anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Problem z certyfikatem PayU

Pawel_2004-P1
#7 Wielbiciel#

Po zakupie przedmiotu, przy próbie przejścia na stronę banku wyświetla mi się na stronie komunikat: Nie połączono:potencjalne zagrożenie bezpieczeństwa. Jest to problem z certyfikatem

Witryny potwierdzają swoją tożsamość poprzez certyfikaty. Firefox nie ufa certyfikatowi witryny „secure.payu.com”, ponieważ nie jest on dla niej prawidłowy. Certyfikat został wystawiony tylko dla następujących domen: *.api.q1.tools.playstation.net, api.q1.tools.playstation.net

 

Kod błędu: SSL_ERROR_BAD_CERT_DOMAIN

 

Czy ktoś miał taki problem, jak go rozwiązać? Czy wina leży po mojej stronie (wirus?)?

oznacz moderatorów
18 ODPOWIEDZI 18

xyz96
#21 Demiurg#

Zmień przeglądarkę na początek.

oznacz moderatorów

Pawel_2004-P1
#7 Wielbiciel#

Problem występuje i w Mozilli i w Chrome 😞

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Bez pośrednictwa Allegro na stronę swojego banku możesz wejść? Poproś sprzedawcę o numer konta bankowego i zapłać mu zwykłym przelewem.

oznacz moderatorów

Pawel_2004-P1
#7 Wielbiciel#

Bez pośrednictwa wszystko jest ok, tylko przy przekierowaniu z Allegro na stronę banku. Oczywiście mogę zrobić przelew tradycyjny ale to nie rozwiąże problemu, dlatego pytanie czy to po stronie PayU jest coś nie tak z certyfikatem, czy po prostu mam wirusa ?

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Pawel_2004-P1 To nie jest jakiś wirus, tylko certyfikat SSL został wystawiony dla innej domeny niż ta, na której się znajdowałeś.
Zmiana przeglądarki czy usunięcie ciasteczek nic tutaj nie pomoże - jedyne co można w takim przypadku zrobić, to ustawienie wyjątku na czas płatności.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

doris109_2009
#7 Wielbiciel#
  • Witam, mam ten sam problem. Czy udało się może zlikwidować problem? Będę wdzięczna za podpowiedź
oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@doris109_2009, powiedz proszę, czy po wyczyszczeniu plików cookies oraz zmianie przeglądarki, problem dalej występuje? Jeśli tak, to czy mogę Cię prosić o screena z tym błędem?

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

doris109_2009
#7 Wielbiciel#

@mr_oma  pobralam aplikacje Allegro i na tym działam, cookies wyczyszczone, mam nowy telefon na którym nie chce mnie przekierować na mój bank, na starym wszystko działa

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@doris109_2009, poproszę Cię o screena. Czy wyświetla Ci się jakiś konkretny komunikat? Z jakiej wersji aplikacji oraz urządzenia korzystasz? Szczegółowe informacje pozwolą nam szybciej zweryfikować ten problem. 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

doris109_2009
#7 Wielbiciel#

mr_oma pojawia sie komunikat wystąpił problem z certyfikatem, certyfikat nie jest zaufany. Zaraz po tum pokazuje mi komunikat o zakupie, w zalaczniku, bez możliwości zalogowania sie w banku.Telefon mam lg k61. Zalaczam screen apki. 

Screenshot_20210105-105856.png

Screenshot_20210105-105655.png

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@doris109_2009, czy mogę prosić Cię też o screen z brakiem certyfikatu? Jaką masz wersję aplikacji?

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

SilverNetwork
#8 Zapaleniec#

Od kilku dni jest błąd ceryfikatu przy płatności za zakupione produktu. Przekierowuje na stronę https://secure.payu.com/, gdzie certyfikat jest niezaufany. 

Certyfikat którym przedstawia się decure.payu.com jest wystawiony na localhost, termin ważności certyfikatu to 29.05.2048r, brak ścieżki certyfikacji. Dzieje to się na moim koncie na różnych komputerach, poprzez różnych dostawców usług internetowych.

 

oznacz moderatorów

SilverNetwork
#8 Zapaleniec#

Bez tytułu.png

oznacz moderatorów

SilverNetwork
#8 Zapaleniec#

ok, padłem ofiarą malicious DNS. Przestrzegam wszystkich jeżeli cokolwiek wzbudza naszą wątpliwość aby nie podać danych prywatnych.

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@SilverNetwork Miałeś coś na kompie? czy router?

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

SilverNetwork
#8 Zapaleniec#

Na routerze.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@SilverNetwork "termin ważności certyfikatu to 29.05.2048r" - mam nadzieję, że to tylko literówka, bo jeszcze nie widziałem certyfikatów ważnych prawie 30 lat do przodu😁
Gdy z kompa wchodzę na secure.payu.com, to certyfikat ma ważność od 2020-06-08 do 2022-06-08.

PS Miałeś podmienione DNS-y na routerze?

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

dzez2
#1 Nowicjusz#

Coś robiłeś ostatnio z playstation? Instalowałeś jakieś oprogramowanie? W jaki sposób łączysz się z internetem?

oznacz moderatorów