załączyć na darmowy hosting i wkleić tu linki

oznacz moderatorów
Szlak19911
#7 Wielbiciel#

@cd-keye_pl @A to nie widać ich ? Tylko ja je widzę te ssy

oznacz moderatorów
cd-keye_pl
#11 Animator#

@Szlak19911 no nie widać, widzisz je tylko Ty i Moderatorki, musisz wrzucić linki np z darmowego hostingu.

oznacz moderatorów
Szlak19911
#7 Wielbiciel#

@cd-keye_pl @W takim razie nie chce mi się tego robić z dużo już czasu straciłem w tej sprawie ale w skrócie ... Osobę znalazłem na grupie handlowej z tej gierki napisałem do niego gdy znalazłem jego post że kupi postać 140lvl itp pomyślałem dobra no napiszę napisałem mu cenę 3000 złotych od razu się zgodził gdzie ja tę postać z pół roku próbowałem sprzedać bo gra niestety nie jest już tak popularna po przejściu na nowe silniki... Myślę że jakbym mu podał cenę 10k to też by się zgodził gdyż znany mu jest trik z POK  jest dużo lepszych kont w cenie mniejszej od mojej ale nie ważne... Na 1 ss dałem rozmowę z gościem który do mnie napisał tak : (((Siema, ta *** widzę nadal się panoszy i w *** robi, kiedyś mnie *** na 3k, lewe potwierdzenia przelewów itp A policja *** warta, wszystkie dane mieli a po pół roku umorzyli bo nie znaleźli typa.))) Wkleiłem z mesengera zakrylem wulgaryzmy sam bym nimi rzucał gdybym stracił 3k złotych . Na 2 ss zapytałem starego kumpla który zęby zjadł na handlu kontami w tej grze oraz na takich ptysiach jak mój kupujący zapytałem go czy zna tę osobę podałem mu nick w minutę odpisał 1 wyrazem "scan o***a ludzi"

oznacz moderatorów