anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Prawo konsumenta o prawidłowy towar

MAFIJNAKILER
#8 Zapaleniec#

Witam kupiłem od sprzedającego z allegro kamerkę sportowa 4k HD, po uruchomieniu, myślałem że cofnąłem się w czasie ta kamerka nawet nie wie co to 4K  i1080 napisałem do sprzedającego o tym, Chce abym odesłał mu towar i zwrot pieniędzy ale ja się nie godzę i chce aby kamerkę wysłał z 4K nie ważne czy będzie kosztowała o kilka krotnie drosza bo pan był swiadom co wysyła, a to twierdzenie po opinii na jego stronie i teraz co musi wymienić na prawidłowy sprzęt z opisu

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14

mdrogeria
#21 Demiurg#

MAFIJNAKILER możesz się domagać właściwego produktu , ale tylko z powództwa cywilnego . Możesz otworzyć dyskusję , ocenić sprzedawcę , ale przez serwis poza zwrotem środków bez woli sprzedawcy nic nie wskórasz .

oznacz moderatorów

MAFIJNAKILER
#8 Zapaleniec#

Nie 

 

oznacz moderatorów

ares_
#14 Krzewiciel#

Dodatkowo jeżeli w ofercie był podany jakiś model kamerki i dostałeś dokładnie ten model ale parametry się nie zgadzały to tym bardziej nie wymusisz na sprzedawcy wysłania lepszego modelu. 

Masz prawo złożyć reklamację i domagać się wymiany towaru na prawidłowy ale sprzedawca jeżeli nie ma możliwości wymiany na prawidłowy model może oddać Ci pieniądze wraz z kosztami wysyłki w dwie strony. Oczywiście należy się negatyw i miło by było gdyby allegro usuwało takie oferty bo Ty to sprawdziłeś a na pewno trafi się wielu klientów którzy skuszą się na 4K a tak naprawdę tego nie dostaną. 

oznacz moderatorów

MAFIJNAKILER
#8 Zapaleniec#

Jak to zrobi aby sprzedawca był usunięty z sprzedażą lub status mu mocno obniżyć? Bo tu jest takich dużo sprzedajacych

 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

MAFIJNAKILER W ofercie masz możliwość zgloszenia naruszenia zasad , możesz pisać przez ten- link -https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/problemy-transakcyjne

Ocena negatywna oraz nie rozwiązana dyskusja w skrajnym przypadku może doprowadzić do blokady konta sprzedającemu .

oznacz moderatorów

ares_
#14 Krzewiciel#

@mdrogeria Tylko dzisiaj już któryś raz czytam, że użytkownicy polecają zaznaczyć dyskusje jako nierozwiązaną tylko po to żeby dodatkowo dowalić sprzedającemu. Ja wiem, że takie sytuacje są nie do przyjęcia i klienci są wkurzeni ale nie uczmy ludzi robić na złość i za wszelką cenę obniżyć jakość sprzedaży komuś skoro znamy stanowisko tylko jednej strony. Zawsze jest możliwość, że to pojedyncza oferta sprzedawcy miała błąd w opisie. Wydaje mi się, że negatywny komentarz i zgłoszenie takiej oferty jest wystarczającą karą. 

W innych tematach chcemy żeby dyskusje nie służyły załatwianiu prostych spraw a w innych ktoś radzi żeby używać ich do dokopania sprzedawcy. Sami wiecie, że formy nacisku ze strony klientów doprowadzają czasami do patologicznych sytuacji a sami ich tego uczymy.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

ares_ to nie było polecenie , odpowiedzialem na pytanie cyt ,,,Jak to zrobi aby sprzedawca był usunięty z sprzedażą lub status mu mocno obniżyć?,,,,

Potępiam wszelkie przejawy złośliwości . Doskonale wiem co to jest negatyw i nierozwiązana dyskusja .

Niemniej jednak poprzez sprzedawców podobnych opisanemu serwis traci na wizerunku , a my razem z nim .

