anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Próba wyłudzenia allegro po wygraniu licytacji

MAMY ROZWIĄZANIE!
robz95
#7 Wielbiciel#

Wygrałem licytację na allegro. W przeciągu 10 minut otrzymałem email z dziwne nazywającego się konta: "<29ccoq08os@allegromail.pl>" o poniższej treści:

robz95_0-1594158411884.png

Oszust podszywa się pod sprzedającego, posiada wszystkie moje dane oraz sprzedającego. Załącza link do płatności na scamowej stronie internetowej. Ku przestrodze

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4
Knowhere
#21 Demiurg#

@robz95 Jesteś tego pewien?😏

https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/kontakt-z-klientem/jak-wyswietlamy-adresy-e-mail-w-koresp...

Swoją drogą, to już od ponad dwóch lat tak jest https://allegro.pl/pomoc/aktualnosci/zapowiadamy-zmiany-w-korespondencji-e-mail-prowadzonej-w-ramach...

PS Załączoną grafikę widzisz tylko Ty (do czasu, aż nie zaakceptuje jej któryś z moderatorów).

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@robz95 Dokładnie tak jak napisał @Knowhere, adresy mailowe na Allegro są tak prezentowane od ponad roku, więc wszystko jest tutaj w porządku. Jeśli chodzi natomiast o wiadomość mailową ze zrzutu, to jest automatyczna informacja od Sprzedającego wysłana przez zewnętrzne oprogramowanie i również jest ona prawidłowa. Możesz być spokojny, nie ma tutaj żadnych podejrzanych informacji i powodów do niepokoju. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
terazauto
#13 Ambasador#

Z trwogą obserwuję jak łatwo używa się takich zwrotów jak: "oszust" , "wyłudzenie" "złodziej" "naciągacz" totalnie nie znając się na rzeczy.... Takich właśnie mamy obywateli. Z kompleksów i PRL-owskiej szkoły nauczeni że każdy czai się żeby OSZUKAĆ ! 🙂

Dejta spokój.....

oznacz moderatorów
robz95
#7 Wielbiciel#

Niestety nie zgodzę się z Twoim komentarzem. Jestem osobą młodą więc żadnych kompleksów z czasów PRLu nie mam, bo czasów tych nie znam. Jestem czujny na takie maile, ponieważ kilkukrotnie spotkałem się z próbami wyłudzenia w internecie. Raz poprzez kopię strony paypal, a drugi raz poprzez próbę wyłudzenia przez Gumtree. W obu przypadkach sprawa została zgłoszona na policję. W tym przypadku się pomyliłem, nie znałem się i nadużyłem znaczeń tych słów o których wspomniałeś. Tu masz rację. Jednak wolę stworzyć taki post i się upewnić, niż dać się oszukać w internecie.

oznacz moderatorów