anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

poradnik kupowania mix lego na kg

Client:47650520
#7 Wielbiciel#

Ostatnio zakupilem kilka paczek z uzywanym lego i „mix na kg”, od kilku sprzedawcow.

Nazwijmy je narazie mix ”lego”. wyjasnie dlaczego.

A wiec jezeli wpadniemy w nostalgie lego (jak ja) a nie chcemy przeplacac to kupujemy uzywany mix klockow bo jest kilkukrotnie tanszy od nowych. Okazyjna cena 50zl/kg jest kuszaca. Za tyle mozemy miec autko 100 el -150g.

Aby uniknac rozczarowan musimy zwrocic uwage:

1. Czy sa figurki - najwazniejsze - wiekszosc jest przesortowanych pod tym katem co znacznie obniza wartosc i szanse na skompletowanie zestawu w celu kolekcjonowania lub odsprzedazy. Nie jestem zwolnennikem rozbierania ludzikow na czesci pierwsze, takze zostaje mi do wyboru kilka aukcji na setki 😉

2. Po 2 primo najwazniejsze - Spytaj sie o orientacyjna ilosc obcych klockow, zabawek, bionicle, lego technics. Mialem tak ze 3 z 6kg klockow byla chinska… Tutaj jezeli chcemy byc skurpulatni to badanie pod mikroskopem kazdego elementu sie przyda.

3. Duze elementy jak kola, spinnery waza kilkadziesiat gram, a co zbudujesz z 1 kola lub na co ci porysowany spinner? Aukcje typu 100g lub 1kg klockow (albo na sztuki :P) to 2 kategoria przesortowana pod tym wzgledem. Nie spodziewaj sie wielkiej ilosci niepogryzionych mieczy i wzglednie calych figurek.

4. Zabrudzenia niestety sa nieuniknione. Plastelina jest najgorsza (i kropelka/epoxyd :)) , obok pogryzionych przez dzieci mieczy, glowek i przez psa lodzi. Zawsze sa ukruszone lub zlamne czesci. Zdazaja sie pozolkniete klocki. Dla mnie zlom.

5. Czasem waga jest zawyzona przez pudelka, instrukcje i obce elementy.

6. Jezeli chcesz cos z tego zlozyc niz dokupic braki „a noz sie trafi”, instrukcje lub konkretne zestawy beda wymagane.

7. Zastanow sie w jakim celu je kupujesz. Do budowania? Najpierw przesortuj i umyj. Dla zestawow? Cena 1/3 nowego zestawu (tych do 100zl) demotywujw. Wiedzac ze musisz dorzucic kilka brakujacych czesci i nie jest to towar chodliwy.

Takze jak ktos podaje cene nowych 10tys a sprzedaje za 2.5tys jako “okazja” wcale nie znaczy ze jak zlozysz i sprzedasz pojedynczo to zarobisz drugie tyle patrzac ile tygodni musisz poswiecic na przywrocenie do stanu zadbanego i skompletowanego.

Weekend sie skonczyl a ja zostalem z 20kg klockow w kilkudziesieciu pudelkach. W piatek od nowa zaczynam motywacje 😜

milego dnia 😁

 

oznacz moderatorów
1 ODPOWIEDŹ 1

milka1234567890
#18 Luminarz#

🤣🤔

😎☹️

oznacz moderatorów