anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Powiadomienie o zakupie nielegalnego towaru

Grobson1
#1 Nowicjusz#

Dzień Dobry,

otrzymałem e-mail z adresu info@powiadomienia.allegro.pl o nabyciu (od legalnego podmiotu w PL) nielegalnego towaru. Prośba o informację zwrotną jaka jest przewidziana procedura - reklamacja do podmiotu czy platformy? Zwrot towaru wydaje się być niestosowny. 

Z góry dziękuję za pomoc.

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Grobson1 czy możesz przesłać nam tę wiadomość na adres spolecznosc@allegro.pl Sprawdzę to, ale muszę wiedzieć, o jakie zamówienie chodzi. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Tofilek007
#7 Wielbiciel#

Mam ten sam problem. Zakup dokonany był 18.01.2024 a dopiero dziś taka wiadomość :

"Zakupiony przez Ciebie na allegro.pl towar (przedmiot, treść lub usługa) został uznany za nielegalny (Naruszenie praw do znaku towarowego i/lub praw autorskich ).

Jeżeli towar jest niezgodny z umową, możesz skorzystać z uprawnień dot. niezgodności towaru z umową wynikających z przepisów ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta (artykuł 43a i następne). Więcej informacji o zasadach reklamacji znajdziesz tutaj."

Co zrobić w tej sytuacji?

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@_HolaOla_ Tak samo, jak Ola już pisała wyżej, prześlij proszę kopię tej wiadomości na wskazany adres.

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

Tofilek007
#7 Wielbiciel#

Wysłane. Dziękuję 

oznacz moderatorów

alicja15-16
#7 Wielbiciel#

Czemu allegro powiadomia kupujących,  rozumiem dyrektywa unina ale nawet do regulaminu nie zostało nic wpisane o powiadomieniach kupujących jak kupują coś nie legalne?

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@alicja15-16wiadomości wysłane do kupujących wynikają z obowiązków informacyjnych nałożonych na nas na podstawie Aktu o Usługach Cyfrowych. mamy obowiązek wysyłać takie powiadomienia. 

DSA jest rozporządzeniem Unii Europejskiej. Jego przepisy obowiązują w Polsce, Czechach i na Słowacji bez potrzeby odrębnej implementacji do prawa krajowego. 
DSA reguluje następujące zakresy tematyczne:
- zwalczanie nielegalnych treści w internecie, w tym nielegalnych towarów, usług i informacji,
- odpowiedzialność pośredników internetowych,
- nowe zasady reklamy na platformach internetowych,
- identyfikowalność przedsiębiorców na internetowych platformach handlowych
- przejrzystość w odniesieniu do platform internetowych,
- wzmocnienie nadzoru nad platformami internetowymi.
W związku z tym kupujący otrzymują powiadomienia jeśli zamówili produkty z ofert naruszających przepisy.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Client:95552591
#1 Nowicjusz#

Ale co to w sumie oznacza dla kupującego ? Co należy zrobić? Zakupiłem olejek do twarzy dla żony i dostałem takie powiadomienie mailowo.

oznacz moderatorów

Tofilek007
#7 Wielbiciel#

Napisalam do sprzedającego i nie długo później dostałam wiadomość od allegro, że zatwierdzono zwrot na zakupione produkty. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

To moim zdaniem oszustwo! towar kupiony po 2023 roku a więc nie pasuje tu!

oznacz moderatorów