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@MAFIJNAKILER A co było w opisie tej oferty, nie byty napisane dane techniczne itd., jeżeli towar był niezgodny z opisem masz prawo do reklamacji na niezgodność z opisem, jeżeli sprzedawca zgadza się na zwrot, to zapewne zwróci Ci kasę, jeżeli zakup na AL nie możesz wystawić komentarza, . Jeżeli zakup na zwykłym Allegro możesz wystawić odpowiedni komentarz, możesz otworzyć dyskusję ale All(jeżeli sprzedawca zgadza się oddać kasę) nic więcej nie zaproponuje.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@MAFIJNAKILER Tak to bywa na Allegro. Opisują jak chcą, a gdy trafią na świadomego kupującego, mogą tylko oddać pieniądze w ramach reklamacji. Nic innego nie zdziałasz. Trafią na kogoś, kto się nie zna, będzie zadowolony i wystawi pozytywa.

Ty odeślij, weź od niego całą wpłatę + koszt odesłania i wystaw negatywa za niezgodność z opisem i za sprzedawanie przereklamowanej tandety.

Będziesz miał 4K HD, ale nie od takich sprzedawców.

oznacz moderatorów

MAFIJNAKILER
#8 Zapaleniec#

Czytając wasze dyskusje, dam wam przykład kupujesz sprzęt którego szukacie po cenie atrakcyjnej i znajdujecie o za np 100zl parametry super w opisie i się kusicie na kupno, ale u innych kosztuje ten sam te same opisy za 200 złoty a sprzedawca świadom że to tylko bubel i sprzedaje to nie powinien ponieść kosztów za czyn wiadomego oszustwa, lub inaczej powiem obudowa oryginalna a środek coś innego to nie oszustwo sprzedawca powinien sprawdzić czy wysyła odpowiedni towar i działający, bo to jego oceniają nie mnie

 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

MAFIJNAKILER dobrą praktyką dla kupujących jest zapoznanie się z tabelą ocen sprzedawcy , a szczególnie tych negatywnych . Sprzedaję , ale z braku czasu dużo tu również kupuję i przjąłem jedną zasadę ,, nie wybieram sprzedawców ze średnią ocen poniżej 99,5 % ,, , a jak widzę w interesującej mnie ofercie znacze SS jestem pewien ,że zakup będzie udany . Często widzę niższą cenę , ale spokojność ducha dla mnie jest ważniejsza ,

oznacz moderatorów

FreshNew
#9 Pomysłodawca#

Nie zawsze ocena poniżej 99,5%, czy jakikolwiek próg sobie obierzesz, oznacza że sprzedawca jest niewiarygodny. Najlepiej jest czytać Z JAKIEGO POWODU konkretni kupujący wystawili negatywa, oraz jaka była reakcja sprzedającego na zgłoszony problem.

Druga strona medalu jest taka, że ocena 100% nawet z setek sprzedaży nie zawsze świadczy o uczciwości sprzedawcy. Czasem może świadczyć o ignorancji kupujących, nie potrafiących prawidłowo ocenić tego, co kupili. Niedawno kupiłem sprzęt od sprzedwczyni z ocenami 99,8% z ponad pół tysiąca sprzedaży - miał być sprawny i w dobrym stanie, a przyszedł złom z celowo ukrytymi wadami. Wystawiłem oczywiście negatywa. Reakcja sprzedawczyni była, krótko mówiąc, chamska (obrażanie i konfabulacja w odpowiedzi na negatywa).

oznacz moderatorów

Laser1_TK
#10 Popularyzator#

,, nie wybieram sprzedawców ze średnią ocen poniżej 99,5 % ,,

Mam średnią 96,3% w tym dwa NEGATYWY od JEDNEGO cwaniaka z dwóch kont.

Resztę opinii możesz sobie doczytać.

I co Ty na to?

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@MAFIJNAKILER Łatwiej nam by się czytało gdybyś używał interpunkcji.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów