anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Powiadomienie gdy pojawi się oferta kupna

appleivona
#8 Zapaleniec#

Witajcie, czy jest może funkcja na allegro która powiadamia gdy pojawi się produkt na allegro? poszukuję kilku publikacji naukowych, łatwiej by było gdybym dostała na maila powiadomienie, że produkt pojawił się na allegro i mogę go kupić. Czy ktoś wie czy istnieje tego rodzaju funkcja?

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

KostekMax
#10 Popularyzator#

Za bardzo nie wiem jak taka funkcja miała by działać. Po nazwie aukcji, opisie czy jakimś numerze ISBN etc?

Jak tu 50% sprzedawców nie potrafi precyzyjnie opisać czy zakwalifikować do odpowiednich kategorii sprzedawanych produktów to trudno byłoby aby jakiś skrypt potrafił to znaleźć.

Ale jakby jakiś magik opracował coś takiego zapewne sam bym używał.

oznacz moderatorów

appleivona
#8 Zapaleniec#

Marzę o tym już ponad 10 lat, a skoro Allegro tak się rozwija, stwierdziłam, że może przyjemnie znów zaskoczy i taka funkcja już istnieje.

Wydaje mi się, że w przypadku tytułów książek i ich autorów nie jest to zbyt skomplikowane. 

Marzę o książce: Weroniki Liszewskiej pt. Konserwacja zabytkowych pergaminów (Nowe metody uzupełniania ubytków z użyciem włókien pergaminowych)

Rysunki pieczęci Kajetana Wincentego Kielisińskiego,  Piotra Pokory  i wiele innych 

Mnóstwo czasu tracę za każdym razem sprawdzając tytuły, a czasem widziałam, że już było i np. nikt nie kupił aaaaaa i już nieaktualne .. 

 

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@KostekMax No przecież "obserwowane wyszukiwania", no co Ty😂

@appleivona Na ten przykład https://allegro.pl/listing?string=weronika%20liszewska i klikasz sobie na gwiazdkę u góry po prawej opisaną jako "obserwuj wyszukiwanie". Wtedy takie wyszukiwanie pojawia Ci się tutaj https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/obserwowane/wyszukiwania (musisz mieć zaznaczone powiadomienia mejlowe).

A co do zakończonych niesprzedanych, to tu https://allegro.pl/moje-allegro/moje-konto/centrum-wiadomosci/wiadomosci/new-message wpisujesz nick sprzedawcy i pytasz, czy jeszcze to ma.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

KostekMax
#10 Popularyzator#

Nie nie, to znałem. Może źle zrozumiałem pytanie autorki.

Chodziło mi o sytuację kiedy ktoś wystawi jakąś książkę której szukam i zatytułuje "Książka używana tanio" albo źle wpisze tytuł.
To wtedy takie ustawienie mnie nie poinformuje.

Myślałem że chodzi o opcję która takie zakamuflowane oferty też wynajdzie 😜

 

oznacz moderatorów

appleivona
#8 Zapaleniec#

Dziękuję za podpowiedzi, tych dóch pozycji brak na Allegro są to niemal białe kruki, w tym jest problem. Funkcję obserwowanych i zaznaczenia "gwiazdką" znam. Chcodzi o to, aby móc zaznaczyć wyszukiwane pozycje, których w tej chwili brak na Allegro i abym dostała powiadomienie na maila, że ktoś wystawił wspomniane wyżej publikacje (lub inne poszukiwane przedmioty konkretnej marki), aby ich nie przegapić. 

Wiele lat obserwuję ofertę allegro i nie doczekałam się tych pozycji. Ta pozycja w linku, którą Pan przysłał to zbieżność nazwisk, chodzi o inny tytuł książki Liszewskiej dotyczy konserwacji zabytkowych pergaminów. Publikację tę  widziałam na allegro wystawioną kilka lat temu  za 300zł. Byłam uwcześnie studentką i taka przesadzona cena nie wchodziła w grę.

 

Chodzi mi o funkcę , która działałaby na zasadzie zapotrzebowania kupującego. Czasem też jest tak, że ktoś ma w domu tego rodzaju książki, nie potrzebuje ich i mógłby wystawić na potrzebę szukających.  

 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Knowhere Oczywiście jak produkt był albo jest w ofercie na Allegro a jak go nigdy nie było to jak dodasz do obserwowanych ?

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@LEW433 Tak samo jak te, które pojawiają się w wynikach szukania. Może czegoś nie być teraz i przez pół roku, ale gdy się pojawi na allegro, to i automatycznie pojawi się w mejlingu.
Wiem, bo sam mam w obserwowanych wyszukiwaniach np. rzadkie procesory czy pamięci, które pojawiają się na allegro czasem raptem ze 2x w roku, ale gdy już są, to wtedy widzę to w mejlu, który przychodzi codziennie rano.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Knowhere Oczywiście ale muszę kiedykolwiek zaistnieć na Allegro

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@LEW433 Jak zaistnieją, to pojawi się o tym info w mejlu. Bo na to, co ktoś wystawia na allegro, nie ma się przecież żadnego wpływu. Nieprawdaż?;>

Prosty przykład https://allegro.pl/listing?string=%22fx-60%22 gdzie mimo, że nie ma takiej oferty na allegro, to można kliknąć gwiazdkę i dodać do obserwowanych. A gdy już się pojawi, to wtedy przyjdzie mejl z informacją o tym fakcie.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Prawdaż

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@appleivona Tak jak przed chwilą pisałem do @LEW433  - obecnie może tego nie być na allegro, ale gdy tylko się pojawi, to będzie o tym info w mejlu. Wiem z autopsji.

Wyszukiwanie z Liszewską, to był tylko przykład. Niestety wyszukiwarka allegro działa tak, że jak nie znajduje wpisanej frazy, to podstawia podobne wyniki wyszukiwania. Ale to nie problem, bo można zrobić np. tak https://allegro.pl/listing?string=%22weronika%20liszewska%22&description=1 i odpadnie niepotrzebny "szajs" (w powyższym przykładzie zaznaczone jest wyszukiwanie w opisach ofert, dlatego pojawiła się jedna pozycja, bo ma w opisie frazę "WERONIKA LISZEWSKA, JACEK TOMASZEWSKI, Traditional Japanese methods and European conservation principles in the restoration of the kakemono scrolls from the collection of Asia and Pacific Museum in Warsaw")😉

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów