anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Potwierdź że jesteś człowiekiem...

MAMY ROZWIĄZANIE!
piimaa
#13 Ambasador#

W jakim celu wporwadzona jest ta "chora" weryfikacja użytkownika tuż po zalogowaniu?

Jakim cudem w XXI wieku w dobie wszędobylnej informatyzacji idącej pełną parą...  roboty sieciowe i inne "gady" mają możliwość zakładania kont i logowania się do takich serwisów jak allegro i ... aby chronić się przed takowym trzeba wprowadzać "chore" i wnerwiające użytkowników weryfikacje?

Robot sieciowy jest na mocy zarejestrować w Allegro konto, dokonać weryfikacji mailem, weryfikacji SMS-em (numer telefonu) i logować się do Allegro? Jeśli jednak tak to ... po co?  Kupi sobie coś, nie zapłaci i mu wyślą czy może wystawi coś na sprzedaż, zwinie kaskę i nic nikomu nie wyśle? A numer konta bankowego to robot skąd sobie weźmie?

Pytanie zatem powstaje: kogo chroni weryfikacja typu "potwierdź że jesteś człowiekiem..."?

Po co to jest wprowadzone?

 

Przy okazji: da się usunąć w jakikolwiek sposób zapytanie widniejące tuż po zalogowaniu: czy chcesz bezpieczniejszej ochrony? Da się w jakikolwiek sposób kliknąć gdziekolwiek "NIE, NIE CHCĘ, NIE PRZYPOMINAJ MI TEGO PO RAZ TYSIĘCZNY"

?

 

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11
Client:94057046
#14 Krzewiciel#

To weryfikacja przed robotami, które skanują Allegro i zrzucają zdjęcia/opisy/ceny z platformy.

Warto dodać, że to zabezpieczenie w ogóle nie działa, bo bazuje na tak trywialnych mechanizmach, że nie trzeba mieć doktoratu, żeby to obejść.

oznacz moderatorów
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

Rozumiem, że prośba o potwierdzenie, że nie jesteś robotem, jest dla Ciebie uciążliwa. Czy mogę Cię prosić o przesłanie Twojego adresu IP na spolecznosc@allegro.pl? Sprawdzę to.

W międzyczasie czy możesz sprawdzić, czy po wyłączeniu wszystkich wtyczek, rozszerzeń w przeglądarce oraz aplikacji działających w tle, wciąż otrzymujesz prośbę o weryfikację? 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów
piimaa
#13 Ambasador#

5.173.138.169

Ja nie mam nic do ukrycia a hakerów i innych gadów się nie boję 🙂

oznacz moderatorów
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@piimaa, wyłącz wszystkie wtyczki, dodatki w przeglądarce i dodatkowo wszystkie aplikacje działające w tle. Prawdopodobnie właśnie przez to traktujemy Cię jak potencjalnego robota. 😉
🤖

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów
piimaa
#13 Ambasador#

To nie to, po prostu Allegro nie lubi Linuxa a raczej Unixa bo to co używamy jest na bazie Gentoo. Allegro lubi Windowsa 🙂 i MacOS-X'a, lubi też klasyczne przeglądarki. Ja niestety nie mam możliwości zmiany systemu, zatem muszę się męczyć ale sprawdziłam, na Windowsie i klasycznym jakimś Chrome czy Operze a nawet na Firefoxie takich przygód nie mam.

oznacz moderatorów
AlexBia
#7 Wielbiciel#

Korzystam z allegro od 18 lat ale ostatnio stało się nieużywalne. Każde otwarcie strony wymaga potwierdzenia, że jestem człowiekiem.

Więcej czasu zajmuje mi potwierdzanie, niż przegląd ofert. Programistów, którzy to wdrożyli powinni zwolnić.

oznacz moderatorów
maxr01
#17 Koryfeusz#

Wyślij im swoje zdjęcie - to powinno rozwiązać problem.

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@AlexBia Otrzymałam Twoją wiadomość mailową, ale czy możesz jeszcze przesłać nam zrzut ekrau, gdzie widoczny będzie ten komunikat? 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
piimaa
#13 Ambasador#

U mnie po chwilowej zmianie na Windows przestały dziać się te cuda.

Gdy wracam na Linux zaczyna się wszystko od początku...

oznacz moderatorów
Lukider
#1 Nowicjusz#

Twój wywód jest w stylu , "zwolnić  kierowcę autobusu bo te fotele są za wysoko/za nisko/zbyt niewygodne/to okno za bardzo się telepie" :DDD

 Takie decyzje podejmuje zarząd allegro i ma ku temu zapewne bardzo silne powody (a nie programista  :D)

U mnie to potwierdzenie pojawiają się gdy pracuję z sieci firmowej, z której wychodzi duży ruch do allegro z jednego adresu , tak więc oczywiste zachowanie .

oznacz moderatorów
jkatnik
#1 Nowicjusz#

Jesli już wprowadza się rozwiązanie typu "reCaptcha", które jest strzałem w kolano z punktu widzenia UX, to trzeba  to robić chociaż tak, żeby działało. Nie umiecie to nie zabierajcie się za to. Albo wynajmijcie, kogoś kto potrafi.

U mnie natomiast wygląda to tak:

1. Na "pracowym" profilu Chrome nie pojawia się w ogóle
2. podobnie na FireFox
3. Na prywatnym profilu Chorme, którego wykorzystuję przez 80% czasu, niezależnie czy jestem w VPN czy nie, czy używam wtyczek, po wyczyszczeniu cache'u, ciastechek, local storage itd - zawsze mi to badziewie wyskakuje. Nawet po przesunięciu puzzle'a nie mam dostępu do allegro. Problem zgłaszałem przez załączony formumlarz ale zero odzewu.

Pozostaje tylko przez zaciśnięte zęby cytować Adasia Miauczyńskiego - "Ja p******ę, k***a!"

Pozycja monopolistyczna na rynku e-commerce rozleniwia.

jkatnik_0-1675522707373.png
FYI: @mr_oma 

oznacz moderatorów