anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Problem z fakturą

Deathsong
#7 Wielbiciel#

Zrobiłem zakup przez allegro. Poprosiłem o fakturę pro forma. Fakturę opłaciłem towar przyszedł z paragonem który się zapodział. Potrzebuje faktury końcowej.  Sprzedawca nie chce jej wystawić pomimo zaznaczenia opcji w allegro o zakupie z fakturą. Co więcej okazało się że anulował mój zakup przez brak wpłaty. Mam potwierdzenie przelewu na pro formę a towar czyli lampa uliczna jwz już dawno zamontowana na słupie 

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

NipponShorty
#14 Krzewiciel#

Do faktury pro-forma podałeś dane do faktury? od 4 lat nie ma możliwości zmiany paragonu/faktury imiennej bez numeru nip na Fakturę VAT

oznacz moderatorów

brakestop
#15 Entuzjasta#

Można zwrócić paragon, wypisać zwrot paragonu Wystawić fakturę i wysłać na e-mail.

Tu coś bardziej zagmatwane jest. Nie zapłacił, a odebrał. Czyli sprzedawca anulował, ale towar wysłał ? Jakaś mocna kiełbasa....

--------------------------------------------------------------------------------------------
oznacz moderatorów

Deathsong
#7 Wielbiciel#

Zapłaciłem na podstawie wystawionej faktury pro forma do której były podane wszystkie dane potrzebne do wystawienia faktury.po wpłacie sprzedawca wysłał towar i rzekomo paragon. Teraz nie chce wystawić faktury właściwej twierdząc że nie może bo był paragon. 

oznacz moderatorów

Deathsong
#7 Wielbiciel#

Tak wszystkie dane były podane NIP itd..

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Deathsong przykre ale tak działa jak płacisz na podstawie faktury, a nie przez allegro, po 7 dniach automatycznie zamówienie się anuluje jak by nie było 😞 podałeś dane do faktury podczas zakupu ???

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Deathsong
#7 Wielbiciel#

Tak wszystkie dane były podane. Sprzedawca wystawił jak prosiłem pro formę a następnie wysłał towar po zaksięgowaniu wpłaty.  Teraz zero kontaktu ze sprzedawcą. 

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

łączysz tutaj kilka wątków, które należy traktować oddzielnie:

- regulaminu allegro

- przepisów fiskalnych

----------------------------------------

- zapytaj grzecznie allegro dlaczego twój zakup został anulowany skoro go opłaciłeś

- napisz sprzedawcy, że była to płatność z konta firmy, była wystawiona proforma - to oczekujesz zgodnie z przepisami i zawartą umową do niej faktury (art 106 ustawy o podatku od towarów i usług)

 

 

oznacz moderatorów

fox_paws
#12 Orędownik#

@Deathsong  Po pierwsze nie zrobiłeś zakupu przez Allegro. Zakup na proformę jest transakcją poza Allegro, dlatego zamówienie zostało automatycznie anulowane przez Allegro, nie przez sprzedającego.
Przypominam, że proforma nie jest żadnym dokumentem księgowym, a numer konta na niej jest numerem konta sprzedawcy, a nie konta Allegro, na które powinna trafić wpłata w przypadku zakupu przez Allegro.
Opcję faktury zaznaczyłeś w zamówieniu Allegro, które nie zostało dokończone, bo nie opłaciłeś go przez Allegro, więc sprzedający nie otrzymał informacji z danymi do realizacji zamówienia.
Dowód zakupu otrzymałeś, w postaci paragonu. Był na nim NIP?

oznacz moderatorów

Deathsong
#7 Wielbiciel#

Wielokrotnie tak kupowałem różne towary i nie było nigdy żadnego problemu. Zawsze biorę towary na pro formę bo nie mam innej możliwości zakupu. Dane do faktury były podane do zakupu i dodatkowo w wiadomości dla sprzedającego gdzie ustalone zostaly ustalone szczegóły płatności 

oznacz moderatorów

fox_paws
#12 Orędownik#

Po co zatem robisz zamówienia przez Allegro, skoro i tak nie jest to transakcja za pośrednictwem Allegro? Jednym słowem, zamawianie w taki sposób prze Allegro niczego Ci nie daje.

oznacz moderatorów