anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Pomówienie w internecie na podstawie opinii na Allegro

nkowalik
#7 Wielbiciel#

Jakiś czas temu kupiłem towar - kawiarkę, który okazał się totalnym badziewiem.

 

Napisałem opinię, że wysyłka ***** / kontakt ***** itd bo nie miałem zastrzeżeń ale sam towar był bardzo słaby bo kawa śmierdziała a kawiarka przeciekała.

 

Następnie człowiek od, którego kupiłem kawiarkę pomówił mnie w internecie na wizytówce google - ,,Niekompetentny, i nie uprzejmy człowiek.
Zdecydowanie nie polecam, kasa wyrzucona w błoto !!!" i 1 *

Próbowałem zadzwonić i porozmwiać z tym człowiekiem ale niestety telefon nie odpowiada.

 

Skąd wiem, że to on  ?

Ponieważ jego imię i nazwisko na koncie google jest takie jak nazwa jego jdg oraz jego inne opinie są z miejsca zarejstrowania firmy.

 

 

Co można zrobić w tym temacie ?

Czy może coś zrobić allegro?

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

Ziolko39
#21 Demiurg#

@nkowalik Jeżeli nie było to napisane na Allegro to oni Ci nie pomogą. Nie będą ingerować w opinie na innych portalach. Możesz dochodzić swoich praw tylko na drodze powództwa cywilnego.

oznacz moderatorów

nkowalik
#7 Wielbiciel#

taką dostałem odpowiedź ale uwarzam, że ochorna kupujących powinna zadziałać  i np konto powinno być mu zablokowane lub czasowo zablokowane

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@nkowalik Ochrona kupujących nie na tym polega, tylko na bezpieczeństwie zakupów. A blokady konta nie można założyć nikomu z powodów "pozaallegrowych" 

oznacz moderatorów

nkowalik
#7 Wielbiciel#

Jeżeli sprzedający wszedł w posiadanie moich danych na podstawie zakupu na allegro to allegro powinno chronić kupującego w takich przypadkach.

Nie może być tak, że kupuje coś na allegro. Działam zgodnie z regulaminem a ktoś nęka mnie poprzez sytuację na allegro.

Taka osoba powinna mieć blokadę konta a regulamin powinien zabraniać lub tak powinien być interpretowany, że wszelkie ewentualne spory powinny być rozstrzygane na allegro a próby rozwiązywania czy atak na kupującego / pomawianie  powinien kończyć się blokadą konta.

 

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@nkowalik  allegro nie jest sądem i nie ma takowych uprawnien. Są pewne uprawnienia związane z regulaminem allegro i obowiązują one tylko w serwisie allegro. Allegro nie może "wydawać wyroków" co jest pomówieniem, oszustwem itp na innych strona/ serwisach.

To w jaki sposób osoba wystawiająca opinie weszła w posiadanie Twoich danych - nie ma żadnego znaczenia

Moim zdaniem możesz próbować załatwić sprawe w serwisie w którym opinia została wystawiona ( zdaje sie że pisałeś że to google). Jeśłi opinia narusz ich regulamin tylko oni bedą moglia ją usunąć. Jeśłi nie to tylko postepowanie cywilne i usuniecie na podstawie wyroku sądowego.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@nkowalik Spory, które zaistniały na Allegro są rozpatrywane przez Allegro. To co się dzieje poza portalem nikogo nie interesuje i nie upoważnia Allegro do wyciągania jakichkolwiek konsekwencji. Powtarzanie o blokadzie konta nic nie da. Na tej samej zasadzie mógłbyś poprosić sąsiada aby podjął działania przeciwko sprzedawcy. Pomówienie nie wystąpiło na Allegro - niech to do Ciebie dotrze, że dalsze pisanie o tym nic Ci nie da.

oznacz moderatorów