anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Problem z obserwowanymi ofertami - brak przycisku "obserwuj" do kliknięcia

wsiorawno1
#8 Zapaleniec#

  Od dwóch dni w wiadomościach mailowych: 

- "Imię, zobacz 000 nowe oferty w Twoich 00 obserwowanych wyszukiwaniach" - po kliknięciu na interesującą ofertę otwiera się strona tej oferty, ale brakuje na niej przycisku "obserwuj" (tę konkretną ofertę).

Wygląda to tak jak na załączonym obrazku. Pomarańczowa linią zaznaczono miejsce w którym dawniej był przycisk "obserwuj". Był, ale znikł.

Brak tego przycisku bardzo utrudnia obserwację. Najpierw trzeba odwiedzić stronę sprzedawcy, znaleźć na niej konkretną ofertę, otworzyć ją i dopiero na tej stronie kliknąć na "obserwuj".
Czy to jest kolejna "wspaniała" innowacja allegro, która ma "ułatwić' życie użytkownikom serwisu?Screen Shot 01-14-22 at 05.09 PM.jpg

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

wsiorawno1
#8 Zapaleniec#

Jest jeszcze gorzej. Teraz przycisku "obserwuj" lub "obserwujesz" nie ma także na stronie obserwowanego przedmioty. Nie ma możliwości dodania oferty do obserwowania, ani osunięcia z obserwowanych. Jakaś totalna klapa.

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@wsiorawno1 

Faktycznie, jeszcze niedawno był po prostu napis "Obserwuj", który po kliknięciu zmieniał się w bodajże "Obserwujesz tę ofertę".

Teraz na górze, na prawo od tytułu oferty, jest biała gwiazdka w niebieskiej ramce. Kiedy ją klikniesz, gwiazdka robi się cała niebieska, a Ty obserwujesz ofertę. Klikniesz drugi raz i usuwasz ją z obserwowanych.

Intuicyjne jak diabli😄

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@wsiorawno1 Cześć. Jeśli chcesz zaobserwować ofertę, kliknij w gwiazdkę tuż obok tytułu oferty: 

ko_alka_0-1642183263813.png

Zaobserwowane oferty znajdziesz tutaj: https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/obserwowane/oferty 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

wsiorawno1
#8 Zapaleniec#

Dziękuję za informację. Natomiast uwagi mam takie:

1. Dlaczego allegro "wielkimi wołami" nie informuje użytkowników o zmianach zaraz po zalogowaniu?

2. Dlaczego po najechaniu kursorem na gwiazdkę nie pokazuje się "dymek" z informacją co to jest?  Jaki będzie skutek kliknięcia na gwiazdkę?

3. Dlaczego przy jednych ofertach pojawia się pole "obserwujesz", a przy innych gwiazdka? (tak zdarzyło mi się dzisiaj parę razy). Warto byłoby zdecydować się na jedną wersję. 

4. Czemu te zmiany służą? Odnoszę wrażenie, że allegro kieruje się zasadą:  jak nie może być lepiej, to niech przynajmniej będzie inaczej.

Pozdrawiam.

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@wsiorawno1 Dziękuję za wszystkie uwagi. W nowej wersji układu informacji na stronie oferty podzieliliśmy górną część strony na dwie kolumny. 

W lewej kolumnie wyświetlamy:

  • nazwę produktu, 
  • informację o ocenie produktu,
  • ikony “Udostępnij” i “Obserwuj”,
  • zdjęcia produktu.

W prawej kolumnie wyświetlamy:

  • sekcję inne oferty tego produktu (na stronie oferty powiązanej z produktem),
  • nazwę sprzedającego,
  • ocenę sprzedającego,
  • tytuł oferty,
  • warianty ofertowe (jeżeli w ofercie występują),
  • cenę, warunki zakupu i dostawy,
  • sekcję “Kupuję i płacę” (o ile oferta ma taką opcję zakupu), a w niej:
    • metodę dostawy,
    • metodę płatności,
    • informacje o fakturze.
  • karty informacyjne (POK, informacja o Allegro Pay).

Jestem pewna, że to kwestia czasu zanim przyzwyczaisz się do nowego wyglądu strony. Jeśli będziesz miał kolejne spostrzeżenia, to zapraszam do podzielenia się nimi 🙂 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

wsiorawno1
#8 Zapaleniec#

Hm..., to co napisałaś jest opisem tego co widać na stronie i szczerze mówiąc niczego nowego nie wnosi. Jak już wcześniej dowiedziałem się do czego służy ta nieszczęsna gwiazdka to mogę powiedzieć za Benedyktem Chmielowskim - "jaki koń jest każdy widzi".

Natomiast nie widzę tu odpowiedzi na żadne z czterech pytań, które postawiłem. Rozumiem, że są to trudne pytania dla administratorów allegro i nie bardzo wiedzą jak się wytłumaczyć z wprowadzenia niepotrzebnych nikomu zmian.

No właśnie. Twoja odpowiedź nie wyjaśnia jaki był cel nowej wersji. I dlatego nadal uważam, że punkt 4 najtrafniej oddaje ich sens: "jak nie może być lepiej, to niech przynajmniej będzie inaczej".   

oznacz moderatorów