anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Poważny zakup - komputer

borneq
#9 Pomysłodawca#

Chcę kupić wypasiony komputer za 12 tysięcy, obawiam się, bo to nie komputer za tysiąc czy dwa. Skoro kupuję przez Allegro, nie będzie możliwości że wpłacę kwotę a po prostu mi nie wyślą?

Najpierw myślałem o Komit, teraz chcę kupić w AnimeCraft, według ich strony www, w ogóle nie zajmują się komputerami. Ale na Allegro mają potężny wybór, myślę, że sprzedaż jest w postaci , która w informatyce nazywa się "lazy": czyli otrzymują zlecenie i dopiero w ciągu paru dni składają odpowiedni komputer, stąd wybór każdej konfiguracji, która się zamarzy. Widziałem że mają bardzo dużo procentowo pozytywów (poleca 100%) a na wykazie szczegółowym widziałem pozytywne opinie w przypadku kupna komputera. Tym niemniej się obawiam jak wpłacić? zwykle wpłacam blikiem, ale nie takie kwoty, jak dostawa? jeśli chodzi o DPD , to były problemy z dostawą: tylko od poniedziałku do piątku i w godzinach rannych, mimo że pracuję tylko do 13, nie mogłem odebrać monitora, który gdzieś kurier zostawił , a komputer i to drogi to co innego. Chciałbym zapytać się o doświadczenie kupna drogich przedmiotów.

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

LEW433
#21 Demiurg#

To wybierz inną formę dostawy, kupujesz i płacisz ale ważne żeby to było przez Allegro. Osobiście ie kupowałbym tak kompa poprzez Allegro ale każdy ma wybór.

oznacz moderatorów

borneq
#9 Pomysłodawca#

Jak preferował byś kupno komputera i to drogiego? Jutro postaram się do nich zadzwonić,

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Ja szukałbym zaufanego punktu z odbiorem osobistym. Inny sposób to jak kupel robi ustala co ma być i szuka promocji w wyszukanych media ...itd. Najważniejsze kupić od pewnego sprzedającego. Tu są na gadane "mistrzowie" w kompach, poczekaj a może Ci doradzą.😁

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@borneq widzę, że zaspamowali allegro - 40000 konfiguracji komputerów

w osobnych ofertach

z doświadczenia firmy, która ponad 26 lat montuje komputery powiem Ci tylko kup komputer stacjonarnie lokalnie - tutaj kompletnie nie wiesz co dostaniesz

druga kwestia to ewentualne gwarancje i usterki - lokalnie porozmawiasz sobie z osobą składającą komputer i wyjaśnisz nieścisłości - nie zawsze muszą to być usterki typowo sprzętowe

komputerów kupowanych w firmach na x m czy k (o gruchotach z allegro już nie wspomnę z 15 letnimi procesorami do gier) mieliśmy na serwisie już mnóstwo - ratunku, nie działa, a twierdzą, że sprawny 😉

 o problemach z transportem kurierem, można książkę napisać

kilka stówek więcej da Ci komfort i spokój, niż pozorne oszczędności

jest takie polskie przysłowie : Chytry dwa razy traci 🙂

 

na allegro możesz sobie poleasinga kupić -  ja będzie trefny to Ci wymienią na inny egzemplarz

 

oznacz moderatorów

pecela
#17 Koryfeusz#

Ja to bym się zastanowił czy czasem ktoś im się nie włamał na konto i nie powystawił tych ofert. AnimeCraft handluje mangami, książkami, figurkami, grami i ogólnie gadżetami z Japonii i Azji wschodniej. Komputery, to nie ich branża.

oznacz moderatorów

borneq
#9 Pomysłodawca#

Jednak Komit, sprzedają dużo komputerów a nie mangę i animę,

oznacz moderatorów

JanMro91
#1 Nowicjusz#

Na allegro jest funkcja allegro protect niby działa przez 2 lata od zakupu... ale była historia o sprzedającym który opchnal sprawna kartę graficzną...kupujący stwierdził że jest uszkodzona....była batalia między nimi przez allegro i konsultantów...finalnie kupujący odesłał kartę graficzną...starego trupa z ubiegłej epoki...gość nagrał na filmie ....a allegro...zwrocilo środki kupującemu...na szczęście nie obciążyli tym sprzedającego, tak że jak stać cię na kompa za 12 kafli...to stać cię na paliwo  , pociąg, autobus, samolot...by jechać odebrać przedmiot osobiście 

oznacz moderatorów

borneq
#9 Pomysłodawca#

A jak z platnością tak dużych kwot, przez Blika ?

oznacz moderatorów

milka1234567890
#18 Luminarz#

Płatność jak każda, to zależy od twojego banku.

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@borneq  Przez blika?  A takie kwoty chodzą blikiem?  Nie pamiętam ale chyba sa w bliku jakieś ograniczenia.

Blik to szybka płatność, kto szybko płaci ten  2 razy płaci, to  ulubione powiedzenie znajomej księgowej.

Takie kwoty to tylko przelew, jeśli Allegro to przez PayU,  jesli do innej firmy to na podstawie faktury proforma. Nigdy "na słowo"

I jeszcze jedno, jeśli wiesz jaka konfiguracja ci sie zamarzyła to kupujesz fabrycznie nowe częsci z gwarancją i składasz sam albo prosisz kogoś kto się zna na konfiguracji.  Masz pewność, wiesz co masz. 

oznacz moderatorów