anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Próba wyłudzenia? "Twoja paczka zostala wstrzymana z tytulu niedoplaty"

Client:89632767
#1 Nowicjusz#

Witam wszystkich. Po zakupie towaru otrzymałem taką wiadomość: "Twoja paczka zostala wstrzymana z tytulu niedoplaty 2.50 PLN Przepraszamy za utrudnienia. Prosimy uregulowac naleznosc: [edytowano]" . Wygląda mi to ba próbę wyłuxzenia danych do logowania bankowego. Jak się zachować, czy takie rzeczy zgłasza się administracji Allegro ? 

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Client:89632767 Cześć! Nie klikaj w żadne linki, to próba oszustwa. Przed tego typu wyłudzeniem ostrzega policja: https://mazowiecka.policja.gov.pl/wsz/aktualnosci/73950,OTRZYMALES-SMS-Z-INFORMACJA-O-KONIECZNOSCI-D... 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

milka1234567890
#17 Koryfeusz#

Olać i tyle, oszustwo.

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Tak działają oszuści którzy podsyłają linki do opłaty nieistniejącego długu a w rzeczywistości potrzebują twoich danych by Cię oskubać z tego co masz na koncie .

oznacz moderatorów

Client:95859591
#1 Nowicjusz#

Tak tylko że oszust jakimś cudem się dowiedział że zamawiałem jakiś towar. Miesiąc temu aktualizowałem hasłą do wszystkich stron. Najbardziej mnie interesuje jak się tego dowiedział. No ale trudno nic z tym nie zrobię

oznacz moderatorów

Client:95859591
#1 Nowicjusz#

Zamówiłem towar na allegro i dostałem sms z próbom wyłudzenia, nie wiem gdzie to mogę zgłosić Screenshot_20221227-093633_Messages.jpg

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Client:95859591 dziękuję za Twoje zgłoszenie! Dobrze, że zachowałeś czujność i nie wchodziłeś w link.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów