anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Prawdopodobne oszustwo?

mielony2006
#8 Zapaleniec#

Witam, zaplacilem z gory, za telefon, koles podal nr przesylki i dostalem info, ze zostala odebrana, zero kontaktu z nim, przez allegro lokalnie, jutro zzglaszam na policje, odzyskam pieniadze przez allegro jest taka mozliwosc ?

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

mielony2006
#8 Zapaleniec#

ok czyli powinienem odzyskac, a ile czasu trwaja takie operacje mniej wiecej ? W jakim czasie od rozpatrzenia wnioski dostajemy pieniadze ?

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@mielony2006 Nie wiem, ale chyba nie potrwa to długo. Poczekaj na innych. Może wiedzą.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@mielony2006 Jeśli nie otrzymasz towaru, po 14 dniach od zakupu możesz wystąpić o zwrot wpłaty z POK https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/program-ochrony-kupujacych/co-zrobic-aby-otrzymac-rekompensa... Nie musisz zgłaszać sprawy na policję. Średni czas rozpatrywania wniosku to 7 dni, choć regulamin stanowi, że jest to 30 dni. Allegro zwraca pieniądze do 7 dni od rozpatrzenia wniosku.

oznacz moderatorów

mielony2006
#8 Zapaleniec#

Rozumiem, ze nie muszę zgłaszać sprawy, ale czy nie będzie lepiej jej zgłosić ? Czy to dla Allegro bez różnicy 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Jeśli otrzymasz towar niezgodny z opisem, powinieneś zgłosić, choć też niekoniecznie, ale gdy w ogóle nie otrzymasz towaru, zgłaszać nie musisz. Jeśli jednak chcesz, możesz zgłosić, nic nie stoi na przeszkodzie.

oznacz moderatorów

lukaszwariat
#8 Zapaleniec#

Witam byłem w podobnej sytuacji. Niestety też trafiłem na oszusta z tym że ja dostałem telefon z nie pełnym zestawem jak pisało w opisie i do tego z uszkodzonym gniazdem ładowania. Probowalem się z człowiekiem dogadać ale wszystko co mi odpisywał to było to że :

"Trzeba było zapytać przed tym jak kupiłeś.

Kasy ci nie oddam Nie zawracaj mi D...y

Teraz masz nauczkę na przyszłość"

Po dluuuuuugiej wymianie wiadomości i długich próbach do gadania się gość mnie całkowicie olał allegro zablokował i jego konto.

Na szczęście allegro napisało mi żebym złożył wniosek do programu ochrony kupujących. Musiałem złożyć zawiadomienie na policję złożyłem wniosek allegro rozlatrzylo pozytywnie i napisali mi że zwracam i pieniądze. Tak że głowa do góry! Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony tym. Ale nikomu tego nie życzę takich kontrahentów! Mnóstwo niepotrzebnych nerwów... pozdrawiam i powodzenia

oznacz moderatorów