anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Pretensje do Allegro

33721664
#7 Wielbiciel#

Allegro powinno wyeliminować długotrwałe warunki dla sprzedających polegających na pobraniu znacznych kwot (w tym przypadku powyżej 500zł) przy zakupie a termin dostawy przekracza 30 dni. To jest darmowa pomoc finansowa. Dlaczego sprzedający wystawia towar, którego być może nie posiada i którego z jakiś tam względów nie może dostarczyć? Sprzedający korzysta z luk w Allegro. Oczywiście jak mi się nie podoba to mogę dostać zwrot pieniędzy. Tyle ile wpłaciłem (haha) Może ja teraz chcę przedmiot i zwrot środków? Ku przestrodze! Piszę tu bo nie znalazłem odpowiedniej innej formy. Na razie. Pozdrawiam czytających. ps. Allegro musi coś z tym zrobić

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

A3dam
#19 Nestor#

@33721664 
W każdej ofercie w zakładce DOSTAWA masz deklarację Sprzedającego dotyczącą czasu wysyłki (za "ileśtam" dni, albo: wysyłka od "jakiejśtam" daty). 
Możesz (ale nie musisz) zaakceptować taką ofertę.
Jeżeli pojawia się jednocześnie niższa cena w takiej ofercie gdzie wysyłka planowana jest np. za kilka miesięcy może (nie musi) ona wynikać np. z tzw. "piramidy" finansowej (np. możliwe jest , że dzisiaj Ty finansujesz zakupy tych, którzy dokonali zakupu kilka miesięcy temu.

 

 

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

AlleStino4
#1 Nowicjusz#

czemu jak idziesz po samochód do salonu i składasz zamówienie czekasz od 6 miesiecy do 12 miesięcy ????    czemu jak budujesz dom nie masz go wybudowanego w 1 dzień tylko w rok ??? koleś jesteś zwykłym [edycja]  

oznacz moderatorów

33721664
#7 Wielbiciel#

Weźnieprdl

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

Możesz otrzymać co najwyżej zwrot wpłaconej kwoty, nie otrzymasz i pieniędzy i towaru, nawet gdyby ten miał zostać dostarczony później niż wynikało by to z umowy.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@33721664 Sprawa dla prokuratury. Jak rozumiem ktoś cię zmusił do zakupu na aukcji gdzie był taki termin podany? Lub chciałeś przycwaniakować i kupić taniutko z wysyłką z Chin - myślac ze nie ma haczyków? 🙂

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@33721664 To się nazywa "pretensja do garbatego, że ma proste dzieci" Najpierw trzeba przeczytać warunki dostawy. Przecież nikt Cie nie zmusza do zakupu akurat u tego sprzedającego. Skąd wiesz, że sprzedający nie posiada towaru ? Wiesz co to dropshoping ?

Ja też bym chciał "gwiazdkę z nieba" albo całe życie być "piękny i młody"                                Kiedyś była taka piosenka z której przetłumaczę 1 zwrotkę "We make or every student to have girl for every night" - "my chcemy by każdy student miał każdej nocy dziewczynę"

 

oznacz moderatorów

33721664
#7 Wielbiciel#

Kolejny **piiip**

oznacz moderatorów

Agent051
#16 Inspirator#

@33721664 Pewnie tanio było i nie doczytałeś, że wysyłka z Chin, bo przecież na Allegro dostawa zawsze na wczoraj 😂 Słuszne pretensje do Allegro. 

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@33721664 Prawda w oczy kole. Nie masz merytorycznych argumetów to zachowujesz się jak "ostatni chaber"

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@33721664  nie rozumiem.

Wchodze w jakąś oferte - widze - dostawa 30/60/90 dni - i 

1) albo nie kupuje bo mi nie odpowiada ( bo za długo)

2) albo kupuję akceptując warunki ( i nie narzekam tylko czekam bo np jest taniej)

Mógłybś wyjaśnić o co tak naprawde Ci chodzi?? Bo staram sie zrozumieć ale nie rozumiem.

Jeśłi akceptuje umowe w której czas dostawy to np 30 dni to czemu potem mialbym mieć pretensje o to że ten czas jest wlasnie taki a nie inny ?????

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

Tu chodzi tylko o zaistnienie na forum, nawet z beznadziejnym tematem. A jak nikt go nie poparł to zaczął się zachowywać "po chamsku". Niestety niektórzy nie moga sie pogodzić z porażką. Szkoda gościa.

oznacz moderatorów