anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

PONÓW PŁATNOŚĆ a e-KARTA PODARUNKOWA

patryk90patole
#1 Nowicjusz#

Witam,

 

Zakupiłem przedmiot, którego wartość z przesyłką to 709 zł (659 + 50).

 

1) Wybrałem SZYBKA PŁATNOŚĆ->PRZELEW TRADYCYJNY (via PayU), Po czym wpisałem kod z e-karty podarunkowej o wartości 100 zł (faktycznie posiadam tylko sam kod) i wydrukowałem blankiet na 609 zł. Wycieczkę do punktu opłat planowałem na dzień jutrzejszy.

Po kilku godzinach zadzwonił sprzedający i powiedział, ze płatność rozpoczęta i nie ma kasy. Więc wytłumaczyłem, że środki będą dopiero w okolicach piątku, bo zwykle tyle to trwa.

 

2) Dla pewności wybrałem opcję PONÓW PŁATNOŚĆ i ponownie wpisałem kod z e-karty podarunkowej BEZ drukowania nowego blankietu.

 

Jednak po dłuższym zastanowieniu zorientowałem się, że każde ponowienie powoduje zmianę numeru płatności oraz zmianę numeru konta do wpłaty na drukowanym blankiecie.

 

3) Więc jeszcze raz wybrałem opcję PONÓW PŁATNOŚĆ oraz wpisałem kod z e-karty podarunkowej i wydrukowałem nowy blankiet z kwotą 609 zł.

Natomiast w szczegółach zakupu widnieje kwota 709zł (659 zł przedmiot + 50 zł przesyłka). Jutro rano planuję udać się do punktu i opłacić zakup zgodnie z blankietem na 609 zł.

 

Czy po 2 ponowieniach płatności moja karta podarunkowa faktycznie obniży wartość mojego zakupu? Czy nie dojdzie do sytuacji, że ja wpłacę na poczcie 609 zł, a na koniec okaże się, że jednak brakuje tych 100 zł z karty podarunkowej, bo została wykorzystana przy pierwszej próbie opłacenia zakupu?

 

Będę niezmiernie wdzięczny za odpowiedź.

Pozdrawiam serdecznie!

oznacz moderatorów
1 ODPOWIEDŹ 1

xyz96
#21 Demiurg#

Za pierwszym razem po wpisaniu kodu też miałeś blankiet na 609 zł. Anulowanie i ponawianie płatności nie ma wpływu na możliwość wykorzystania kodu karty. Gdyby kod nie zadziałał, miałbyś nowy blankiet na pełną kwotę. Płać śmiało.

oznacz moderatorów