anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Potencjalne oszustwo

Albatros37
#1 Nowicjusz#

donini_donini taki sprzedwaca sprzedał mi podróbę paska. Pasek rozpadł się dosłownie po 3 mieś. Na moją prośbę o zwrot otrzymałem dzisiaj taką informację 

Pasek jest oryginalny. zwrot nie jest możliwy po 3 miesiącach. idź na policję!

Jak mam zareagować?

 

 

dzisiaj, 16:46

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

Client:76002865
#8 Zapaleniec#

Złóż reklamacje. Standardowy czas na odstąpienie to 14 dni a rękojmię 2 lata. Na jakiej podstawie twierdzisz że to podróbka?

oznacz moderatorów

Albatros37
#1 Nowicjusz#

Pasek rozpadł się po moze 10 użyciach! Mam oryginalny taki sam tylko inny kolor! Kompletnie inna konsystencja materiału. Poza tym pasek takiej firmy jak Mont Blanc nie rozpada się i nie urywa po kilku użyciach!

 

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

Poczytaj o rękojmi. Bo do zwrotu prawa już faktycznie nie masz, masz za to prawo do reklamacji. Kupiłeś od firmy?

 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

Albatros37
#1 Nowicjusz#

Trudno powiedzieć czy to firma czy osoba! Pierwszy raz się z takim czymś spotkałem! Jak wogóle zrobić taką reklamację tutaj na Allegro? Ponieważ tak jak pisałem pan dosc lapidarnie wysłał mnie na policję!

 

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

Jak wszędzie - należy w piśmie reklamacyjnym przedstawić swoje roszczenia oraz dostarczyć pismo razem z reklamowanym towarem do sprzedającego. 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Albatros37 

Na początek skontaktuj się z Allegro w tej sprawie przez formularz;

https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=65a29468-5e40-4672-a8d6-e0a1f77e6d3a&subjectId=5d429015-5...

Kliknij nazwę sprzedającego a następnie „oceny i komentarze”, tam będzie napisane czy to firma.

Jeśli to firma, wyślij pismo reklamacyjne bez odsyłania przedmiotu i określ swoje żądania, naprawa, wymiana, odstąpienie od umowy (na podstawie art. 560 Kc.) Brak odpowiedzi na reklamację w ciągu 14 oznacza jej uznanie.

Jeśli to prywatny sprzedawca masz znacznie trudniej, po wysłaniu reklamacji pozostaje liczyć na pomoc Allegro, bo na sąd się raczej nie zdecydujesz. Właśnie w takich przypadkach potrzebna jest możliwość wystawiania ocen po 90 dniach, którą Allegro zabrało.

oznacz moderatorów