anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Potrzebuje porad ludzi którzy znają się na laptopach i dyskach

MAMY ROZWIĄZANIE!
piimaa
#13 Ambasador#

Chcę kupić na allegro COŚ, co nazywa się adapterem dysku. Niestety, nie wiem dokładnie który adapter kupić.

Laptop to HP 820-G2. Ma on dziwny port a dziwny bo jest to jakieś M.2 COMBO.

Dlaczego COMBO?

No bo według producenta obsługuje dyski M.2 PCIe a u mnie zamontowany jest dysk M.2SATA i pasuje i działa.

Sprawdziłam PINY i tzw. klucz i teoretycznie (jak na oko) da się tu wpiąć dyski M.2 PCIE oraz M.2-SATA.

Mniejsza z tym, nie chcę ryzykować z zakupem dysku w ciemno i zostanę przy tym co mam, a mam dysk Adata Su900 256GB na kościach MLC. Dysk super, zero problemów od 2 lat, zużycie 0%, wydajność w testach jak w nowym. Chcę zostawić ten dysk ale chcę przepiąć do pod port M.2 jakimś adapterem.

Widziałam takie adaptery na allegro, grosze kosztują ale są za duże, nie wejdzie mi to w obudowę dlatego muszę zasięgnąć porady specjalistów.

Czym jest taki adapter SATA to M.2-NGFF?

To jest tylko przelotka bez jakiejkolwiek elektroniki która zmniejsza pinologię i zmienia kształt portu?

Oglądam te płytke i nie widzę tam elektroniki, rezystorów i podobnych czyli jak? Nic nie ma?

Chcę zrobić taki numer:

Port M.2 PCIe w moim laptopie jest bootowalny. Internet mówi że wchodzą tam dyski nawet NVME PCIE 3.0x4 ale ile w tym prawdy to nie wiem, gdy laptop powstawał takich dysków M2 nie było jeszcze.Ważne że port jest bootowalny i że uruchamiam bez problemu system z dysku M.2 (mam taki mały LiteOn M2 SATA32GB dodatkowo).

O obudowę laptopa (alu kadłub nie dbam, i tak była spiłowana pilnikiem aby wchodziły tam dyski M.2 2280 zamiast M.2 2242 (i spokojnie 2280 wchodzą). Kolega kiedyś testował jakiś dysk Plextor NVME 256GB 2280 ale nie zapisaliśmy modelu. Dysk ten osiągnął w tym porcie wartości READ:1000MB/s i WRITE 1000MB/s. Port tego laptopa ponoć ma takie ograniczenia (a dysk był READ 2800/write 1300).

Pomyślałam aby wyjąć elektronikę dysku ADATA SU900 (jest mała), zastosować jakąś przelotkę M.2>SATA i upchać to gdzieś w obudowie (spokojnie znajdę miejsce) oraz... w miejsce dysku 2.5" wstawić dysk na moje dane (jakiś hdd 1TB 2.5").

Teoretycznie jest to możliwe gdy wykombinuję odpowiedni adapter aby podpiąć ADATĘ pod slot M.2.

1. Czy istnieje taki adapter na jakiejś taśmie odpowiednio długiej tak aby upchać gdzieś elektronikę od dysku 2.5"?

2. Czy, taki adapter można wykonac samemu np. z pomocą lutowanego wtyku M.2-NGFF i lutowanego wtyku SATA  łącząc oba cienkimi przewodami?

 

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@piimaa Cześć! Niestety nie znam odpowiedzi na to pytanie, ale szukam wsparcia wśród osób, które mogą coś na ten temat wiedzieć. Wrócę tu, kiedy czegoś się dowiem i jednocześnie zachęcam całą Społeczność do zapoznania się ze sprawą - być może znajdzie się wśród nas ekspert 🙂 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@piimaa Cześć! Po konsultacji otrzymałam odpowiedź. M.2-NGFF jest kompatybilny z SATA SSD i można zlutować złączki kabelkami, będzie to coś takiego:

 
 

ko_alka_2-1631513341467.png

W przypadku wątpliwości przed zakupem proponuję, żebyś skontaktowała się ze sprzedającym za pośrednictwem Centrum Wiadomości i dopytała o szczegóły. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów